کد خبر: ۱۴۷۶۸۱
زمان انتشار: ۰۰:۴۵     ۲۰ تير ۱۳۹۲
هاشمی رفسنجانی: خوشحالم که یک نفر با انرژی‌تر از من با درایت و هوشمندی مردم انتخاب شد و باید همه به ایشان به ویژه در دوران سخت پیش رو کمک کنیم/ هر چه دارم از انقلاب است و تا زنده‌ام برای این انقلاب و این کشور نفس می‌کشم و از کینه بدخواهان انقلاب و افراطیون بی‌ریشه نیز هراسی ندارم.
به گزارش «نسیم» به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور در منزل سه شهید دوران دفاع مقدس با پدر، مادر، برادران و خواهر شهیدان حسن، علی‌اصغر و علی‌اکبر جوادسپهری و همچنین فرزندان شهید جاویدالاثر حاج ابوالقاسم تقی‌پور صفایی دیدار کرد.

وی در این دیدار، شهدا را سرمایه ارزشمند کشور خواند و با اشاره به آیات قرآن و روایات متعدد گفت: شهدا از میدان جنگ و لحظه شهادت بر بال ملائک به بزم اولیاء و انبیاء می‌روند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اظهار نظر یکی از اعضای خانواده شهید در خصوص نقش مردم به‌ ویژه خانواده شهدا در عرصه‌های مختلف کشور، اظهار داشت: انقلاب و نظام اسلامی متعلق به مردم است.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: صاحبان اصلی انقلاب و نظام خانواده‌های شهدا هستند که بهترین عزیزانشان را در راه دفاع از دین و میهن تقدیم کردند.

وی سخنان خانواده‌های شهدا را همواره دلسوزانه و مشفقانه خواند و گفت: ارادتم به خانواده‌های شهدا همیشگی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره انتخاب حجت‌الاسلام حسن روحانی به ریاست جمهوری گفت: خوشحالم که یک نفر با انرژی‌تر از من با درایت و هوشمندی مردم انتخاب شد و باید همه به ایشان به ویژه در دوران سخت پیش رو کمک کنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در واکنش به سخنان پدر بزرگوار شهیدان سپهری که گفته بود "نباید به خاطر بی‌مهری‌ها ناراحت شوید"، گفت: هر چه دارم از انقلاب است و تا زنده‌ام برای این انقلاب و این کشور نفس می‌کشم و از کینه بدخواهان انقلاب و افراطیون بی‌ریشه نیز هراسی ندارم و البته آنها تاکنون نیز نتیجه معکوس گرفته‌اند.

وی در این دیدار از زمان و مکان شهادت شهیدان پرسید که برادر شهیدان توضیح داد: "حسن آقا در عملیات مسلم‌بن‌عقیل و آقا علی‌اصغر در جبهه سردشت در سال 67 به شهادت رسیدند و آقا علی‌اکبر هم که جانباز 70 درصد و شیمیایی بود، در سال 85 در بیمارستان ساسان به برادران خود پیوستند و دایی شهیدان [حاج ابوالقاسم تقی‌پور] هم در عملیات رمضان جاویدالاثر شدند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این دیدار پدر شهیدان جوادی‌سپهری با اشاره به احترام و تکریمی که همواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت به خانواده معزز شهدا قائل بود‌ه‌، به دیدارهای صمیمانه خود و خانواده‌های شهدا با ایشان در دفتر هاشمی اشاره کرد و گفت: نقش و جایگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در عرصه‌های انقلاب و بحران‌های مختلف به ‌ویژه 8 سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی تأکید کرد که "خانواده‌های شهدا، آزادگان و ایثارگران هیچ‌گاه نقش و آثار مؤثر وجودی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" را در انقلاب فراموش نخواهند کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
سعيد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۴ - ۲۰ تير ۱۳۹۲
۰
۰
سلام آره صاحبان اصلی اين انقلاب و نظام خانواده‌های شهدا هستند که بهترین عزیزانشان را در راه دفاع از دین و میهن تقدیم کردند يادان گرامي روحشان شاد
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها