کد خبر: ۱۴۹۵۲۲
زمان انتشار: ۱۲:۳۷     ۲۷ تير ۱۳۹۲
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: برخی افراد این روزها عملکرد شورا را ضعیف و آمار اشتغال آن را بسیار پایین اعلام کرده‌اند که این رفتار ظلم بزرگی به جامعه و دست اندرکاران اشتغالزایی کشور است.

به گزارش 598 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری محمدرضا رحیمی در این جلسه که در مجتمع اداری- فرهنگی ولایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در منطقه سوهانک برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و توفیق کسب برکات ماه مبارک رمضان، از زحمات و تلاش‌های اعضای شورای عالی اشتغال طی سال‌های اخیر تقدیر و تشکر کرد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه شورای عالی اشتغال تا پیش از دولت نهم 39 جلسه داشته، افزود: این شورا در دولت نهم 11 جلسه و در دولت دهم 54 جلسه تشکیل داد که نشان دهنده اهمیت دولت احمدی‌نژاد به موضوع اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی است.

رحیمی با اشاره به سخنان برخی افراد که سعی دارند عملکرد شورای عالی اشتغال را زیر سوال ببرند، گفت: برخی افراد این روزها عملکرد شورا را ضعیف و آمار اشتغال آن را بسیار پایین اعلام کرده‌اند که این رفتار ظلم بزرگی به جامعه و دست اندرکاران اشتغالزایی کشور است.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) به تنهایی در دو سال اخیر 600 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است که این رقم به تنهایی بسیار بالاتر از رقمی است که این افراد اعلام می کنند.

در این جلسه رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گزارشی از اهم برنامه‌های این نهاد برای توسعه اشتغالزایی و اقدامات انجام شده برای تحقق هدفگذاری ایجاد 500 هزار فرصت شغلی در سال 92 ارائه کرد.

رییس کل بانک مرکزی نیز در این نشست به ارائه گزارشی در خصوص اختصاص 30 درصد از منابع قرض الحسنه بانک‌های خصوصی به طرح‌های خوداشتغالی و مشاغل خانگی پرداخت.

گزارش مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در خصوص ساماندهی حمل و نقل بار و مسافر روستایی و پیشنهاد تامین منابع مالی خرد روستایی از طریق تاسیس صندوقهای محلی، از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر این اساس معاون اول رییس‌جمهور پس از پایان این جلسه از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) بازدید کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها