کد خبر: ۱۴۹۶۹۱
زمان انتشار: ۲۱:۵۱     ۲۷ تير ۱۳۹۲
هوشیمو تازه‌مسلمان ژاپنی گفت: بعد از نقل مکان به نزدیکی بیت رهبری و توصیه یکی از نمازگزاران، هرروز برای نماز به بیت رهبری می‌رفتم و مقام معظم رهبری نیز چفیه خود را به من هدیه داده‌اند که بهترین هدیه برای من است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اتسوکو هوشیمو تازه‌مسلمانی از کشور ژاپن است که که در خانواده‌ای مسیحی ــ بودایی متولد و رشد یافته، مهمان شب گذشته 26 تیرماه بخش «ره‌یافتگان» بود.

حادثه 11 سپتامبر آغاز حرکت شناخت اسلام بود

او از یک سو به مسیحیان و از سوی دیگر به بوداییان وصل می‌شد چنانچه عمویش نماینده پارلمان بودایی‌ها در شهر میگاتای ژاپن است. به‌گفته وی رفتن به مراسم بودایی‌ها و خواندن انجیل باعث شده بود که مقایسه ادیان برایش آسان شود. حادثه 11 سپتامبر برای او، نقطه آغاز حرکت درباره شناخت اسلام بود.

به حضرت زهرا(س) ارادت خاصی دارم

او قبل از ازدواج مسلمان و شیعه شده بود و ارادت خاصی به اهل‌بیت داشت و گفت: خیلی سخت است بین معصومین یکی را انتخاب کنی، همه آنها برایم عزیز، یکسان و بی‌نظیر هستند اما به حضرت زهرا(س) ارادت خاصی دارم.

وی به‌دلیل پذیرش دین اسلام خانواده و دوستانش را از دست داد و مدت‌ها در توکیو تنها زندگی کرد. در ادامه سخنان افزود: قدرت و نور قرآن باعث شد بتوانم این سختی‌ها را تحمل کنم. در آن زمان تنها از طریق اینترنت و سایت‌هایی که وجود داشت، قرآن می‌خواندم.

مسیحیت برایم دین کاملی نبود

جذابیت دین اسلام برای او، یکتاپرستی است. هوشیمو در این راستا اذعان داشت: در دین مسیحیت نیز یکتاپرستی وجود دارد اما با چیزهای دیگر درهم آمیخته؛ با اینکه برخی نکات در مسیحیت را قبول داشتم اما دین کاملی برایم نبود.

اتسوکو می‌گوید: شرایط برای من خیلی سخت بود، چون تنها بودم و حتی وقتی به خانواده گفتم من مسلمان شدم فکر کردند من شوخی می‌کنم، جدی نگرفتند اما بعد که حقیقت را قبول کردند خیلی ناراحت شدند اما من اسلام را پذیرفته بودم. از نظر او قران منشأ نور، الهام و وحی است و این به هر فرد بستگی دارد که چقدر بر پیام‌های قرآن تمرکز داشته باشد.

یک سکه مهریه به‌دلیل یکتا بودن خدا

هوشیمو در زمان عقد، به‌دلیل یکتا بودن خداوند، تنها یک سکه را به‌عنوان مهریه قبول می‌کند که آن را بعد از اینکه همسرش در زمان عقد می‌دهد، نگه می‌دارد اما بعدها با تفکر درباره زندگی حضرت زهرا، سکه را می‌فروشد در زندگی‌اش استفاده می‌کند. او دراین‌باره گفت: با پول آن سکه توانستم برخی وسایل خانه را بخرم. یک لوستر خریدم که هروقت روشن می‌شود و نورش را می‌بینم، حس می‌کنم که هدیه‌ای از طرف حضرت زهرا است.

درباره نحوه ازدواج و آشنایی‌شان می‌گوید: قبل از ازدواج مسلمان و شیعه بودم. سه روز بعد آشنایی اولیه همسرم چند جلد کتاب و سجاده و مهر برایم ارسال کرد و بعد از 8 سال با هم ازدواج کردیم.

دوست دارم به مقام معظم رهبری «آقا» بگویم

اتسوکو که به مقام معظم رهبری علاقه زیادی دارد درباره اینکه چرا ایشان را مانند ایرانی‌ها «آقا» و نه رهبر خطاب می‌کند می‌گوید: من اول نمی‌دانستم چرا مردم به ایشان آقا می‌گویند، از شوهرم پرسیدم: آقا کیست؟ گفت: یعنی رهبر، و من دوست داشتم به ایشان آقا بگویم چون احساس عزیزی و نزدیکی به ایشان می‌کنم.

چفیه مقام معظم رهبری بهترین هدیه است

هوشیمو در رابطه با بهترین هدیه‌ای که گرفته است، گفت: بعد از نقل مکان به نزدیکی بیت رهبری و توصیه یکی از نمازگزاران در مسجد نزدیک، هرروز برای نماز به بیت رهبری می‌رفتم و آقا نیز، چفیه خود را به من هدیه داده‌اند که بهترین هدیه برای من محسوب می‌شود.

وی هم‌چنین درباره انتخاب ایران برای زندگی می‌گوید: همیشه آرزو داشتم در یک کشور اسلامی زندگی کنم. در ژاپن نیز سختی‌های زیادی داشتم و تنها زندگی می‌کردم به‌دلیل مسلمان بودن، شغل و کاری به من واگذار نمی‌شد. بعدها با خواندن بیشتر قرآن، دیدم که بر مهاجرت تأکید زیادی شده است و تصمیم گرفتم به ایران مهاجرت کنم.

وی سه سال است که در ایران زندگی می‌کند اما معتقد است رابطه‌اش با والدینش بهتر شده و علی‌رغم ندیدنشان در این سه سال، هرهفته با آنها تماس تلفنی دارد. اتسوکو می‌گوید: ایران دو مرز دارد: مرز معنوی و مادی. هرکسی که دنبال حقیقت باشد، در مرز معنوی ایران قرار می‌گیرد و «آقا»، رهبر تمام این افراد است.

هرچه بیشتر دعا می‌خوانم بیشتر عاشق خدا و اهل‌بیت می‌شوم

هوشیمو در ادامه سخنان خود گفت: من در آن سال‌ها که در توکیو تنها بودم، فقط قرآن می‌خواندم. بعد از مدتی یک سایت ادعیه را پیدا کردم و به‌خاطر زیبایی دعاها، در آن غرق شدم، دعا برای شیعیان گنج است و هرچه بیشتر دعا می‌خوانم، بیشتر عاشق خدا و اهل‌بیت می‌شوم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها