کد خبر: ۱۴۸۶۱۵
زمان انتشار: ۰۱:۵۲     ۲۴ تير ۱۳۹۲
حوزه‌ی نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در اطلاعیه‌ای، شعار حج سال ۹۲ را «حج؛ معنویت، هم‌اندیشی، اتحاد اسلامی» اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ی ولی فقیه در امور حج و زیارت، شعار حج ۹۲ «حج؛ معنویت، هم‌اندیشی، اتحاد اسلامی» اعلام شد.

تبیین اهتمام حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به وحدت مذاهب اسلامی و بویژه نمایش تجلی عینی آن در صحنه‌ی حج و آگاهی‌بخشی و هشیارسازی جهان اسلام نسبت به سیاست‌های اسلام‌ستیزی و ایران‌هراسی، از جمله مهم‌ترین دلایل انتخاب شعار امسال به‌شمار می‌آیند.

همچنین مبارزه با تفرقه و اختلاف‌های دینی و فتنه‌ی مذهبی و قومی درون امت اسلام، استفاده از فرصت بی‌بدیل حج برای خودسازی و توشه‌گیری برای خود،‌ خانواده و اجتماع، نمایش شکوه عزت و پایبندی زائران ایرانی به ارزش‌های دین و اصلاح رفتار، گفتار و کردار زائران ایرانی در طول سفر، از دیگر اهداف انتخاب این شعار است.

مشارکت گسترده، منسجم و منظم زائران ایرانی در نمازهای جماعات در حرمین شریفین و ترویج رفتار کریمانه با زائران کشورهای اسلامی، تقویت عزت و شأن کشور،‌ انقلاب و مذهب در انظار مسلمانان سایر کشورها، طرح عمده‌ترین چالش‌ها و مسائل جهان اسلام و راه حل‌یابی برای آن و ایجاد سازوکاری برای ایفای نقش علما و فرهیختگان امت اسلامی در مواجهه با این چالش‌ها و مسائل نیز از اهداف شعار سال عنوان شده است.

شعار حج سال ۹۱ از سوی حوزه‌ی نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت با عنوان «عزت، همبستگی، مسوولیت اسلامی» اعلام شده بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها