کد خبر: ۱۴۸۹۴۹
زمان انتشار: ۰۱:۲۱     ۲۶ تير ۱۳۹۲
به گزارش پایگاه 598، محمد حسین توکلی در وب سایت شخصی خود نوشت: استان کرمان طی روزهای اخیر شاهد دغدغه فرهنگی خاصی شده است که از یک سو امت حزب الله و همیشه در صحنه برای حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی حضور دارند و در سمت دیگر قشر خاصی که با مخالفت های همیشگی خود با این آرمان ها سعی در کسب شهرت و یا رسیدن به امیال خود هستند.

مساله این است که آیا باید برای شهید گمنام مدفون شده در شهرستان انار که در فاصله 80 متری ارگ تاریخی این شهر قرار دارد، بارگاه احداث شود یا خیر؟

متاسفانه برخورد منفعلانه مسئولان فرهنگی کشوری و استانی عرصه را برای این مخالفین یا به زبان دیگر معارضین باز نگه داشته است تا هرچه بیشتر به شکستن حرمت ها مشغول باشند.

محمد رضا نسب عبدالهی سردبیر سایت خبری انار پرس می باشد که با کمی جستجو در اینترنت می توان پیشینه سیاسی این به اصطلاح خبرنگار را پیدا کرد.

ایشان اصالتا اهل انار هستند و در حال حاضر ساکن شیراز می باشند.

وی در صفحه فیس بوک خود با نوشتن بیانیه ای و درخواست از دوستان مجازی اش برای امضا کردن آن توانست تعدادی اسم مجازی را پای درخواستش از میراث فرهنگی بیاورد.

متاسفانه سایت خبری میراث فرهنگی نیز با منتشر کردن این درخواست و اسامی امضاءکنندگان آن به مخالفت مسئولان فرهنگی کرمان با ساخت بارگاه مطهر شهید گمنام دامن زد.

متن نامه:

سرکار خانم مومنی
معاونت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور
 
با سلام؛
مدتی است که خطر تعرض و آسیب، ارگ تاریخی انار در شمال استان کرمان را تهدید می‌کند. این ارگ یادگار دوران ساسانیان است که هویت مهم تاریخی شهر انار است. این شهر تاریخی منسوب به آناهیتا، ایزدبانوی ایران باستان است که هنوز آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته و حتی ارگ تاریخی آن نیز کاوش نشده است.
 
متاسفانه در سال‌های اول پس از انقلاب برخی افراد از روی نادانی، تعدادی از بناهای داخلی ارگ انار را تخریب کردند و امروز هم اگر سازمان میراث فرهنگی اقدامی نکند، حریم این ارگ تاریخی برای همیشه آسیب خواهد دید و چه بسا تعرض به حریم ارگ، راه را برای به خطر انداختن این بنای تاریخی در آینده هموار کند.
 
ساخت مقبره آن هم با زیربنای 360 متر مربع و 12 متر ارتفاع در 80 متری ارگ انار که در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده، اقدامی غیرقانونی و خطرساز است که باید برای آن چاره‌ای فوری اندیشید.امیدواریم سرکار عالی  که به تازگی بر مسند معاونت میراث فرهنگی تکیه زده‌اید، گامی موثر برای حفظ این اثر تاریخی بردارید.
 
 اسامی امضاکنندگان:
محمد آقازاده، مریم آموسا، فرشاد اعظمی، نجمه امیدپرور، زهرا اطیابی، نزهت امیرآبادیان، لیدا ایاز، کاظم برآبادی، نجمه پورشریفی، احسان پورصالحی، امیر ترقی‌نژاد، مریم جلیلوند، مژگان جمشیدی، روژین حسینی، حسین حقیقت، الهه حمیدی، محمدجواد حمیدی‌پور، علی خادمی، مهدی خادمی، طاهره رحیمی، حمید رضایی، علی رضایی، طاهره ریاحی، افسانه ریحانی، مهسا زارع، مهدی زمان‌زاده، شاهین سپنتا، صبا شعردوست، علی شفیعی، بهنام صابرنعمتی، مصطفی طالبی، مصطفی عرب‌پور، فاطمه علی‌اصغر، مینا کامران، اکبر کریمی، زهرا کشوری، لاله فرج‌زاده، محمدرضا نسب عبداللهی، رضا یزدی* تصاویر زیر در صفحه شخصی وی در فیس بوک منتشر شده اند که با ویرایش در این قسمت قرار می گیرند.

پیشتر نیز شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز،این به اصطلاح روزنامه نگار را به دلیل نشر اکاذیب، تبلیغ علیه نظام  و مصاحبه با تلویزیون های معاند فارسی زبان خارج از کشور در هنگام فتنه سال 88، به هشت ماه حبس تعزیزی محکوم کرده بود.

همچنین در چند روز اخیر سایت دفتر امام جمعه محترم انار در پی توهین این به اصطلاح خبرنگار به ساحت مقدس یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس در پیامی ایشان را "معلوم الحال" خطاب کرده بود.

متن پیام:

"متاسفانه اخیرا سایت موسوم به انار پرس در اقدامی هتاکانه و در کمال بی شرمی در پوشش منافقانه دفاع از میراث فرهنگی به ساحت مقدس یکی از سرداران سرافراز شهید که در اوایل انقلاب مسئولیت سپاه پاسداران انار را بعهده داشته است توهین و جسارت نموده است بنابر اطلاع واصله این اقدام ناجوانمردانه علاوه بر اینکه نفرت بیش از پیش مردم شریف و متدین انار را از مدیر معلوم الحال آن سایت در پی داشته است موجب حساسیت و عکس العمل مسئولین بنیاد شهید و خانواه محترم آن شهید سرافراز شده است.

فرزند بزرگوار آن شهید جناب حاج روح الله جعفری که خود  امروز لباس پر افتخار پاسداری پدر بزرگوار شهیدش را  به تن کرده است پی گیر برخورد قضایی با این فرد هتاک میباشد.

دفتر امام جمعه شهرستان انار ضمن محکومیت این اقدام ناجوانمردانه از ساحت مقدس آن شهید بزرگوار بخاطر این هتک حرمت عذر خواهی مینماید."

همچنین حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه انار در گفتگویی شرح ماجرا را اینگونه بیان کردند:

اینجانب بعنوان یکی از اعضای هئیت امناء حرم شهید گمنام افتخار دارم که از هر کوششی در پاسداشت حرمت این شهید بزرگوار کوتاهی نکرده ام و از شانتاژ تبلیغاتی رسانه های وابسته به بیگانگان کمترین واهمه ای ندارم با لطف و عنایت خداوند چند ماه پس از حضور من در شهرستان انار خداوند سعادت میزبانی این شهید بزرگوار را به مردم شهید پرور انار و خدمتگذاری به شهید را به اینجانب عنایت فرمود البته در دوران امامت جمعه جناب حجه الاسلام منتظری درخواست میزبانی شهید گمنام به مسئولین ارسال شده بود و طبق صورت جلسه موجود با امضاء ایشان و بقیه هیئت امناء آنروز ایشان متعهد می گردند حرم شهید را در اولین فرصت احداث نمایند وقتیکه خبر خوش اختصاص شهید گمنام به ما داده شد هیئت امناء با حضور امام جمعه ،فرماندار،ریاست شورای شهر،شهردار،نماینده بنیاد شهید و تعدادی از خیرین تشکیل شد و چهار یا پنج مکان به بنیاد حفظ ارزش ها و اثار دفاع مقدس پیشنهاد شد که نهایتا با اصرار همه مسئولین و هئیت امناء همین مکان انتخاب شد و نهایتا ان تشیع جنازه تاریخی انجام گرفت پس از دفن شهید به برکت آن شهید ارگ انار هم به شهرت رسید مسئولین میراث که تا ان روز از ثبت ارگ استنکاف می کردند درست۱۲روز بعد از دفن شهید ارگ به ثبت رسید و میراث اعتبار ویژه ای برای مرمت دیوار ان اختصاص داد از همان اول تمام هماهنگی های لازم با میراث فرهنگی صورت پذیرفت و هیچ مشکلی هم در بین نبود حتی مسئولین میراث کرمان قول دادند از اعتبارات میراث هم سهمی برای ساخت سریعتر حرم شهید اختصاص دهند تا اینکه دخالت های مغرضانه خبرنگاری که همه افتخارش همکاری با رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی است شروع شد و وضیعت به سمتی رفت که امروز مردم شریف انار شاهد ان هستند اما من به مردم شریف انار اطمینان می دهم این حرم حتما احداث خواهد شد بدون اینکه هیچ مشکلی برای ارگ انار ایجاد شود مردم خود همه ی این اتفاقات را از نزدیک رصد میکنند انچه این اقا را بر ان داشته که مسئولین میراث را مجبور به جبهه گیری کند موضوع شهید و تقابل بافرهنگ شهادت است و گرنه قبلا در حریم این ارگ هم ساختمان سازی شده بود هم آبنما ی شهرداری احداث شده ،هم پارک بازی،پارک تفریحی و دسشویی عمومی احداث شده چرا قبلا ایشان مخالفت نکرده معلوم است که این اقا با شهید و فرهنگ شهادت مشکل دارد البته بحمد الله در انار او تنها است کسی از مردم انار  برای حرف های او و اقدامات ضد ارزشی او ارزشی قائل نیست البته ایشان بار اولش نیست مردم فراموش نکردند همین چند ماه پیش چقدر کوشید مانع برگزاری مراسم اربعین امام حسین(ع) گردد که موفق نشد و این بار هم موفق نخواهد شد.

و مکرو و مکرالله و الله خیر الماکرین

* حال با این اوصاف که بارها شاهد حرمت شکنی این فرد معلوم الحال و همراهی مغفولانه مسئولین میراث فرهنگی با مهره ای معاند هستیم و علی رغم تذکر مسئولین مذهبی شهرستان انار در مورد این فرد لازم نیست با ابزار قانون به مصاف چنین غرض ورزانی برویم؟

کوتاه آمدن در قبال تصمیم این سری افراد قطعا ما را از شفاعت شهدا در روز جزاء محروم خواهد کرد.

و در پایان از مسئولین زحمت کش میراث فرهنگی!!! که دلسوزانه به فکر میراث آبا و اجدادی ما هستند تقاضامندم لینک زیر را مشاهده نمایند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
اهل انار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۶ - ۲۶ تير ۱۳۹۲
۱
۱
سلام.ممنون از اینکه توطعه این آقای به اصطلاح خبر نکار رو روشن کردید.
لازمه بگم چون انار شهر کوچکی هست و اکثرا اسم فمیلی رو میشناسیم.این افرادی که زیر اون نامه رو امضا کردن اناری نیستن و ما یه همچین فامیل هایی رو توی انار نداریم شاید از این تعداد ده نفرشون اناری بودن...
پاسخ
اناری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۰ - ۲۸ تير ۱۳۹۲
۱
۰
پس منم اهل انارم و اسمم هست!
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها