کد خبر: ۱۵۹۰۴۰
زمان انتشار: ۲۰:۴۷     ۲۹ مرداد ۱۳۹۲
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه معرفی توفیقی را لج بازی با مجلس دانست و گفت: روحانی روحیه مجلس را می‌شناسد و می‌داند که روحیه مجلس لج‌بازی‌پذیر نیست.
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، معرفی جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس را ظن و گمان رسانه‌ای دانست و اظهار داشت: فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور، توفیقی را به به مجلس معرفی کند، چراکه سوابق توفیقی نیز مانند میلی منفرد است که نمایندگان مجلس به وی رای اعتماد ندادند.

وی ادامه داد: روحانی حساسیت مجلس به فتنه را در عدم رای اعتماد به 3 وزیری که رای نیاوردند، کاملا متوجه شده است و با اسنادی که در خصوص سوابق توفیقی در فتنه منتشر شده و در اختیار نمایندگان قرار گرفته، وکلای ملت نسبت به توفیقی حساسیت پیدا کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه معرفی توفیقی را لج بازی با مجلس توصیف کرد و گفت: آقای روحانی روحیه مجلس را می‌شناسد و می‌داند که روحیه مجلس لج‌بازی‌پذیر نیست و لج‌بازی کردن با مجلس در همکاری دولت و مجلس تعارض ایجاد می‌کند. همچنین لج بازی نیز افراطی‌گری و به دور از اعتدال است.

ترقی با اشاره به سخنان روحانی در تودیع و معارفه وزرای کشور و امور خارجه، تصریح کرد: همانطور که رئیس جمهور در وزارت کشور و امور خارجه اعلام کرد، عدم رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی را حق نمایندگان ملت می‌داند و با توجه به اینکه روحانی ذائقه مجلس را به لحاظ کارشناسی و سیاسی متوجه شده است، خودش از ارائه پیشنهاداتی که با این ذائقه تعارض داشته باشد، پرهیز می‌کند.

وی در خصوص انتصاب توفیقی به عنوان سرپرست وزارت علوم خاطرنشان کرد: ممکن است رئیس‌جمهور فردی را آماده این پست نداشته و به همین خاطر توفیقی را به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب کرده تا گزینه مناسبی را برای این وزارتخانه مهم پیدا کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید بر اینکه پیام مردم و نمایندگان مردم روشن است، اظهار داشت: فتنه خط قرمز مردم و نمایندگان آنها‌ست؛ مردم که به اصلاح‌طلبان رای ندادند، به روحانی رای دادند که فتنه‌گری و اردوکشی‌های خیابانی را محکوم کرده بود و در جلسه رای اعتماد نیز دوباره فتنه را با شفافیت محکوم کرد.

ترقی در پایان افزود: پیام مردم نفی فتنه‌گری و افراطی‌گری است، لذا به اصلاح‌طلبان و فتنه‌گران توصیه می‌کنیم برداشت غلط از این پیام نداشته باشند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها