کد خبر: ۱۲۷۴۹۸
زمان انتشار: ۱۱:۴۳     ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۲
منابع محلی سوری از ربوده شدن دو اسقف در مناطق تحت کنترل مخالفان در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش 598، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اسقف بولس یازجی و اسقف یوحنا ابراهیم از نواحی مرزی ترکیه عازم شهر حلب بودند که توسط افراد نا‌شناس به گروگان گرفته شدند. منابع دولتی و برخی اعضای گروه‌های مخالف نیز ربوده شدن این دو اسقف را تایید کرده‌اند اما هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت آنها در دست نیست.

یوحنا ابراهیم، رهبر کلیسای ارتدوکس سریانی حلب و بولس الیازجی، رهبر کلیسای ارتدوکس یونانی در حلب است.

گفته می‌شود که این دو اسقف بلندپایه‌ترین مقام‌ مسیحی هستند که در درگیری‌های داخلی سوریه به گروگان گرفته شده‌اند و هنوز روشن نیست که چه گروه یا فردی این دو رهبر مسیحیان سوریه را ربوده‌ است.

مسیحیان حدود ۱۰ درصد جمعیت سوریه را تشکیل می‌دهند.

تلویزیون دولتی سوریه یک گروه تروریستی مسلح را عامل گروگان گیری اعلام کرده است. بنا بر این گزارش، دو اسقف در حومه حلب مشغول فعالیت‌های بشردوستانه بودند.

یک عضو ارشد ائتلاف ملی مخالفان سوریه نیز در این باره اعلام کرد که دو اسقف ربوده شده از جاده منتهی به گذرگاه مرزی باب الهوی، در نزدیکی مرز ترکیه که در دست مخالفان است عازم حلب بودند که ربوده شدند.

برخی ساکنان مسیحی حلب نیز که خواسته‌اند نامشان فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفتند که راننده خودروی اسقف‌ها به دست مردان مسلح کشته شده است.

در ماه سپتامبر اسقف ابراهیم به خبرگزاری رویترز گفته بود که صد‌ها خانواده مسیحی ساکن حلب به دلیل درگیری نیروهای حکومتی و مخالفان مسلح از شهر فرار کرده‌اند. به مسیحیان به طور ددمنشانه حمله می‌شود و آن‌ها را به گروگان می‌گیرند. بستگانشان برای آزادی آن‌ها باج‌های سنگینی پرداخت می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها