کد خبر: ۱۴۹۸۵۰
زمان انتشار: ۲۳:۰۱     ۲۸ تير ۱۳۹۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال ۸۴، مجموعا ۱۲هزار کتابخانه در کشور داشتیم و در حال حاضر این آمار به ۳۰ هزار کتابخانه افزایش پیدا کرده است.
 
 به گزارش  598 به نقل از تسنیم، سیدمحمد حسینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد اظهار کرد: در دوره اصلاحات برخی کتاب‌های غربی و اندیشه‌های نوظهور به کتابخانه‌ها وارد می‌شد که ما در این دوره تلاش کردیم جلوی آن‌ را بگیریم.  وی ادامه داد: از جهت تعداد کتابخانه، منابع کتاب و سرانه مطالعه ایران رتبه اول منطقه را دارد.
 
حسینی افزود: همچنین در شعر آئینی، علوی، رضوی و فاطمی در دولت‌های نهم و دهم توجه ویژه‌ای شد.  وی با بیان اینکه تشکیل بنیاد ادبیات اسلامی مهمترین کار در دولت دهم بود، افزود: برخی افراد جوسازی‌ها و هیاهویی انجام دادند که نشر کتاب در دولت‌های نهم و دهم با مشکل مواجه بوده و مسائل امنیتی در نشر کتاب دخالت دارد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: افراد نمی‌توانستند افکار و اندیشه‌های خود را ارائه دهند بنابراین این جوسازی‌ها بی‌اساس و کذب است.  حسینی تصریح کرد: همچنین بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در دولت دهم ایجاد شد که در حال حاضر بیش از 12 میلیون دانش‌آموزش در کشور از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها