کد خبر: ۱۴۸۷۳۷
زمان انتشار: ۱۳:۳۵     ۲۴ تير ۱۳۹۲
چند برش از بیانات رهبرانقلاب در آخرین دیدار با دولت احمدی‌نژاد:
آخرین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی از تلاش ها و خدمات و رویکرد فکری و ارزشی دولت احمدی نژاد (۱۳۹۲/۰۴/۲۳)، جمع بندی و قضاوت ولی فقیه زمان و حکیم ترین و کارشناس ترین شخصيت در مدیریت کشور است که حجت را بر همه افراد و نخبگان و جریان های سیاسی و فرهنگی تمام می کند. این بیانات نشان می دهد که دولت نهم و دهم اگر اشکالات و خطاهایی داشت، اما منحرف نبود بلکه ارزش های انقلاب اسلامی را مطرح و برجسته کرد
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، آخرین بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی از تلاش ها و خدمات و رویکرد فکری و ارزشی دولت احمدی نژاد (۱۳۹۲/۰۴/۲۳)، جمع بندی و قضاوت ولی فقیه زمان و حکیم ترین و کارشناس ترین شخصيت در مدیریت کشور است که حجت را بر همه افراد و نخبگان و جریان های سیاسی و فرهنگی تمام می کند.

این بیانات نشان می دهد که دولت نهم و دهم اگر اشکالات و خطاهایی داشت، اما منحرف نبود بلکه ارزش های انقلاب اسلامی را مطرح و برجسته کرد و در محافل داخلی و بین المللی به آنها افتخار نمود و هم چنين، پرکارترین و خدوم ترین دولت نسبت به همه دوره های گذشته بود:

مغرضین و بی اطلاعان، خدمات دولت را انکار می کنند

«مخالفين و كسانى كه بى‌اطلاعند - بعضى از دستگاه‌هاى رسانه‌اىِ خارجىِ مغرض، و گاهى بعضى در داخل - برخى از چيزهائى را كه جلوى چشم هم هست، انكار ميكنند. يعنى كارى انجام گرفته، جلوى چشم است، همه مى‌بينند، منعكس شده، اين را دوست دارند انكار كنند. كارى به اين نداريم كه حالا بعضى‌ها ممكن است نگاه خوشبينانه‌اى يا دوستانه‌اى يا منصفانه‌اى نداشته باشند».

حجم کار دولت نهم و دهم از همه دوره ها بیشتر بود

«همه فهميدند كه رئيس جمهور محترم و همكارانشان در دولت حجم كارشان بسيار بالا و پرشتاب نسبت به همه‌ى دوره‌هاى ديگر بود و هست».

دولت نهم و دهم طالب استراحت و تفریح و امتياز نبود

«حجم كار بالا و تلاش خستگى‌ناپذير و اعراض از آسايشها و آسودگى‌ها و امتيازاتى كه معمولاً مسئولان كشورها در دنيا دارند؛ استراحت ميكنند، تفريح ميروند، امتياز ميگيرند؛ اينها را نخواستن، نديدن، طلب نكردن، امتياز بزرگى است كه اين دولت بحمدالله از اين امتياز برخوردار بود».

دولت نهم و دهم، ارزش های انقلاب اسلامی را برجسته و به آنها افتخار کرد

«اين دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگيرد و به آنها افتخار كند و آنها را در جامعه مطرح كند. يكى از كارهاى مهمى كه جبهه‌ى ضدانقلاب - چه انقلاب ما، و چه انقلابهاى ديگر - در طول تاريخ و در عرض دنيا داشتند و ميكردند، اين بوده است كه سعى كنند ارزشهاى انقلاب را كمرنگ كنند. به اينجا هم محدود نميشود؛ اول ارزشها را كمرنگ ميكنند، بتدريج آنها را محو ميكنند؛ اگر ميدان پيدا كنند، آنها را تبديل به ضدارزش ميكنند؛ اين كارى است كه در دنيا معمول است؛ اين را ما در تاريخ انقلابهاى دنيا مشاهده ميكنيم؛ و در انقلابهائى هم كه زمان خود ما - در طول اين عمر طولانى‌اى كه ما كرديم - ديديم و خبر شديم، اين را مشاهده كرديم. جبهه‌ى مقابل انقلاب و ضدانقلاب، شعارهاى انقلاب را هرگز فراموش نخواهد كرد؛ يعنى ميداند كه در اين روياروئى، در اين هماوردى، آن چيزى كه توانست جبهه‌ى انقلاب را پيروز كند و جبهه‌ى ضدانقلاب را به هزيمت وادار كند، در درجه‌ى اول اين شعارها بود؛ كه هرچه شعارها پرمغز و جذاب و واقعى و براى مردم مفهوم و ملموس بود، كمك آن به پيشرفت انقلاب بيشتر شد. سعى ميكنند اين شعارها را بتدريج محو كنند، كمرنگ كنند.

در مورد كشور و انقلاب ما هم اين كار را دشمن شروع كرد؛ البته موفق نشدند؛ خدا را شكر ميكنيم. دشمن نتوانست شعارهاى انقلاب را كمرنگ و سپس محو كند. به نظر من يك بخش عمده‌اى از اين هم مربوط ميشود به هوشيارى امام بزرگوارمان. آنچه كه امام بزرگوار از اظهارات خود، از گفته‌هاى خود، از نوشته‌هاى خود در ميان ما باقى گذاشت، بيّنات است، محكمات است؛ متشابهات نيست كه كسى آنها را نفهمد. آخرين سخن امام هم وصيتنامه‌ى امام است. من هميشه به مسئولين و كسانى كه در دولتهاى گوناگون يك كار مهمى دستشان بوده است، توصيه ميكردم كه به وصيتنامه‌ى امام مراجعه كنند. وصيتنامه‌ى امام، لبّ ارزشهاى مورد نظر امام است؛ اينها را امام باقى گذاشته، زنده گذاشته است. لذاست كه اين ارزشها قابل تحريف نيست، قابل تغيير نيست. بله، نديده گرفتن اينها امرى است كه ميسر است براى كسانى كه بخواهند نديده بگيرند.

 اين دولت اين شعارها را مطرح كرد، برجسته كرد، سر دست گرفت، به آنها افتخار كرد؛ در مجامع جهانى، احساس شرم از انگيزه‌هاى انقلابى و از اهداف انقلابى و از شيوه‌هاى انقلابى نكرد؛ اين خيلى كار بزرگى بود».

رشته خدمت را در آينده رها نکنید

 «كارى كه بايد بر آن همت بگماريد، اين است كه رشته‌ى خدمت را رها نكنيد. همه‌ى تلاشها منحصر نيست در فلان وزارتخانه يا فلان مسئوليت در دولت؛ نه، صحنه‌ى كشور صحنه‌ى تلاش است، صحنه‌ى كار است، صحنه‌ى فعاليت است؛ و اين كار، دو جور ميتواند انجام بگيرد: متوجه اهداف انقلابى، و غيرمتوجه به اهداف انقلابى. شما چه در دولت آينده و در دولتهاى آينده حضور داشته باشيد، چه نداشته باشيد، كارى كه انجام ميدهيد و مسئوليتى كه برعهده ميگيريد - كه طبعاً امثال شماها، مديران شايسته و كارآمد، در هر بخشى از بخشها خالى از مسئوليت نميمانند - سعى كنيد آن را با توجه به اهداف انقلاب و با رويكرد هدفهاى انقلاب ان‌شاءالله انجام دهيد. خداى متعال شماها را مأجور خواهد داشت، ما هم در حد خودمان و به قدر خودمان تشكر ميكنيم».

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱۴
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
مصطفی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۴۶ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۱۰
۷
تا کور شود هر آنکه نتواند دید.....
پاسخ
کپی برابراصل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۲ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۹
۷
خدا وكيلي اين تجليلها براي همه دولتها همينطوري بوده! انصافا اين نوع تجليل در كلام امام خامنه اي بي نظيره...دوستان من به سهم خودم ميگم :من از اينكه دولت احمدي نژاد رو منحرف دونستم عذر خواهي ميكنم.
پاسخ
امین الرعایا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۳۸ - ۲۸ تير ۱۳۹۲
درود بر شرفت که حقیقت رو سرلوحه زندگیت کردی
انشالله عاقبت به خیر می شوی
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۷ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۸
۷
یه سری به سایت ... بزنید ببینید خبری از صحبتهای بی نظیر دیشب آقا هست !! واقعا ریزشهای عجیب رو داریم میبینیم
پاسخ
امین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۵۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۹
۱۱
به امید روزی که رئیس جمهوری به مراتب انقلابی تر از احمدینژاد نصیبمان شود.
پاسخ
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۵۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۰
۲
بد نيست اين مطلب را هم دوستان بخوانند:
http://www.khabarnew.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=1&Id=23759&Sgr=35
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۲ - ۲۴ تير ۱۳۹۲
۹
۵
قربونت بشم آقا
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۲
۱۰
۵
از شما بابت دید واقع بینانه تشکر می کنم .
پاسخ
saeed
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۵ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۱۲
۶
اظهارات امام خامنه ای در دیدار رئیس جمهور و هیأت دولت با ایشان، در واقع خط بطلانی بود بر تمامی افتراها، تهمت ها، تحلیل های کذب و کینه توزانه ای که علاوه بر دشمنان خارجی و فراریان خارج نشین، مثال آدم حسابی های داخلی (به اصطلاح اصولگرایان و اصلاح طالبان) علیه آقای احمدی نژاد و اعضای دولت او به کار بستند و چه بی انصافانه و بیرحمانه و بیشرمانه هم تاختند. بالاخره حقیقت پوشیده نمی ماند و همگان روزی به حقیقت پی خواهند برد
پاسخ
مهپویا دماوند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۹ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۸
۵
حضرت آقا مهر باطلی بر توهم وجود انحراف در دولت زدند
برایم سخنان حضرت آقا در آخرین دیدار با هیئت دولت احمدی نژاد بسیار جالب بود.
حضرت آقا ابتدا یکی از ویژگی های دولت را بر سر دست گرفتن شعارهاى انقلاب دانستند،
سپس فرمودند جبهه ضد انقلاب تلاش می کرد این شعار ها را کمرنگ و سپس به ضد ارزش تبدیل کند،
بعد بیان داشتند که ضد انقلاب نتوانست این شعار ها را محو و کمرنگ کند و علت آن را هم هوشيارى امام خمینی بزرگوارمان دانستند،
زیرا آن شعار ها بینات و محکمات است نه متشابهات.
لذا امکان انحراف این شعار ها وجود ندارد!
ایشان در بخشی از سخنانشان فرمودند:
اين ارزشها قابل تحريف نيست ، قابل تغيير نيست.
بله، نديده گرفتن اينها امرى است كه ميسر است
براى كسانى كه بخواهند نديده بگيرند.
اين دولت اين شعارها را مطرح كرد، برجسته كرد،
سر دست گرفت، به آنها افتخار كرد؛
در مجامع جهانى، احساس شرم از انگيزه‌هاى انقلابى
و از اهداف انقلابى و از شيوه‌هاى انقلابى نكرد؛ اين خيلى كار بزرگى بود.

این شعار های ارزشی که رهبر معظم انقلاب، این دولت را بار ها با آن معرفی کرده اين ارزشها قابل تحريف نيست
چه برسد به اینکه دولتی که این شعار ها را بر سر دست گرفته و به آن افتخار می کند بخواهد منحرف شود!
پاسخ
طلبه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۰ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۱۱
۷
سخنان رهبرمان مشتی باشد بر دهان منتقدان مغرض دولت که فقط منفی بافی میکردند.
پاسخ
سید محمد
UNITED STATES
۱۷:۴۶ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۱
۰
ما بچه حزب اللهی ها همیشه از تند روی هامون ضربه خوردیم و دل حضرت آقا رو هم خون کردیم.
اگر آقا الان حجت را تمام نمیکرد ما تندرو ها بعد از ریاست جمهوری احمدی نژاد چقدر تخریبش میکردیم. اللهم النصر قائدنا الخامنه ای
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۵
۲
پيروزي اَشرافيتِ بند و بستچيِ با بيگانگان(از شاهِ عربستان و مباركِ مصر تا جورج‌سوروسِ بين‌المللي و...) و باجگير از مردمِ ايران(از كرباسچي و غرضيِ كارگزارِ سازندگي تا صدقه‌گيرانِ از شهرام جزايري و روشنفكران و...)؛ گوارايِ پادوهايشان كه عَلَمِ تحقير و تخريبِ احمدي‌نژاد را؛ عليرغم نهيِ مكرر و مؤكد رهبرِ بصيرمان، بر كول گرفتند و تا نهايت دنائت يك‌نفَس دويدند.

امام خامنه ای در باره دولت احمدي‌نژاد فرمودند: « این دولت قطار انقلاب را به ریل اصلی برگرداند »
هاشمي رفسنجاني بعد از پيروزي روحاني: "مردم" ریل آیندۀ کشور را عوض کردند
پاسخ
امین الرعایا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۱ - ۲۸ تير ۱۳۹۲
خروج قطار انقلاب بر همه ی خود شیفتگان و خود عمار پندارها مبارک باد.
جدیدترین اخبار پربازدید ها