کد خبر: ۲۱۰۲۹
زمان انتشار: ۱۶:۳۳     ۰۲ مهر ۱۳۹۰
پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس امروز بر امواج دست‌های ملت شهید پرور تهران و زیر نگاه خیس مادران شهدای مفقودالاثر تا آرامگاه ابدی بدرقه شدند.

به گزارش فارس، مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام دفاع مقدس امروز همزمان با سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع) و در میان خیل مشتاقان و ارادتمندان به فرهنگ حماسه و جهاد و دلسوختگان مکتب شهادت برگزار شد.

* نکته‌ای که شاید باید به عنوان مهم‌ترین حاشیه مراسم امروز تشییع و تدفین پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس ذکر کرد، حضور پرشور و عاشورایی مردم تهران به ویژه جوانان بود که در حالی که در عزای سلاله پاک رسول خدا (ص)‌حضرت صادق (ع) عزادار بودند و لباس سیاه به تن داشتند، دو یادگار دوران دفاع مقدس را با احترامی وصف ناپذیر و در حلقه اشک‌های خویش بدرقه کردند.

*حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران به ویژه مادران دلسوخته شهدا که عکس فرزندان خود را به همراه آورده بودند، در جای جای مسیر تشییع به چشم می‌خورد؛‌ مادرانی که در غم فراق فرزندان خود با نگاهی منتظر تابوت‌های دو پرستوی سبکبال را بدرقه کردند.


* شعارهای «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست»، «دست خدا بر سرما خامنه‌ای رهبر ما»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، شعار عاشقان فرهنگ ایثار و شهادت بود که با حمل پیکر این دو شهید گمنام به گوش می‌رسد.

* بوی اسپند سراسر مراسم را دربرگرفته و پیکر دو شهید در داخل خودرویی که با تزئیناتی همچون قمقمه، کلاه جنگی و کوله پشتی و یادگاری‌های 8 سال دفاع مقدس رزمندگان تزیین شده بود تا دانشکده صدا و سیما بدرقه شد.

* مردم از جمله زنان و مردان در پشت خودروهای حامل پیکر شهدا دست‌ها را بالا آورده‌اند و پارچه‌های مشکی تبرکی را از داخل خودرو می‌چیدند و سینه‌زنان پیر و جوان، رزمنده و جانباز این پیکرهای نورانی را تشییع ‌می‌کنند.

* جمعیت انبوهی که با عبور از کنار پارک ملت، عابرینی را هم که در این مراسم حضور ندارند، وامی‌دارد که برای یادگاری فیلمبرداری کنند.

* در میان جمعیت انبوه سیاهپوش، سیدی سفیدپوش با کوزه‌ای آب ساقی مردم تشنه لب شیفته مکتب اهل بیت بود.

*بر گردن تعدادی کودک 3 ـ 4 ساله پلاک خادمی شهدا آویخته بود، شاید از همین دوران کودکی برای آنها شهدا آموزگاران طریق سعادت باشند.

* یکی دیگر از حاشیه‌های این مراسم حضور مسئولان نظام در میان مشایعت‌کنندگان پیکر دو شهید گمنام بود؛ مسئولانی چون سرلشگر جعفری که در میان مردم عزادار راه می‌رفت و اشک می‌ریخت؛ او به همه جوانان ایران اسلامی توصیه کرد که هدف شهدا را بیابند؛ وی گفت: همه تلاش کنیم تا به آنها برسیم و رمز این کار در آن است که پشت سر مقام معظم رهبری و مطیع امر ولایت باشیم.

* سردار نقدی که همواره در مراسم تشییع شهدا حضور می‌یابد نیز با بیان اینکه منشأ بیداری امروز جهان اسلام خون شهدای انقلاب اسلامی بوده است، خاطرنشان کرد: شهدا همیشه پیشگام بوده‌اند و امروز نیز پیش‌قراولان جنگ نرم و بیداری اسلامی برای عزت و استقلال کشورمان همین شهدا هستند.

* سید محمدباقرزاده رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان صدا و سیما، حسن قدمی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و دیگر مسئولان نظام همپای مردم انقلابی و شهید پرور تهران پیکر دو شهید گمنام را تا دانشکده صدا و سیما و آرامگاه ابدی‌شان مشایعت کردند.

* حسن قدمی نیز بیان داشت:‌ شهدا هر زمان که به شهرمان می‌آیند عطر یادشان را در کوچه‌ها و خیابان‌ها می‌افشانند. امروز هم حال و هوای سال‌های 59 در دل‌ها زنده شد و همه بدانند شهدا زنده کننده یاد امام و سال‌های مقاومت هستند و ما همچنان پشت سر ولایت فقیه و تبعیت از رهبری راه شهدا را ادامه خواهیم داد.

* عزت‌الله ضرغامی که در مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام در دانشکده صدا و سیما سخنرانی کرد،‌ اظهار داشت:‌ مادران شهدا نشانه‌های هدایت ما هستند و تا وقتی که به آنها می‌نگریم راه را گم نمی‌کنیم.

* رئیس رسانه ملی با تکریم حضور بانوانی که با پوشش چادر در مراسم تشییع شهدا حضور یافته بودند، گفت: جان ما قربان چادرهای زیبا، غرورآفرین و افتخارآفرینی که خواهران عزیز مزین به این چادرها هستند. دشمن هرچقدر بخواهد این ارزش‌ها را بگیرد می‌بیند که مردم برای حفظ این ارزش‌ها بیش از پیش در جوش و خروش‌اند.

* ضرغامی همچنین گفت: از فتنه 88 چند نفر اطراف صدا و سیما جمع شده و به نفع اربابانشان شعار می‌دادند. دوربین‌های فضای مجازی و رسانه‌های استکباری از صبح تا شب روشن بود، اما امروز که این جمعیت عظیم و عاشق و مشتاقی که برای تشیع پیکر شهدای گمنام در این نقطه جمع شده‌اند دوربین‌های بیگانه کجا هستند؟

* این مراسم معنوی با تدفین پیکر مطهر شهدای گمنام پایان یافت؛‌ در حالی که بسیاری از مردم به ویژه جوانان با حضور بر سر مزار شهدا خاک مزار آنها را تربت چشمان خود می‌کردند و برای تبرک، مشتی از آن خاک را برداشتند.

*نماز ظهر و عصر امروز نیز در جوار مزار دو شهید گمنام دفاع مقدس آرمیده در دانشکده صدا و سیما به جماعت برگزار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها