کد خبر: ۱۴۸۹۱۹
زمان انتشار: ۱۱:۴۰     ۲۵ تير ۱۳۹۲
بخشی از نمایشگاه قرآن امسال شیطان‌هایی از جنس انسان و خطرناک‌تر از شیطان جنّی را به ما معرفی می‌کند تا بدانیم چیست تفاوت «سراب و حقیقت».

فارس: بخش «سراب و حقیقت» یکی از بخش‌های نمایشگاه قرآن کریم است که می‌توان آنرا اقدامی در راه معرفی شیاطینی از جنس انسان دانست، همان‌ها که پیامبر اکرم(ص) آنها را از شیاطین جن خطرناک‌تر دانسته است؛ این بخش به معرفی  مصادیقی از شیاطین انسانی از منافقین گرفته تا وهابی‌ها و اوشو می‌پردازد که با شناخت روش‌های آنها عمل کردن به این دستور قرآن کریم که می‌فرماید: «گام‌های شیطان را تبعیت نکنید» بارها و بارها برای ما راحت‌تر خواهد شد؛ چرا که امام‌رضا(ع) فرمود: «دشمن هرکسی جهل اوست»؛ و چنانچه ما  از دام‌های شیطان که برای ما پهن کرده‌ است آگاه نباشیم آنگاه با عدم توانایی در تشخیص سراب از حقیقت در آتش جهل خود خواهیم سوخت.

در ادامه، نگاهی گذرا به این بخش از بیست‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم خواهیم داشت.   

در این بخش تابلوهایی نصب شده که در آن فعالیت‌ها و برنامه‌های این فرقه‌ها و گروهک‌ها شرح داده شده است که در ادامه نگاهی گذرا به آن خواهیم داشت.

تضعیف بنیان خانواده و ترویج خشونت

تضعیف بنیاد خانواده یکی از کارهای این فرقه‌ها است، به عنوان مثال یکی از قوانین سازمان مجاهدین خلق این است که افراد نباید ازدواج کنند.

ترویج سبک زندگی وهابی، ترویج خشونت و ترور و آموزش نفرت نسبت به همه گروه‌های غیر وهابی از دیگر برنامه‌های این گروه‌ها است که همه این‌ها ریشه انگلیسی دارد.

قتل‌عام جمعی شیعیان و حتی اهل تسنن در عراق، فلسطین، سوریه نمونه‌هایی از تفکر وهابیت و ترویج خشونت است که در این بخش به همراه تصاویر بیان شده است.

فرقه‌های انحرافی برای مطیع نگه داشتن اتباع خود سعی می‌کنند اطلاعات و طرز تفکر آنها را در کنترل خود داشته باشند، مبلغان مسیحی هم از این روش استفاده می‌کنند، آنها با معرفی تنها یک منبع یعنی کتاب مقدس به تازه‌مسیحی‌شدگان تلاش می‌کنند نگاه آنها را در کنترل خود داشته باشند.

دوری از سیاست و سرکوب عواطف و ترویج خرافات

ظلم‌پذیری و شعار دوری از سیاست یکی دیگر از برنامه‌های این گروه‌ها است، به عنوان مثال یکی از افکار فرقه بهائیت این است که میزان بهایی بودن این است که هر کس در امور سیاسی مداخله کند و خارج از وظیفه خویش حرفی زند، همین برهان کافی است که او بهایی نیست.

سوء استفاده از فقر افراد، سوء استفاده مالی از اتباع متمول یکی دیگر از شیوه‌های گروه‌های ضد اسلام است.

سرکوب عواطف یکی دیگر از راه‌های فرقه‌ها است، به عنوان مثال گروهک منافقین هنگامی که در عملیات «فروغ جاویدان» یا «مرصاد» شکست خورد، ناکامی را به گردن اعضا انداختند و گفتند شما بیش از حد به هم وابستگی عاطفی دارید، از این رو رجوی دستور داد تا همه زوج‌ها از هم طلاق بگیرند.

یکی از افراد رها شده از دست این گروه‌ها فردی است به نام «جلال کشاورز» که می‌گوید: من حتی امضا دادم که در صورت لزوم و صلاحدید رهبران سازمان، خود را آتش بزنم، البته همه اعضا این تعهد را به سازمان می‌دادند.

ترویج رقص، مستی و سحر و جادو توسط فرقه‌های ضد اسلام

ترویج خرافات و انرژی‌درمانی‌ها برای شفا، یکی دیگر از کارهای این گروه‌ها است و برخی از سران آنها دست خود را بر روی بیماران می‌گذارند و می‌گویند ما شما را شفا می‌دهیم.

تغییر سبک تفریحات و ترویج رقص، مستی و از خود بیخود شدن هم از دیگر کارهای این گروه‌ها است، «اوشو» یکی از رهبران این فرقه‌ها می‌گوید: باید پیروان ما زندگی سرشار از شعر و آواز و ترانه و رقص را در پیش گیرند. در جایی دیگر می‌گوید: تنها رقص است که باقی است، این همان مراقبه است، همان شور و سرمستی و در نهایت همان خداست.

ترویج سحر و جادو از اقدامات دیگر فرقه‌های کاذب است و با حمایت‌های غرب، فیلم‌هایی با این مضامین ساخته و با زیرنویس فارسی در کشورمان توزیع می‌کنند.

فتواهای دور از عقل توسط مفتیان وهابی

بیان فتواهای مفتیان وهابی یکی دیگر از برنامه‌های جالب این بخش است به عنوان مثال مفتی وهابی مراکشی می‌گوید: دختران زشت‌رو که موفق به ازدواج نشده‌اند برای جذب جوانان می‌توانند لباس‌های نیمه عریان بر تن کنند.

یکی دیگر از مفتیان وهابی می‌گوید: خلوت کردن با نامحرم هرچند حیوانی مانند میمون باشد حرام است، زیرا ممکن است از روی شهوت به آن تمایل یابد.

یکی از مفتیان عربستان در یک فتوای شنیدنی اعلام کرد: روشن کردن کولر در غیاب شوهر خطرناک است و می‌تواند به ترویج فحشا در جامعه بیانجامد، زیرا هنگامی که زن کولر را روشن کند ممکن است همسایه متوجه شود که زن در منزل است و مرتکب زنا و فحشا شود.

یک گروه وهابی در مصر گفته که خوردن گوجه‌فرنگی حرام است، زیرا وقتی گوجه‌فرنگی را به صورت عمودی برش می‌دهیم به شکل صلیب است، پس گوجه‌فرنگی مسیحی است.

ترویج فساد و بی‌بندوباری

تکیه بر منابع سست و کتب و اشعار صوفیان یکی دیگر از کارهای گروه‌های ضداسلام است و مجالس آنها به شعر خواندن می‌گذرد.

ترویج فساد و بی‌بندوباری از جمله کارهایی است که عرفان‌های کاذب و فرقه‌ها به آن می‌پردازند، زیرا فردی که در دام شهوت اسیر می‌شود قدرت تفکر و اراده خود را از دست داده و به عنصری مطیع برای سران فرقه تبدیل می‌شود.

فرقه «اوشو» یکی از این فرقه‌های فاسد است، رهبر این فرقه می‌گوید در هنگام سکس شما به جهان هستی از همیشه نزدیک‌تر هستید، توسط سکس است که الوهیت تولید زندگی می‌کند. بنابراین ما در سکس از همیشه به خالق نزدیک‌تر هستیم.

و یا در جایی دیگر گفته؛ اگر ما با قداست به سکس روی بیاوریم با بازگویی می‌توانیم لمحه‌ای از الوهیت را دریافت کنیم.

در این بخش کتاب‌هایی با عناوین «زنان صوفی»، «مبانی معنویت فطری»، «معنویت یک علم است»، «معرفت الروح»، «صوفی»، «دیدگاه اهل سنت درباره اصحاب آفتاب در سایه»، «از سکس تا فراآگاهی»، «سفر به دیگر سو»، «عرفان داروی دردهای بی‌درمان»، «زیارت قبر»، «مراقبه هنر» و «شور و سرمستی» به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از فعالیت‌های این بخش نمایش ادوات و ابزارهای رمالی و فعالیت‌های فرقه‌ها است که در چند ویترین در معرض دید بازدیدکنندگان است.

در قسمتی دیگر از این بخش یک نمایشگر نصب شده و فعالیت‌های فرقه‌ها، مانند «رقص‌»، «آموزش به کودکان» و سایر برنامه‌های آنان نمایش داده می‌شود، همچنین یک گوینده این تصاویر توضیح داده می‌دهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها