کد خبر: ۱۴۸۳۰۰
زمان انتشار: ۱۰:۵۷     ۲۳ تير ۱۳۹۲
هفته هفتم و پایانی مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ جهانی درحالی امروز یکشنبه با انجام یک دیدار به پایان می‌رسد که وضعیت پنج تیم صعود کرده به مرحله نهایی این رقابت‌ها نهایی شده است.
با انجام مسابقات شب گذشته لیگ جهانی والیبال و در حالی که تنها یک بازی از گروه A باقی مانده و تاثیری در صعود تیمها ندارد 5 تیم صعود کننده به فینال مشخص شدند.
دومین روز از هفته هفته هفتم مسابقات والیبال لیگ جهانی 2013 روز گذشته با برگزاری سه دیدار پیگیری شد. در جریان این روز از رقابت‌ها و در تهران، ملی‌پوشان کشورمان در دیدار برابر آلمان که در سالن مملو از تماشاگر دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد، متحمل شکست 3 بر صفر شدند. این در حالی است آنها در نخستین دیدار خود با همین نتیجه پیروز شده بودند. 

از گروه A نیز دو دیدار برگزار شد که طی آن تیم‌های برزیل و بلغارستان در دیدارهای خانگی که در ریودوژانیرو و وارنا برگزار شد، برابر حریفان خود صاحب برتری شدند.

نتیجه سه دیدار برگزار شده از دومین روز هفته هفتم مسابقات والیبال لیگ جهانی به شرح زیر است:

گروه A
* برزیل 3 - آمریکا 1
* بلغارستان 3 - لهستان  2

گروه B
* ایران 0 - آلمان 3

مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ جهانی امروز یکشنبه با دیدار دوم تیم‌های برزیل و آمریکا از گروه A به پایان می‌رسد. این در حالی است که وضعیت پنج تیم صعود کرده به مرحله نهایی مسابقات مشخص شده و نتیجه این دیدار هم هیچ تاثیری در این زمینه نخواهد داشت، فقط اینکه با انجام این دیدار مجموع امتیازات برزیل و جایگاه نهایی آمریکا در مرحله مقدماتی مشخص می‌شود.

جدول رده‌بندی نهایی گروه های سه گانه و جزئیات کامل این مسابقات را در اینجا ببینید.

به گزارش مشرق، بر اساس جدول رده‌بندی مسابقات والیبال لیگ جهانی تیم ایران با مجموع  5 برد، 5 باخت و 15 امتیاز در رده پنجم گروه B قرار گرفت. از نظر مجموع امتیازات، ایران بهترین تیم آسیایی شرکت کننده در این دوره از رقابتهای لیگ جهانی بود چراکه کره‌جنوبی و ژاپن، دو تیم آسیایی دیگر شرکت کننده در این رقابت‌ها به ترتیب موفق به کسب مجموع 13 و 9 امتیاز شدند.

البته از نظر کسب جایگاه، کره‌ای‌ها بهترین آسیایی این مرحله از مسابقات شدند که در رده سوم گروه C قرار گرفتند. ضمن اینکه ژاپن هم در رده ششم این گروه ایستاد.

در هر صورت با توجه به جدول رده‌بندی مسابقات والیبال لیگ جهانی و بدون توجه به نتیجه دیدار تیم‌های برزیل و آمریکا که امروز یکشنبه برگزار می‌شود، صعود تیم‌های برزیل و بلغارستان (گروه A)، ایتالیا و روسیه (گروه B) و کانادا (گروه C) به مرحله دوم نهایی شده است. این پنج تیم از هفته دیگر در آرژانتین رقابت‌های خود در قالب مرحله نهایی همراه با تیم میزبان آغاز می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها