کد خبر: ۱۴۸۱۶۱
زمان انتشار: ۲۱:۴۲     ۲۲ تير ۱۳۹۲

شما مثل همیشه از کنار ساحل عبور می کنید و سنگ ها را تماشا می کنید. اما اگر این سنگ را کنار ساحل ببینید و آن را برش دهید به صحنه ی عجیبی مواجه می شوید و حتما احساس می کنید یک نمونه بیگانه و عجیب و غریب را کشف کرده اید. ولی باید به شما بگوییم چنین سنگی به هیچ عنوان بیگانه نیست و روی کره زمین وجود دارد.

به گزارش جام کشکول؛ سنگ پیرا چیلنسیس به عنوان سنگ زندگی شناخته می شود. پیرا چیلنسیس در واقع یک ارگانیسم عجیب و غریب دریایی است که بر روی سواحل سنگی پرو و شیلی زندگی می کند.

 

 

این سنگ از طریق استنشاق آب دریا و ریز جلبک های خوراکی تغذیه می کند. درون این سنگ ماده ای قرمز رنگ شبیه به خون وجود دارد که حاوی مقادیر زیادی عنصر مرموز و نادر وانادیوم است. مقدار وانادیوم موجود در این خون 10 میلیون بار بیشتر از آب دریای اطراف آن است ولی متاسفانه چنین موجودی هنوز ناشناخته مانده است.

این ارگانیسم به صورت جنس مذکر متولد می شود و تمام طول عمر خود را به صورت جنس مونث رشد می کند. آنها در کنار ساحل تخم ریزی می کنند و نوزادان آنها در ابتدا شبیه به بچه غورباقه هستند که در نهایت به سنگ تبدیل می شوند.

 

 

پیرا چیلنسیس از یک لایه ضخیم به نام تونیسین تشکیل شده که به آن کمک می کند تا از محیط اطراف در امان باشد و درون آن از یک بافت روشن و قرمز رنگ شبیه به خون تشکیل شده است که برای اولین بار هر بیننده ای را مات و مبهوت می کند.

مردم این منطقه از مواد درون این سنگ در خورش استفاده می کنند و می گویند مزه ای تلخ و شبیه به صابون با یک طعم ید عجیب و غریب دارد که هنگام استفاده ی آن در غذا باید طعم آن را تغییر دهیم.

 

 

بومیان شیلی و پرو برای سالیان دراز است که در ماهیگیری هایشان از این سنگ استفاده تجاری می کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها