کد خبر: ۱۴۹۶۴۵
زمان انتشار: ۱۹:۰۶     ۲۷ تير ۱۳۹۲
رئیس جمهور منتخب در پاسخ به پیام همتای لبنانی خود ابراز اطمینان کرد که در سال‌های آینده شاهد گسترش و تحکیم همکاری‌های بین ۲ کشور خواهیم بود.
 به گزارش خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت امروز (پنجشنبه) در کاخ بعبدا با میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان دیدار و پیام‌ احمدی‌نژاد به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه و پیام روحانی رئیس جمهور منتخب در پاسخ به پیام تبریک میشل سلیمان به مناسبت انتخابش به ریاست جمهوری را تقدیم کرد.

میشل سلیمان در این دیدار ضمن تشکر و ابلاغ سلام‌های گرم خود به احمدی‌نژاد و روحانی، تأکید کرد: با برگزاری انتخابات پرشکوه ریاست جمهوری در ایران و انتخاب آقای روحانی، منطقه وارد مرحله جدیدی شده و امیدواریم این فرصت جدید، زمینه گشایش‌های جدید در راستای مصالح ملت‌های منطقه باشد.

رکن‌آبادی نیز در این دیدار با تأکید بر سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از وحدت، ثبات و استقرار لبنان و ارتباط متوازن با همه طوایف و جریان‌های سیاسی لبنانی و حمایت از رویکرد رئیس جمهور لبنان در دعوت به گفت‌وگوهای ملی، ابراز امیدواری کرد در مرحله جدید شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور به ویژه در راستای اجرای توافقات امضا شده قبلی در حوزه‌های اقتصادی، تجاری و... باشیم.

احمدی‌نژاد در پیام خود به میشل سلیمان، ضمن تبریک سالگرد پیروزی مقاومت به رئیس جمهور و ملت لبنان، تأکید کرده است: بی تردید این پیروزی، خاطره‌ای فراموش نشدنی از مجاهدت و ایستادگی مردم لبنان است و تاریخ، آن را با خط زرین ثبت خواهد کرد. صهیونیست‌های بی فرهنگ که طعم تلخ این شکست را چشیده‌اند، با وجود مقاومت مقتدر لبنان، هرگز جرات جسارت و تجاوز جدید به لبنان را به خود نخواهند داد.

حسن روحانی نیز در پیام خود با ابراز خرسندی از مناسبات دوستانه، دیرینه و رو به توسعه ایران و لبنان ابراز اطمینان کرده در سال‌های آتی شاهد گسترش روابط و تحکیم همکاری‌ها بین دو کشور بر اساس اعتماد و احترام متقابل خواهیم بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها