کد خبر: ۱۴۷۹۷۰
زمان انتشار: ۱۸:۳۷     ۲۱ تير ۱۳۹۲
دربی بزرگ پایتخت از ابتدا تا کنون صحنه ها و خاطرات زیادی را در یاد هواداران فوتبال ثبت کرده است که برخی از آن ها در کری خوانی هواداران دو تیم کاربرد زیادی دارد؛ مثل دو عدد 6 و 4.
598 به نقل از مشرق، دربی بزرگ فوتبال ایران که می‌توان آن را معروف‌ترین دربی آسیا دانست، رقابتی 45 ساله است که اتفاقات تلخ و شیرینی داشته. از درگیری و ناتمام ماندن تا گل‌های فراموش نشدنی و شعار "شش تایی‌ها" یا نشان دادن عدد "چهار".


 6 تایی‌ها: دوازدهمین رویارویی استقلال و پرسپولیس در روز شانزدهم شهریورماه سال 1352، تاریخی‌ترین رقابت بین دو تیم تا به امروز محسوب می‌شود. برتری 6 بر صفر پرسپولیس با گل‌های حسین کلانی (32)، ایرج سلیمانی (45 و 56) و همایون بهزادی (50 و 86 و 90) زمینه‌ساز نماد "6 تایی‌ها" شد که تا به امروز در کری‌خوانی‌ها علیه آبی‌ها مطرح می‌شود. البته با توجه به برگزاری همزمان این بازی با مسابقات جهانی کشتی آزاد 1972 در ورزشگاه شهید حیدرنیا فعلی، گروه فیلمبرداری به زمین فوتبال اعزام نشد و بسیاری از تصاویر، فیلم‌ها و مطالب آرشیوی این بازی توسط خود یا عوامل تیمسار خسروانی مدیر وقت استقلال بود، از بین رفت.آغاز عدد 4:
در دقیقه 3+90 دربی 69 فرهاد مجیدی از اشتباه شیث رضایی استفاده کرد و توانست دروازه پرسپولیس را باز کند و به شکست در بازی گذشته را جبران کند. آن برد سرآغازی بود، بر 4 برد متوالی استقلال بر پرسپولیس در دربی که پس از این موفقیت‌ها عدد 4 به عنوان سمبل کری‌خوانی‌های هواداران آبی علیه سرخ‌های پایتخت مطرح شد.
به گزارش مشرق، این دربی شعار معروفی هم داشت؛ این شعار کنایه به ضعف شیث رضایی مدافع سابق پرسپولیس مقابل مجیدی است: شیث رضایی بدو .. آی بدو  ..... دنبال فرهاد بدو .. آی بدو .. آی بدو


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها