کد خبر: ۱۲۸۷۳۴
زمان انتشار: ۰۰:۴۲     ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲

به گزارش 598، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی مدعی شد، طبق ارزیابی‌های انجام شده از سوی اسرائیل، ایران در پشت ارسال هواپیمای بدون‌سرنشین به حریم هوایی سرزمین‌های اشغالی بوده است.

بر اساس این گزارش، این ارزیابی که ایران در پشت ارسال هواپیمای بدون‌سرنشین به حریم هوایی اراضی اشغالی بوده در میان مقامات ارشد سیاسی و نظامی اسرائیل رواج یافته است. در واقع، طبق ارزیابی اخیر اسرائیل، این هواپیمای بدون‌سرنشین را ایران ارسال کرده است؛ پهپادی که در نزدیکی حریم هوایی حیفا توسط یک جت اف-16 نیروی هوایی اسرائیل مورد هدف قرار گرفته است.

در بخش دیگری از این ارزیابی ادعا شده: نیروهای ایرانی و حزب‌الله به منظور کمک به نظام بشار اسد، در مرزهای لبنان فعال هستند. به علاوه ایرانی‌ها متهم به توسعه ظرفیت‌های پهپادهای حزب‌الله هم در زمینه سخت‌افزار و هم فناوری هستند.

به نوشته یدیعوت آحارونوت، حزب‌الله به سرعت خبر ارسال هواپیمای بدون‌سرنشین به حریم هوایی اسرائیل را تکذیب کرد و البته سخنگوی وزارت جنگ اسرائیل نیز در نسبت دادن این اقدام به حزب‌الله محتاط عمل کرد. این هواپیمای بدون سرنشین ظاهرا از شمال حریم هوایی اسرائیل وارد سرزمین‌های اشغالی شده و عازم جنوب این مرزها بوده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به این ماجرا گفت:‌ تلاش برای عبور از مرزهای اسرائیل موضوعی بسیار جدی است. ما هر کاری لازم باشد انجام می‌دهیم تا امنیت شهروندانمان را تضمین کنیم.

بر اساس این گزارش، ظاهرا زمانی که نتانیاهو با بالگرد عازم شمال سرزمین‌های اشغالی بوده،‌ این پهپاد وارد حریم هوایی اسرائیل شده که بالگرد او مجبور به توقف شده و پس از سقوط این هواپیمای بدون‌سرنشین به راه خود ادامه داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها