کد خبر: ۱۴۹۴۷۶
زمان انتشار: ۱۰:۵۹     ۲۷ تير ۱۳۹۲
لس‌آنجلس‌تایمز در گزارشی نوشت: دولت آمریکا درخواست‌ها برای ادامه پیشنهاد جدید به ایران برای پایان دادن به بن‌بست طولانی بر سر مذاکرات هسته‌ای را رد می‌‌کند.
598 به نقل از کیهان: این روزنامه‌خاطرنشان کرد: به رغم اصرار برخی از مقامات ارشد سابق آمریکا و دیپلمات‌های خارجی برای ابتکار عمل جدید آمریکا، یک مقام ارشد آمریکایی گفت دولت در پیشنهاد قبلی‌اش تجدید‌نظر نخواهد کرد و در عوض منتظر پاسخی مثبت تر از جانب دولت ایران است که به زودی با هدایت «حسن روحانی» رئیس‌جمهور منتخب شروع بکار خواهد کرد.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به گروهی از خبرنگاران گفت: پیشنهاد ما مطرح شده و منتظر یک پیشنهاد جدی در مقابل آن هستیم. در نهایت مسئولیت با ایران است.

گزارش «لس‌آنجلس‌تایمز» حاکی است: پیروزی غیرمنتظره روحانی در انتخابات ماه گذشته، این امید را پدید آورده است که در نهایت پس از سالها که پیشرفتی در مذاکرات صورت نگرفته است، تمایلی به توجه به این مسئله پیدا خواهد شد. چندین نفر از جمله دو مشاور هسته‌ای سابق «اوباما» ، از کاخ‌سفید خواسته‌اند تا با ارائه پیشنهادی موجب از سرگیری مذاکرات به منظور اجتناب از هدر دادن یک فرصت نادر برای پیشرفت در این مذاکرات شود.

لس‌آنجلس تایمز خاطرنشان می‌کند: «کارشناسان و دیپلمات‌ها از دولت مصرانه می‌خواهند به جای ارائه پیشنهادهای کوتاه مدتی که طی سال‌های اخیر مورد بحث قرار گرفته یک مصالحه جامع‌تر به تهران پیشنهاد کند. برخی می‌گویند آمریکا باید پیشنهاد لغو تحریم‌های اقتصادی را که اکنون اجرا می‌شود به این امید به ایران بدهد که انگیزه‌ای را برای همکاری این کشور در مهار برنامه هسته‌ای آن به وجود آورد. اما این مقام ارشد دولت (اوباما) گفت نیازی به مطرح کردن اینگونه ابتکار عمل‌ها نیست».

این گزارش می‌افزاید: کارشناسان آمریکایی گفتند هر چند که دلایل تاکتیکی معقولانه‌ای برای کاخ‌سفید وجود دارد که از اقدام اول خودداری کند اما یک دلیل سیاسی نیز هست. آنها گفتند از زمان انتخاب روحانی، محافظه‌کاران سیاسی آمریکایی هشدار داده‌اند که وی یک میانه‌رو واقعی نیست بلکه حامی شدید برنامه هسته‌ای است یعنی «گرگی در لباس میش» است(!!)
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها