کد خبر: ۱۴۷۱۶۳
زمان انتشار: ۱۳:۳۳     ۱۸ تير ۱۳۹۲
در دیدار خصوصی خود با روحانی ؛
یکی از مراجع تقلید گفت: طی دیداری که با رئیس جمهور منتخب داشتم به او گفتم گویا مسائل اخلاقی رها شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در جمع گروهی از مدیران موسسه ریحانة النبی با اشاره به اقداماتی که این موسسه در مورد حجاب انجام داده است اظهار کرد: جامعه ایرانی آمادگی فعالیت‌های فرهنگی در مورد حجاب را دارد.

وی حجاب را وظیفه‌ای دینی دانست و افزود: تمام مسلمانان با هر مذهب و فرقه‌ای حجاب را قبول دارند و این مسئله جزو ضروریات اسلام است و آیات و روایات بسیاری هم ناظر به رعایت آن هستند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمنان از رعایت حجاب توسط مسلمانان در هراس هستند گفت: علاوه بر وظیفه دینی تمام زنان و دختران مبنی بر رعایت حجاب اسلامی، این امر جزو اصول اخلاقی هم محسوب می‌شود زیرا از فساد جامعه جلوگیری می‌کند و در صورت رعایت نکردن حجاب، طلاق و بی‌بند و باری در جامعه رواج می‌یابد.

وی ادامه داد: تزلزل بنیان خانواده یکی از مفاسد بی‌حجابی است ضمن اینکه ریشه‌یابی پرونده‌های جنایی هم نشان می‌دهد بی‌‌حجابی در آنها دخیل بوده است؛ کسانی که منکر حجاب هستند چشم خود را بر روی حقیقت بسته و به فریب خویشتن می‌پردازند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تبدیل مسئله حجاب به یک مسئله سیاسی در جامعه جهانی امروز؛ گفت: دشمنان گمان می‌کنند اگر فرهنگ حجاب را از بین ببرند می‌توانند نظام جمهوری اسلامی را با چالشی جدی مواجه کنند و ما هم عکس این مسئله را پیگیری می‌کنیم.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم محدودیت‌های فراوانی که کشورهای غربی علیه افراد با حجاب وضع کرده‌اند را مورد توجه قرار داد و افزود: سیاسی کردن مسئله حجاب یکی از راهکاری دشمنان برای مبارزه با اسلام است.

وی بیان داشت: غرب معتقد به آزادی در پوشش است اما مسلمانان امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای همگانی می‌دانند که باید از سوی همه رعایت شود و نمی‌توان آن را در مورد حجاب مستثنی کرد؛ حجاب نه تنها عامل عقب‌ماندگی نیست بلکه رشد بیشتری را هم برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر رعایت حجاب در همه مجامع به ویژه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عنوان داشت: فعالیت‌های موسسه ریحانة‌النبی فرهنگی بوده و با زور و اجبار همراه نیست و این امر نشان داده که فعالیت‌های فرهنگی تأثیرگذاری بالایی دارد ضمن اینکه کار در مناطقی که آسیب‌پذیری بیشتری از این نظر داشته و زنان مایل به بی‌حجابی هستند نیز اهمیت بالایی دارد.

این مرجع تقلید افزود: در هشت سال گذشته شاهد بی‌وفایی و بی‌اعتنایی به حجاب بودیم؛ در شرایط کنونی اوضاع و احوال در مجموع خوب نبوده و امید آن داریم که در فضای جدید که آمادگی بیشتری هم دارد این مسائل جبران شوند.

وی با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور منتخب گفت: به حجت‌الاسلام روحانی گفتم گویا مسائل اخلاقی را رها کرده‌اند و در دوره جدید باید کاری کنید که این رها شدگی جبران شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی گرایش به حجاب در کشورهای اسلامی را مورد توجه قرار داد و افزود: صدا و سیما و رسانه‌های ایران باید اطلاع‌رسانی بیشتری در مورد حجاب داشته و فرهنگ‌سازی در این زمینه را دنبال کنند ضمن اینکه موسسه ریحانةالنبی هم با توجه به فعالیت‌های خوب خود باید اطلاع‌رسانی بیشتر و دقیق‌تری را در دستور کار قرار دهد تا به زودی شاهد وضع بهتری نسبت به دوره کنونی باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها