کد خبر: ۱۴۸۲۳۳
زمان انتشار: ۲۳:۰۰     ۲۲ تير ۱۳۹۲
شاگردان ولاسکو در گام آخر کم آوردند/
تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود برابر آلمان در لیگ جهانی شکست خورد.

به گزارش فارس، ملی پوشان والیبال ایران که شب گذشته با حمایت تماشاگران و ارائه یک بازی بی نقص توانستند با نتیجه سه بر صفر آلمان را شکست دهند،‌ امشب دومین بازی خود را برابر این تیم برگزار کردند.

در این دیدار که نیز که در سالن مملو از تماشاگر آزادی برگزار شد، شاگردان ولاسکو سه بر صفر برابر رقیب خوب اروپایی خود مغلوب شدند.

تیم ایران با ترکیب علیرضا مباشری،‌ محمد موسوی، فرهاد ظریف، امیر غفور،‌سعید معروف و رحمان داوودی به میدان رفت و مطابق انتظارها بازی را بهتر آغاز کرد و آلمانی ها نیز تا حدی ناهماهنگ نشان دادند تا وقت اول استراحت فنی با برتری 8 - 5 ایران خاتمه یابد. حریف ایران پس از بازگشت به زمین به هماهنگی لازم رسید و فاصله را کاهش داد تا نتیجه 8 - 7 شود و مربی این تیم نیز سعی داشت با اعتراض به داوری جو را به نفع این تیم برگرداند. دفاع خوب آلمان باعث شد تا دو تیم در امتیاز 10 برابر شوند و ولاسکو درخواست وقت استراحت کند اما باز هم این آلمانی ها بودند که بهتر ظاهر شدند و دو امتیاز نیز پیش افتادند تا با برتری 16 - 14 به وقت استراحت فنی دوم بروند. ورود عادل غلامی به بازی نیز تاثیری نداشت و فاصله به سه امتیاز رسید و آلمان 19 - 16 پیش افتاد تا ولاسکو بار دیگر درخواست وقت استراحت کند. حمزه زرینی، شهرام محمودی و مهدی مهدوی هم به بازی رفتند اما بی نتیجه بود و تماشاگران هم پذیرفتند که ایران پیروز ست اول نخواهد بود؛ آلمان 25 -21 به برتری رسید.

در آغاز ست دوم دریافت های مناسب و دفاع های منطقی باعث شد تا باز هم آلمان پیش بیفتد و همان ابتدا حمزه زرینی جای مباشری را بگیرد اما به نظر می رسید آلمانی ها به خوبی نقاط قوت تیم ما را شناسایی کرده بودند؛ ایران 5-1 عقب افتاد و وقت استراحت فنی اول 8 - 5 به سود آلمان خاتمه یافت. ایران قافیه را باخت و عجیب اینکه تماشاگران نیز تشویق را تا حدی فراموش کردند. آلمان فاصله را به 11 - 5 رساند تا باز هم ولاسکو درخواست وقت استراحت کند بلکه به این اوضاع سامان دهد. پوریا فیاضی هم به میدان رفت و کمی بعد دو تعویضه های همیشگی ولاسکو این بار خیلی زودتر از همیشه انجام شد  و مهدوی و محمودی به میدان رفتند و فاصله بکاهش یافت اما این آلمانی ها بودند که با برتری 16 - 13 به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه سرویس عالی زرینی فاصله را به یک امتیاز کاهش داد تا امید به اردوی ایران بازگردد و عملکرد خوب محمودی باعث شد ایران 18 -17 جلو بیفتد و مربی آلمان درخواست وقت استراحت کند. دو تیم پایاپای پیش رفتند و در نهایت آلمان 25 -23 پیروز شد.

ایران ست سوم را بهتر آغاز کرد اما باز هم آلمان توانست فاصله ایجاد کند و با برتری 8 - 6 به وقت استراحت فنی اول برود. در ادامه دو تیم پایاپای کار را ادامه دادند اما ضربه خوب حمزه زرینی و در ادامه اشتباهات آلمانی ها باعث شد ایران 13 - 11 پیش بیفتد و با برتری 16 - 14 به وقت استراحت فنی دوم برود. حمزه زرینی اشتباهای داشت که باعث شد ایران 18 - 17 عقب بیفتد و ولاسکو درخواست وقت استراحت کند. در ادامه آلمان بار دیگر دو امتیاز پیش افتاد و این فاصله را حفظ کرد و در نهایت 25 - 22 پیروز شد تا این دیدار را سه بر صفر به سود خاتمه دهد.

ایران با این شکست 15 امتیازی ماند و بار دیگر به رده پنجم سقوط کرد.

تماشاگران با وجود شکست، ملی پوشان ایران را به خاطر درخشش در طول لیگ جهانی مورد تشویق قرار دادند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۲
۹
۰
هرچند باختیم اما با تمام قلبمون به این تیم افتخار می کنیم زنده باد ایران و ایرانی
پاسخ
یک پزشک ورزشکار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۲
۰
۰
اسلام درخبرهاشنیدیم که تیم ایران روزمسابقه دست به تمرین زده است.بنده به عنوان یک پزشک ورزشکارکه ضمن داشتن تجربیات سی ساله درفعالیتهای ورزشی اطلاعات کاملی نیز درزمینه فیزیولوژی وپزشکی ورزشی دارم به نکته بسیارمهمی اشاره میکنم: درتورنمنتهای فشرده ای مثل وضعیت فعلی تیم والیبال مدیریت انرژی تک تک اعضای تیم بسیارحائزاهمیت است.علی رغم تجربیات ولاسکوواحترامی که برای ایشان قائلم باید عنوان کنم که ایشان باتمرین روزمسابقه اثربسیاربدی روی ریکاوری تیم داشته وبه همین دلیل تیم ایران نتوانسته باانرژی کامل دردیدارباآلمان ظاهرشودوتمام قابلیتهای خودرابه نمایش بگذارد.امیداینکه درآینده توجه بیشتری دراین زمینه به عمل آورند.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها