کد خبر: ۱۲۸۵۸۷
زمان انتشار: ۱۳:۴۷     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲
یک گزارش تحقیقاتی بیانگر آن است که روسلان تسانیر، عموی دو مظنون به بمب‌گذاری در بوستون با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در ارتباط است.

به گزارش 598، خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «بیفرایتش‌نیوز»، یک گزارش تحقیقاتی تهیه شده توسط «دانیل هاپسکیپر» نشان می‌دهد که یکی از بستگان نزدیک بمب‌گذاران شهر بوستون، دارای ارتباطی نزدیک با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا بوده است.

بنابراین گزارش، «روسلان تسانیر»، عموی جوهر و تیمورلن ساناریف و کسی اقدام تروریستی مزبور را به شدت محکوم کرده است، یک فعال نفتی است که دارای ارتباطات ویژه با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا است.

شرکت مرتبط با تسانیر برای ارسال اطلاعات برای سیا از این سازمان پول دریافت می‌کند و همچنین از سازمان USAID نیز مستقیما مبالغی دریافت کرده است. سازمان اخیر از جمله سازمان‌هایی محسوب می‌شود که تحت لوای کمک‌های انسان‌دوستانه به پروژه‌های جمع‌آوری اطلاعات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یاری می‌رساند.

نام تسانیر زمانی بر زبان‌ها افتاد که نامبرده در سال 2011 در حلقه کسانی شناخته شد که در قالب شرکت‌های نفتی در سطح بین‌المللی دست به پول‌شویی می‌زنند.

شایان ذکر است که ارتباط یکی از بستگان نزدیک مظنونان بمب‌گذاری با سیا، می‌تواند ابهاماتی جدی در خصوص پشت پرده این انفجارها، ایجاد کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها