کد خبر: ۱۴۶۷۱۳
زمان انتشار: ۰۱:۴۵     ۱۷ تير ۱۳۹۲
با وجود مشکلات زیستی در خانه سازی های انبوه و همچنین کمبود فضا در آینده طراحانه به دنبال راهی برای کاهش صدماتی هستند که خانه سازی به انسان ها وارد می کند. َاز مهمترین اقدامات این افراد ساخت خانه های تاشو است.
در یکی از تازه ترین طرح های ارائه شده گروه "نرجا" خانه ای تاشو با سبکی متفاوت طراحی کرده است  که می تواند در آینده به یکی از منازل اصلی زندگی انسان تبدیل شود. این خانه قابلیت آن را دارد که خودش با تمامی شرایط فصلی تطبیق دهد.


این طرح از روی خانه اسکیموها برداشت شده است و تمامی اجزای آن از پارچه های خاصی ساخته شده است که می تواند با تغییر اب و هوا خود را هماهنگ کرده به صورتی که در سرما گرم و در تابستان خنک می شود.

این خانه همچنین از یک سیستم تهویه هوای جالب استفاده می کند. هوا به زیر خانه رفته و از آنجا سپس به داخل تزریق می شود اما نکته مهم ان است که این هوا در مسیر خود از چندین فیلتر عبور کرده و متناسب با دمای اتاق خود را تنظیم می کند.

 

در این خانه دو طبقه تمامی امکانات رفاهی به صورت متحرک قرار گرفته است همچنین مشکل اب گرم که در بسیاری از خانه های تاشو دیده شد از بین رفته است. این خانه به راحتی قابل حمل بوده و می توان آن را به هر نقطه دلخواهی منتقل کرد.

برای رفع مشکلات زیستی این خانه تمام از مواد زیست سازگار و بازیافت پذیر ساخته شده است به طوری که اگر چند سالی در محیط رها شود سریعا به کود تبدیل شده و اثری از خود باقی نمی گذارد. این خانه ها می توانند تا سال 2025 وارد بازار شوند.

 


منبع:مشرق
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها