کد خبر: ۱۴۸۱۸۴
زمان انتشار: ۲۲:۰۵     ۲۲ تير ۱۳۹۲
تیم ملی والیبال ایران در ست نخست مقابل آلمان با امتیاز 25 بر 21 به حریف باخت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار خود مقابل آلمان در ست اول 25 بر 21 مغلوب شدند.

بیش از 15 هزار علاقمند والیبال از یک ساعت قبل از شروع دومین مسابقه تیم های ملی ایران و آلمان به سالن 12 هزار نفری آزادی آمده بودند. حتی جای سوزن انداختن روی سکوهای ورزشگاه نبود. همه و همه برای حمایت از ملی پوشان والیبال به استقبال جشن ششمین پیروزی تیم ملی در لیگ جهانی می‌رفتند.

تیم ملی ایران با پیراهن سرخ رنگ و ترکیب رحمان داودی، امیر غفور، علی مباشری، محمد موسوی، عادل غلامی، سعید معروف و فرهاد ظریف مقابل سیاه پوشان آلمان به میدان رفتند.

رحیمی، معاون اول رئیس جمهور همانند بازی نخست در سالن حاضر شد تا نظاره‌گر عملکرد ملی‌پوشان باشد. عباسی وزیر ورزش و جوانان نیز در سالن حضور دارد.

*ست نخست: 25 بر 21 آلمان

جو سالن به تمامی به سود تیم ملی والیبال ایران بود. ملی پوشان که با دیدن سیل حمایت هواداران سر از پا نمی‌شناختند کار را محکم آغاز کردند. توپ اول این مسابقه سرانجام پس از یک رالی طولانی بین دو تیم با هوشمندی امیر غفور به سود ایران رقم خورد. علی مباشری با ممارست و جنگندگی خود روی تور از بلند قامتان حریف یک سر و گردن سرتر بود. ایران خیلی زود از حریف چهار امتیاز جلو افتاد. سعید معروف انصافا به تنهایی بک تیم بود و در وقت استراحت فنی نخست دو امتیاز مستقیم برای ایران به ارمغان آورد.

در میان این هیاهوی عظیم محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال که از جایگاه بازی را می‌دید قطعا یکی از خوشحال‌ترین حاضران در سالن بود و لبخند رضایت لحظه‌ای از چهره‌اش نمی‌رفت. آلمانی ‌ها حرفی برای گفتن نداشتند. آن‌ها محکوم به شکست بودند. رحمان داودی در این مسسابقه هم با سرویس‌های تماشایی خود قبل زمین حریف را ویران می‌کرد. عادل غلامی ستاره شمالی والیبال ایران در این مسابقه همه کار می‌کرد. حتی در توپ گیری هم نقش پررنگی داشت و بارها با مشارکت در کارهای ترکیبی برای ایران امتیاز به ارمغان می آورد. در حالی که جریان بازی کاملا به سود ایران بود یکی دو اشتباه سهوی و تعلل در توپ گیری در امتیاز 10 همه چیز را به تساوی کشاند.

بازیکنان ایران قدری حریف را دست کم گرفته بودند. دفاع روی تور خوب تیم بروشگ و بازی‌سازی موثر کامپا آلمانی ها را یکی دو امتیاز جلو انداخت. ولاسکو دست به تعویض زد. زرینی به جای مباشری به میدان رفت. سرمربی تیم ملی از بازیکنانش می خواست که با دقت بیشتری کار کنند. هواداران همچنان تیم ملی را با تبل و سنج تشویق می‌کردند. آلمان 20 بر 17 از ایران جلو بود که ولاسکو دست به دو تعوبضه زد تا روند بازی را تغییر دهد. مهدودی و محمودی به جای غفور و معروف به میدان رفتند، اما دو تعویضه‌ها فایده نداشت و ایران در نهایت این ست را 25 بر 21 واگذار کرد.

این گزارش در پایان هر ست تکمیل می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها