کد خبر: ۱۲۷۰۳۴
زمان انتشار: ۰۰:۳۶     ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
598 به نقل از تسنیم: براساس قیمتگذاری شورای رقابت نرخ رسمی سمند ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ با ارزش ۱۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، تیبا ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و پراید ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تعیین شد.

براساس قیمتگذاری شورای رقابت نرخ رسمی سمند 18 میلیون و 700 هزار تومان، پژو 405 با ارزش 17 میلیون و 350 هزار تومان، تیبا 12 میلیون و 750 هزار تومان و پراید 12 میلیون و 850 هزار تومان تعیین شد.

محمد علی مددی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز شورای رقابت گفت: نرخ جدید خودرو برای خودروسازان با لحاظ ارز مبادله‌ای و برای فروشندگان در بازار آزاد با لحاظ ارز آزاد محاسبه شد.

وی افزود: قیمت پراید در دستور العمل شورای رقابت با لحاظ ارز مبادله‌ای 12 میلیون و 850 هزار تومان و ارز ازاد 14 میلیون و 470 هزار تومان تعیین شده است.

به گفته مددی‌، سمند با ارز مبادله‌ای 18 میلیون و 700 هزار تومان و ارز آزاد 21 میلیون و 600 هزار تومان، پژو 405 نیز 17 میلیون و 350 هزار تومان و ارز آزاد 20 میلیون و 820 هزار تومان و همچنین تیبا با ارز مبادله‌ای به ارزش 12 میلیون و 700 هزار تومان و ارز آزاد 16 میلیون و 600 هزار تومان تعیین قیمت شده است.

این عضو شورای رقابت درباره نرخ سایر خودروها در دستورالعمل امروز شورا، گفت: در این جلسه فقط نرخ 4 خودرو نهایی شد؛ پیش از این شاخص تورم بخشی 4 خودرو از سوی شورای رقابت تعیین شده بود که امروز این شاخص‌ها را در دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو ملاک قرار دادیم.

وی ادامه داد: براساس دستورالعمل شورای رقابت فرمول تعیین قیمت تمام خودروها به این گونه خواهد بود که قیمت هر خودرو برابر با قیمت همان خودرو در یکک سال قبل به اضافه قیمت خودرو در سال پایه (90) ضرب در میانگین وزنی با نرخ تورم به اضافه یک دوم شاخص کیفیت.

براساس این گزارش نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم از تصویب دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در جلسه عصر امروز این شورا خبر داد و گفت: امشب قیمت‌های جدید ابلاغ می شود و از فردا این قیمت‌ها برای خودروسازان لازم‌الاجرا خواهد بود.

وی با بیان اینکه نرخ تورم بانک مرکزی و قیمت پایه سال 90 مبنای تعیین دستورالعمل قیمت جدید خودرو است، افزود: درصد کاهش قیمت‌ خودورهای تولید داخل بسته به نوع خودرو متفاوت است.

این عضو شورای رقابت تأکید کرد: از فردا قیمت خودرو ارزان می‌شود که براساس این قیمت‌گذاری خودرو نرخ پراید برای خودروسازان 12 میلیون و 850 هزار تومان تعیین شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱۰
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۳۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۱۹۰
۰
خواهشن دنبال قیمت تراکتور 14میلیونی که 30میلیون شده خم بروید
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۲۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
واقعااگرسركاري نباشه دست شمادردنكنه
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
مردم رو احمق فرض کردن پراید نه تنها امکانات نداره که از استاندارد هم برخوردارنیست توی کشورهای عربی پراید رو زیر پنج ملیون سوارمیشن اونوقت شان ملت رو بااین قیمتهاشون ببین چقدرپایین میارن قیمتا بخوره توسر سودجوها وفرصت طلبها زدوبندیها.یکی نیست صدای ملت روبشنوه که زیر بارفشار این کرونیا کمرخم کردن
پاسخ
سرکاری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۰۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
کجا به این قیمت می فروشن آدرس بدین
پاسخ
محمد مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۱ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
امیدداریم اینچنین باشد ولی بعید میدونم
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۹ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
خبر خوشي بود .همينو كم داشتيم كه جور شد. الهي شكر كه مشكلاتمان حل شد
پاسخ
معلم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۴ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
جالب اینست که همیشه قانونگذاران یک راه در رو ( تبصره) برای فرار از قانون هم در کنار مصوبه هایشان قرار می دهند.
پاسخ
علي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۱ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
واي نه تورو خدا اينا رو نگيد
بستمونه ديگه
هرچي رو گفتي "ارزان مي شود" گرون شد
آخه ما چه گناهي كرديم
پاسخ
امید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۴۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
به نظر شما تو این مملکت بالاخره کسی پیدا میشه به خودکامگی و انحصار طلبی خودرو سازان تو قیمت عجیبشون خاتمه بده؟
پاسخ
ناشناس
NETHERLANDS
۲۳:۳۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
تنها راه کار مقابله با ظلم فاحش شرکت های خودروسازی به مردم نخریدن این محصولات بی کیفیت تا واقعی شدن نرخ این خودروها است
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها