کد خبر: ۱۴۹۶۶۳
زمان انتشار: ۱۹:۴۳     ۲۷ تير ۱۳۹۲
رييس فدراسيون شطرنج پس از قبول استعفايش از سوي وزير ورزش و جوانان ازعضويت در هيات مديره پرسپوليس، بار ديگر به علي دايي و محمد رويانيان كه در واكنش به حضور احتمالي او در پرسپوليس انتقاد كرده بودند، تاخت.
عصر روز گذشته مسئولان باشگاه پرسپوليس و وزارت ورزش و جوانان پس از برگزاري نشست مشترك، پنج عضو جديد هيات مديره باشگاه را معرفي كردند كه نامي از محمد جعفر كامبوزيا رئيس فدراسيون شطرنج در آن ديده نمي شد.

 

طي سه هفته گذشته، بارها نام محمد جعفر كامبوزيا به عنوان عضوهيات مديره و مدتي بعد به عنوان مدير عامل باشگاه پرسپوليس بر سر زبان ها افتاد و حتي محمد رويانيان مديرعامل باشگاه نيز تاييد كرد كه چند روزي او مديرعامل باشگاه بوده است.

 

كامبوزيا پس از چند مصاحبه جنجالي، در مقابل انتقادهاي تند مسئولان پرسپوليس از جمله محمد رويانيان كه به شدت به نحوه جابجايي اش انتقاد داشت و از همه مهمتر علي دايي سرمربي پر آوازه اين تيم، روبرو شد و كم كم ترجيح داد در رسانه ها ظاهر نشود.

 

با توجه به اينكه روزگذشته ديگر نامي از كامبوزيا در هيات مديره جديد پرسپوليس ديده نشد، صبح امروز رييس فدراسيون شطرنج با ارسال متن استعفاي خود، مدعي شد كه پيش از برگزاري اين جلسه عطاي كار در پرسپوليس را به لقايش بخشيده بود.

 

كامبوزيا در متن استعفاي خود خطاب به وزير ورزش و جوانان به نكات جالب و جنجالي اشاره كرده كه در ادامه آمده است:

 

من بنا به پيشنهاد و دستور حضرتعالي به عضويت هيات مديره باشگاه درآمدم تا شايد بتوانم كمكي در جهت پيشبرد اهداف وزارت و اين باشگاه بزرگ بردارم.

 

با عنايت به مذاكرات شفاهي با حضرتعالي و همچنين پيرو جلسه مشترك روز هشتم تيرماه سال جاري در دفتر حضرتعالي كه با حضور رييس هيات مديره باشگاه و معاون ورزشي وزارت تشكيل شد و اصرار پذيرش مسئوليت مديرعاملي باشگاه توسط شخص شما، به اينكه معتقد به آرامش و ثابت در باشگاه بوده و شفاف سازي و اصلاحات را مي توان به دور از جنجال صورت داد از قبول اين مسئوليت امتناع نمودم و صرفا به عضويت در هيات مديره اكتفا كردم چرا كه پذيرش چنين مسئوليتي را صرفا خدمت به جامعه ورزش و اعتلاي آن مي دانستم.

 

درادامه متن استعفا كامبوزيا آمده است: متاسفانه مشخص نيست به چه علت عده اي حضور اينجانب را برخلاف مصالح و منافع خود تشخيص داده و جالب آنكه بنا به اقرار خودشان هيچ شناختي نيز نسبت به اينجانب نداشته وندارند و نمي دانم چگونه مي شود كه نسبت به كسي كه شناخت ندارند چنين رفتارها و گفتارهايي غير اخلاقي و خارج از شئونات اسلامي و اجتماعي روا داشته كه اگر اينان جايگاه لااقل اجتماعي خود را محترم مي شمردند و صرف نظر از ديگر مسائل، اين رفتارها حتي شايسته خود ايشان هم نبود.

 

آنچه مسلم است، آقايان حضور اينجانب را به مثابه آب در لانه مورچه افتادن تلقي كه به جهت حفظ منافع مشترك باعث اتحاد گرديده و عكس العمل هاي فراواني به همراه داشته است و تمام اين ها نشات گرفته ازاين امرمي باشد كه اينجانب معتقد به شفاف سازي از عملكرد باشگاه اعم از مالي و غيره مي باشم.

 

كامبوزيا در ادامه خاطرنشان كرده است كه حرمت هواداران محترم و آن عده از پيشكوستان دلسوز اين باشگاه بزرگ را كه سال هاست توسط همين افراد به حاشيه رانده شده اند. از اين جمع مجزا دانسته و مورد احترام هستند.

 

لذا با عنايت به مراتب فوق و فضاي ناسالم حاكم بر باشگاه بزرگ پرسپوليس و از آنجا كه شان شخصي، اجتماعي و خانوادگي اينجانب مانع از اين امر است كه در چنين فضايي حاضر گرديده و به همان دلايل پيش گفته غير از مدنظر قرار دادن حق و حقوق و منافع باشگاه نمي توانم اقدام ديگري نموده و بعضا افراد حاضر در اين باشگاه اين حضور را بر نمي تابند، لذا خواهشمندم تا با استعفاي اينجانب موافقت فرماييد.

 

وزير ورزش شب گذشته اكبري (معاون امورجوانان وزارت ورزش وجوانان)، نامي (وزير ارتباطات و فناوري)، علي پروين، محمد رويانيان و جمشيدي (مدير عامل اسبق باشگاه پيكان) را به عنوان اعضاي جديد هيأت مديره باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس منصوب كرد.

ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها