آخرین اخبار
کد خبر: ۱۳۲۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۱:۳۰
با حفظ سمت
در پی استعفای رامین مهمان پرست برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیدعباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه با حفظ سمت سخنگوی وزارت خارجه کشورمان شد.

به گزارش 598 به نقل از خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پی استعفای رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت خارجه برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از زحمات مهمان پرست، سیدعباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه را با حفظ سمت به عنوان سخنگوی جدید این وزارتخانه منصوب کرد.

در پی ثبت نام سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، رامین مهمان پرست طی نامه ای خطاب به علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه خواستار کناره گیری خود از سمت سخنگویی به منظور اجتناب از هر گونه شائبه استفاده از امکانات و تریبون دولتی، علی رغم منع قانونی در مسیر انتخابات شد.

صالحی نیز ضمن پذیرش این پیشنهاد و با تشکر از  تلاشها و زحمات بی شائبه و خالصانه مهمان پرست در دوره عهده داری سخنگویی وزارت امور خارجه سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان را با حفظ سمت به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه منصوب.

متن نامه سخنگو خطاب به وزیر امور خارجه

همچنین متن نامه وزیر امور خارجه در خصوص انتصاب سخنگوی جدید به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر صالحی وزیر امور خارجه

با سلام

احتراما به استحضار می رساند اینجانب به دلیل درک اهمیت فوق اعاده حضور حماسی ملت بزرگ ایران در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و تاثیر مشارکت گسترده مردم بر منافع ملی و دفع فتنه های دشمنان نظام به عنوان کاندیدای مستقل با هدف بکارگیری همه واقیعت ها، توانمندی ها و استعدادهای موجود کشور عزیزمان، اقدام به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری نمودم.

در همین ارتباط از جنابعالی درخواست می نمایم با پیشنهاد بنده مبنی بر تعیین فردی به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه موافقت نمایید. موافقت حضرتعالی با این پیشنهاد علی رغم آن که منع قاغنونی برای سخنگویی توسط اینجانب نخواهد داشت، هر گونه شائبه استفاده از امکانات و تریبون دولتی در مسیر انتخابات را دور خواهد کرد.

 قبلا از محبت همیشگی شما تشکر نموده و درخواست دعای خیر حضرتعالی را دارم.

مهمان پرست رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای

 

نامه وزیر امور خارجه به مهمان پرست

برادر عزیز جناب آقای مهمانپرست

رئیس محترم مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای

بدین وسیله از تلاش‌ها و زحمات بی‌شائبه و خالصانه جنابعالی در طول عهده داری سخنوگی وزارت امور خارجه از جانب خود و همکاران دیگر قدردانی می نمایم و از خداوند متعال آنچه که خیر و مصلحت جنابعالی است را خواستارم.

علی اکبر صالحی

 

متن نامه انتصاب سید عباس عراقچی به سمت سخنگوی جدید وزارت امور خارجه

با توجه به سوابق و تجربیات ارزنده و تلاشهای موثری که در طول مدت خدمت خود داشته اید بدینوسیله جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان سخنگوی وزارت امور خارجه منصوب می نمایم.

علی اکبر صالحی

وزیر امور خارجه

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: