کد خبر: ۱۴۹۳۹۷
زمان انتشار: ۰۰:۲۷     ۲۷ تير ۱۳۹۲
جواد شمقدری درباره‌ی اظهارات رئیس‌جمهور درباره پلمپ ساختمان خانه سینما گفت: من هم از پلمپ ساختمان ناراحت شدم، چون حراست باید صورت اموال را می‌داشت اما گویا قوانین حراستی اینگونه حکم کرده است.

رئیس سازمان سینمایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌، ضمن تشریح چگونگی پلمپ در ساختمان شماره یک خانه سینما بیان کرد: عصر دوشنبه 24 تیرماه چند نفر از حراست وزارت ارشاد به ساختمان خانه سینما می‌روند و شروع به جمع‌آوری صورت جلسه اموال آنجا می‌کنند، این کار تا 11 شب طول کشید و قرار بود همان موقع ساختمان و اموال آن تحویل هیات مدیره جدید شود.

وی ادامه داد: ساعت 11 شب، هیات مدیره اعلام کرد که الان اعضایش در دسترس نیستند و تحویل ساختمان به صبح فردا موکول شد. در چنین مواقعی گویا قوانین حراست می‌گوید وقتی جایی را تحویل می‌گیرند و از اموال آن صورت‌برداری می‌کنند یا باید بلافاصله تحویلش دهند و یا اگر تحت نظارت آن‌ها باقی می‌ماند، حتما باید پلمپ شود. به همین دلیل مسئولان حراست با حضور هیات نظارت تمام اموال را صورت جلسه و سپس ساختمان را پلمپ می‌کنند تا خدایی ناکرده تغییری در صورت‌های برداشته شده ایجاد نشود.

شمقدری با تاکید بر اینکه پلمپ در ساختمان خانه سینما حاصل شرح وظایف و آیین‌نامه‌های حراست است، گفت: اتفاق پیش آمده هیچ ربطی به سازمان سینمایی ندارد و ما در آن دخالتی نداشته‌ایم که پاسخگویش باشیم. در این زمینه هیچ کس مقصر نیست، مقصر قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط هستند که اینگونه نوشته شده‌اند، در واقع دوستان باید به قانون اعتراض داشته باشند نه ما.

معاون وزیر ارشاد در پایان درباره اینکه آیا تاکنون اتفاق جدیدی برای حل مشکل بین هیات مدیره خانه سینما با سازمان سینمایی افتاده است یا خیر؟ تاکید کرد: ما از دیروز پیگیر برگزاری جلسه‌ای بین هیات مدیره قبل و هیات مدیره جدید خانه سینما بوده‌ایم. هیات مدیره قبل می‌گوید پیشنهادی برای حل مشکل دارد و ما نیز علاقمندیم این پیشنهاد را بشنویم تا این لحظه برگزاری چنین جلسه‌ای میسر نشده است اما قول داده‌اند که عصر امروز در این‌باره صحبت کنند.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی نژاد رییس‌جمهور هم در حاشیه‌ی جلسه‌ی هیات دولت در جواب به سوال خبرنگار ایسنا در مورد پلمپ خانه سینما، گفت: پلمپ خانه سینما کار غلطی بود و ان‌شاءالله خانه سینما باز می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها