کد خبر: ۱۴۸۶۶۱
زمان انتشار: ۱۱:۵۸     ۲۴ تير ۱۳۹۲
تمام اتفاقات هبجان آميز فصل نقل و انتقالات افتاده و تب بالاي اين روزهاي نفس هاي آخرش را مي كشد. فقط مانده تكليف نكونام، آندو و شايد هم خلعتبري...

به گزارش 598 به نقل از جام ورزشي؛ با پایان یافتن فرصت نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال کشور، تیم ها و بازیکنان جذب شده خود را آماده آغاز مارتن سیزدهم می کنند و همه بازیکنان شاغل در لیگ به اهمیت لیگ سیزدهم واقف هستند. لیگی که قرار است بازیکنان حاضر در جام جهانی فوتبال از بین حاضران در آن انتخاب شوند و در این راه ملی پوشان تمام سعی خود را خواهند کرد تا در تیم ملی جایگاهی کسب کنند.


در این بین جابه‌جايی بازيكنان بزرگ همواره مورد توجه فوتبالدوستان و رسانه‌ها قرار داشته است. در طول فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم جابه جایی های جنجالی زیادی صورت گرفته که برخی از اين جابه‌جايی‌ها به واسطه نام بزرگ بازيكن و برخی ديگر به واسطه رقم بالا و حاشيه‌هايش در خاطره ها می ماند. در ادامه به برخی از این نقل و انتقالات جنجالی اشاره خواهد شد.  


* شاه ماهی استقلال به سپاهان پیوست
استقلالی ها هر سال عادت داشتند تا با یک بازیکن یاغی کلنجار بروند و در آخر هم در روز پایانی و ساعات های آخر فصل نقل و انتقالات این بازیکن را به خدمت گیرند. آبی پوشان سال ها بود که این بازیکن را از چنگ حریفان بزرگی چون پرسپولیس، سپاهان و تراکتور درآورده بودند و همین فصل پیش بود که در آستانه پرواز مجتبی جباری را پای میز مذاکره کشاندند. اما آغاز لیگ سیزدهم آغازی دوباره برای مجتبی جباری بود که قرار است در تیم سپاهان فصل را آغاز کند. حساسیت انتقال مجتبی جباری به سپاهان هم از دو جهت اهمیت دارد. اول اینکه رقم دو میلیاردی قرارداد جباری مورد توجه است و نکته دوم رفتن او به سپاهان بعد از 9 سال بازی کردن در استقلال بود.


* کاپیتان محبوب پرسپولیس در تراکتورسازی
همه هواداران پرسپولیس علی کریمی را دوست دارند. در بین تماشاگران سرخپوشان پایتخت حتی یک نفر را هم نمی توان پیدا کرد که به این بازیکن علاقه و تعصب نداشته باشد. علی کریمی سال هاست که کاپیتان پرسپولیس است و البته همواره حاشیه های بسیاری هم برای این تیم به وجود آورده است. کریمی بعد از شکست پرسپولیس در جام حذفی برابر سپاهان از فوتبال خداحافظی کرد اما بعدها از این تصمیم پشیمان شد و به فوتبال بازگشت. در این بین با بازگشت دایی پرسپولیس جایی برای علی کریمی وجود نداشت تا اینکه کاپیتان سرخپوشان مجبور به پوشیدن پیراهن تراکتورسازی شود.


* شاه ماهي پرسپوليس همبازي علي كريمي شد
كريم انصاري فرد پس از اينكه به علت نامنظم بودن مغضوب علي دايي وافع شد، با حرف و حديث هاي فراوان راهي تراكتورسازي شد تا همچنان سرخپوش و همبازي علي كريمي باقي بماند.


* علی حمودی به سپاهان رفت
 مدافع راست استقلال که در جمع آبی پوشان پایتخت احیا شده بود بعد از مشکلاتی که بر سر مسائل مالی با استقلالی ها برایش به وجود آمد تصمیم به ترک جمع آبی پوشان گرفت و لیگ سیزدهم را در سپاهان توپ خواهد زد. مهمترین انگیزه ای هم که باعث شد حمودی استقلال را رها کرده و به سپاهان برود، مسائل مالی بود.


* نیکبخت واحدی به استقلال بازگشت
 به صراحت می توان انتقال علیرضا نیکبخت واحدی به استقلال را عجیب ترین جابه جایی فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم دانست. عليرضا نيكبخت‌واحدی ستاره محبوب و البته پرحاشيه استقلال در پايان ليگ پنجم برای تمديد قراردادش با اين تيم دچار مشكل شد. نيكی با امير قلعه‌نويی مشكل داشت و از طرف ديگر خودش هم بدش نمی‌آمد جنجال‌ساز شود. سرانجام او با استقلالی‌ها توافق نكرد و برای اين‌كه آبی‌ها را نقره‌داغ كند، با پرسپوليس قرارداد سه‌ساله بست! نيكبخت همان فصل در داربی دروازه استقلال را باز كرد و اولين و آخرين گل داربی‌ عمرش را به ثمر رساند. شادی او حسابی هواداران را ناراحت كرد. اما حالا بعد از چند سال نیکبخت با رضایت امیر قلعه نوئی به استقلال بازگشت تا عجیب ترین نقل و انتقال لیگ سیزدهم رقم بخورد.


* سید صالحی، بازیکنی برای همه تیم ها
سید صالحی جزو آن دسته بازیکنانی است که رنگ و تعصب به پیراهن برایش ارزشی ندارد و هر جا که بطلبد فوتبالش را ادامه می دهد. شاید او تنها بازیکنی باشد که برای هر 4 تیم مطرح کشور بازی کرده است. روزگاری این بازیکن در سپاهان حضور داشت و بعد از سال ها حضور در این تیم به استقلال رفت. سید صالحی یک فصل را در استقلال گذراند و بعد از آن به تراکتور رفت و حالا به جمع قرمز پوشان پایتخت اضافه شده است. سید صالحی را می توان بازیکنی برای همه تیم ها نام برد.


* بازیکنی که همه را سر کار گذاشته است
پرسپولیس یا سپاهان. استقلال یا تراکتور. هافبک تیم فوتبال مس کرمان در لیگ یازدهم بعد از آنکه قراردادش با مسی ها به اتمام رسید به استقلال رفت و بعد از ثبت قرارداد با آبی پوشان به تمرینات این تیم رفت. یکی دو روز مانده به پایان فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم به یکباره این بازیکن سر از تمرینات تراکتورسازی درآورد و استقلالی ها را بهت و حیرت گذاشت. قاسم دهنوی در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم بار دیگر این کار را تکرار کرد و ابتدا با پرسپولیس قرارداد بست و بعد از یکی دو هفته به تمرینات سپاهان رفت. اما این بار پرسپولیسی ها درسی به دهنوی دادند که این بازیکن مجبور شد به پرسپولیس بازگشته و در تمرینات این تیم شرکت کند.


* کاپیتان سابق پرسپولیس در استقلال!  
 پژمان نوری جزو بازیکنانی است که امیر قلعه نوئی به سبک بازی وی علاقه زیادی دارد. نوری قبل از اینکه چند سال قبل به پرسپولیس برود نیز مورد توجه قلعه نوئی قرار گرفته بود اما سرخپوشان وی را از چنگ استقلال در آوردند. حالا بعد از گذشت سال ها نوری به استقلال آمده و برای تیم قلعه نوئی بازی خواهد کرد. پژمان نوری جزو بازیکنانی است که سابقه کاپیتانی پرسپولیس را نیز در کارنامه دارد.


* بازیکنی همه به دنبالش بودند
درخشش یعقوب کریمی در لباس تیم نفت تهران و رسیدن به پیراهن تیم ملی سبب شد تا تیم های بسیاری خواهان جذب وی باشند. استقلالی ها که قبلا به راحتی این بازیکن آینده دار را از دست داده بودند بدشان نمی آمد تا وی را جذب کنند، اما سپاهان و پرسپولیس جنگ تنگاتنگی را برای جذب این بازیکن آغاز کردند که سرانجام زور سپاهان به پرسپولیس چربید و یعقوب کریمی زردپوش شد.


* بازیکنی که سپاهان را به استقلال ترجیح داد
بلایی که سپاهان در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم سر استقلال آورد، هیچ تیم دیگری نتوانست بیاورد. هر بازیکنی را که سرخابی ها دست رویش گذاشتند به سپاهان پیوست. آرش افشین هم جزو بازیکنانی بود که از روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات زمزمه حضورش در استقلال دهان به دهان می چرخید اما سرانجام این بازیکن به سپاهان پیوست.


* تنها بازیکنی که بین سرخابی ها جابه جا شد
 محمد قاضی یک فصل کاملا ناموفق را در پرسپولیس گذارند و تنها برای این تیم یک گل زد. قاضی در اکثر بازی های لیگ دوازدهم نیمکت نشین بود و حالا به استقلال آمده تا بتواند خود را احیا کند. محمد قاضی فعلا تنها بازیکنی است که بین سرخابی های پایتخت جابه جا شده و احتمالا در لیگ سیزدهم در دربی پایتخت حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.


در این بین تنها 3 بازیکن مطرح هستند که هنوز وضعیت شان مشخص نشده است. محمدرضا خلعتبري که با وجود قرارداد با عجمان همه در انتظار اين هستند كه از يك تيم ليگ برتري سر در بياورد. جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان هم هنوز با استقلال تمدید نکرده است. البته هر چند به نظر می رسد که وی با استقلالی ها به توافق برسد اما تیم های سپاهان و تراکتور آمده به خدمت گرفتن این بازیکن هستند. آندو تیموریان نیز جزو آن دسته از بازیکنانی است که هنوز تیمی برای فصل آینده خود انتخاب نکرده است. استقلالی ها به شدت خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها