کد خبر: ۱۴۸۷۹۶
زمان انتشار: ۱۶:۱۳     ۲۴ تير ۱۳۹۲
مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: «۵۳۰ میلیون تومان از استقلال طلب دارم.»

به گزارش 598 به نقل از جام ورزشی؛ حنیف عمران‌زاده درباره مسائل مختلفی که پیرامون این تیم وجود دارد صحبت کرد. او همچنین به میزان آمادگی استقلال برای حضور در مسابقات لیگ اشاره کرد و گریزی هم به مشکلات مالی که این باشگاه با آن دست و پنجه نرم می کند، زد.

 

* تیم استقلال چقدر برای مسابقات لیگ آماده است؟

- خدا را شکر تمرینات خوبی را برگزار کردیم و اردوی خوبی هم در کشور اوکراین داشتیم. تنها مشکل ما نبود برخی بازیکنان بود که خوشبختانه در اردوی اوکراین به ما اضافه شدند. در اوکراین با تیم خوبی بازی کردیم و از دوستانی که به ما کمک کردند تا به این کشور سفر کنیم تشکر می‌کنم. با توجه به مشکلاتی که برای گرفتن ویزا و رفتن به اوکراین وجود داشت بعید می‌دانم تیمی با این شرایط سختی که وجود دارد بتواند به این کشور سفر کند. دیناموکیف تیم حرفه‌ای بود و به ما گفتند کمپی که شما تمرین می‌کنید کمپ تیم میهمان است. آنها امکانات خوبی داشتند و متوجه شدیم باشگاه دیناموکیف حدود 4 الی 5 کمپ تمرینی دارد.

 

* جریان کری‌خوانی‌های اخیر بازیکنان در تمرینات استقلال چیست؟

- کری‌خوانی‌ها همیشه در تمرینات وجود دارد. قبلا شرط‌بندی می‌کردیم تیمی که می‌بازد به همه بازیکنان چیزی برای خوردن بدهد ولی الان چون ماه رمضان است فقط برد و باخت برای ما مهم است.

 

* چرا در تمرین روز گذشته عصبانی بودی؟

- برای اینکه 3 بر صفر جلو بودیم ولی به یکباره 4 گل خوردیم. همین مسئله باعث شد که ناراحت شوم. از این ناراحت بودم که چرا به این راحتی گل می‌خوریم.

 

* فرهاد مجیدی از اینکه در یک صحنه توپ را به هوا زدی ناراحت شد. متوجه این موضوع شدی؟

- مجیدی توپ را که می‌گیرد کسی جلودارش نیست. در آن صحنه خیلی راحت در عرض چند ثانیه 4، 5 نفرمان را دریبل زد که همین مسئله باعث شد عصبانی شوم.

 

* یک تکل خشن هم روی پای محمد قاضی رفتی ...

- به خدا هدفم زدن توپ بود نه پای قاضی. نمی‌خواستم پای او را بزنم. با قاضی 10 سال است که رفیقم و در کنار هم بازی کرده‌ایم. می‌دانم که وقتی توپ به او برسد کار خودش را به خوبی انجام می‌دهد و خیلی زود شوت می‌زند. به همین دلیل تصمیم گرفتم زودتر تکل بزنم.

 

* این روزها برخوردت با فرزند پژمان نوری به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.

- مطمئن باشید چند سال دیگر پسر نوری پدرش را در جیب خودش می‌گذارد! چون واقعا تکنیک خوبی دارد و پدرش باید روی او سرمایه‌گذاری کند. فکر می‌کنم اگر پژمان از حالا روی پسرش سرمایه‌گذاری کند، او هم می‌تواند در آینده به مانند پدرش بازیکن خوبی شود.

 

* این استقلال چه تفاوتی با استقلال فصل گذشته دارد؟

- بازیکنان سال گذشته برای استقلال زحمت کشیدند. امیدوارم هر کجا که هستند در تیم‌های خود بدرخشند. خدا را شکر استقلال با کادر فنی فصل گذشته‌اش بسته شده و تقریبا 70 تا 80 درصد اسکلت تیم هم حفظ شده‌ است. ضمن اینکه بازیکنانی که جذب استقلال شدند بازیکنان کوچکی نیستند و هر تیمی آرزوی داشتن آنها را دارد.

 

* اما فکر نمی‌کنی نبود مجتبی جباری به استقلال ضربه بزند؟

- مجتبی بازیکنی خوب و تکرار نشدنی است که بالا و پایین استقلال را دیده بود. بهتر است هواداران استقلال با رفتن وی به سپاهان منطقی رفتار کنند و نباید زحمات 9 ساله جباری را نادیده بگیرند. شاید سال آینده جباری به استقلال بازگشت، آن وقت هواداران می‌توانند در چشم جباری نگاه کنند؟ به شخصه دوست داشتم جباری را در جام قهرمانی آسیا کنار خودمان داشتیم اما متاسفانه او به سپاهان رفت. در کل باید بگویم استقلال متکی به یک نفر نبوده و نخواهد بود و با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.

 

* بالاخره چک اسپانسر باشگاه پاس شد؟

- متاسفانه چک اسپانسر باشگاه هنوز پاس نشده و هر روز مرا بازی می‌دهند. به فتح‌الله‌زاده، قلعه‌نویی، امیری و مهدی رحمتی گفتم که آخر این ماه مبلغ سنگینی بدهکارم و باید آن را پرداخت کنم. می‌دانم وزارت ورزش پولی به فتح‌الله‌زاده نداده است اما طرف حسابم باشگاه نیست بلکه طرف حسابم اسپانسر باشگاه است. گفته‌اند تا 2 روز دیگر پولم را می‌دهند و امیدوارم این مشکل هر چه سریع‌تر حل و فصل شود. بدون اینکه پولی از باشگاه گرفته باشم با استقلال تمدید کردم اما مردم بدانند 530 میلیون تومان از استقلال طلب دارم. خود فتح‌الله‌زاده در برنامه ورزش و مردم اعلام کرد که حنیف می‌داند چقدر از استقلال طلب دارد.

 

* این همان چکی است که قرار بود اسفندماه سال گذشته پاس شود؟

- بله اما هنوز پاس نشده است. مطمئن باشید اگر کاسه صبرم لبریز شود مجبور به انجام کارهای دیگری خواهم شد. واقعا شورش را در آورده‌اند. معلوم نیست چطور اسپانسر باشگاه لنگ این مقدار پول شده و سیاه‌بازی می‌کند! امیدوارم فتح‌الله‌زاده مشکل مرا برطرف کرده و با اسپانسر باشگاه در این زمینه صحبت کند. وزارت ورزش و جوانان هم به باشگاه پولی نداده است. با این حال فکر می کنم بهتر است تیم را منحل کرده و در باشگاه را تخته کنند یا اینکه تیم را به مردم واگذار کنند تا آنها خودشان هیئت مدیره و مدیرعامل را مشخص کنند. به نظرم صاحب این تیم باید مردم باشند.

 

* اما وزارت ورزش متولی استقلال است...

- اگر استقلال متعلق به وزارت ورزش است، پولش را بدهند. بازیکنان همه مشکل مالی دارند. هر جا می‌رویم می‌گویند بازیکنان یکی، 2 میلیارد پول می‌گیرند در حالی که اصلا پول نمی‌گیرند و باید زجر بکشند تا پولی از باشگاه بگیرند. اینها فقط حرف است. چطور ممکن است هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب کنند و سپس بگویند پول نمی‌دهیم؟ آیا چنین چیزی امکانپذیر است؟ چرا مرام و معرفت ندارند؟ آقایان اگر تیم متعلق به شما است چرا پول نمی‌دهید؟ چرا زمان پول دادن تیم متعلق به شما نیست؟ نمی‌دانم کدام یک از معاونان این وزارتخانه اعلام کرده استقلال و پرسپولیس سودده نیست. یک نفر بگوید کدام تیم در ایران وجود دارد که سودده باشد؟! معاون وزارت ورزش در حالی این حرف را زده که از پخش اسپانسر ما مبلغی به خاطر بازی در ورزشگاه آزادی کم می‌کنند.

 

* ظاهرا خیلی ناراحت هستی؟

- نباید باشم؟ تا چه زمانی باید طلبکار باشیم؟ هر روز می‌گویند بازیکنان یک میلیارد از این فوتبال می‌گیرند. بله بازیکنان یک میلیارد روی کاغذ قرارداد می‌بندند ولی هیچ خبری از پول نیست.  من با قول و قرارها معامله و برنامه‌ریزی کردم ولی هر روز به دنبال چک برگشتی هستم.

 

* در این وسط سپاهان خریدهای خوبی انجام داده است. نظرت چیست؟

- سپاهان متعلق به کارخانه فولاد مبارکه سپاهان است و آنها نیز پولدار! ولی معلوم نیست استقلال متعلق به چه کسی است. من حنیف عمران‌زاده با وزارت ورزش و جوانان قرارداد بستم چون استقلال متعلق به این وزارتخانه است. خنده‌دار است تیمی که به جمع 8 تیم آسیا راه یافته بازیکنانش پول نگرفتند و دنبال چک برگشتی هستند. خدا را خوش نمی‌آید و آنها باید بدانند ما هم مشکلاتی داریم. در سرما و گرما برای استقلال بازی می‌کنیم که زندگی‌ما را بچرخانیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها