کد خبر: ۲۱۱۳۴
زمان انتشار: ۱۳:۵۸     ۰۳ مهر ۱۳۹۰
حکم 10 دانشجوی مسلمان دانشگاه کالیفرنیا که متهم به ایجاد اختلال در سخنرانی سفیر رژیم صهیونیستی در دانشگاه کالیفرنیا بودند، صادر و طی آن این گروه ملزم به طی دوره‌ای برای آزمایش حسن رفتار شدند.

به گزارش 598 به نقل از مهر، شاکیل سید مدیر اجرایی شورای اسلامی جنوب کالیفرنیا گفت: این حکم کاملا غیرقابل باور است، قلب آمریکا مرده است.

یک هیئت منصفه برای 10 دانشجوی مسلمانی که برای ایجاد اختلال در سخنرانی مایکل اورن سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا که سال گذشته صورت گرفت حکم داد و براساس آن دانشجویان باید دوره آزمایشی سه ساله حسن رفتار را طی کنند.

این دانشجویان همچنین باید 56 ساعت خدمات اجتماعی انجام دهند. قاضی همچنین حکم کرده است در صورتی که آنها تا 31 ژانویه خدمات اجتماعی خود را انجام دهند دوره سه ساله به یک سال کاهش می یابد.

یازدهمین دانشجوی این پرونده از هرگونه اتهامی مبرا شده است.

این پرونده از برگزاری تظاهرات اتحادیه دانشجویان مسلمان دانشگاه کالیفرنیا ایروین در فوریه سال 2010 سرچشمه می گیرد، زمانی که دانشجویان اقدام به برگزاری تظاهراتی علیه سخنرانی رژیم صهیونیستی کردند که براساس ادعای دادستانها این تظاهرات در سخنرانی دیپلمات صهیونیستی اختلال ایجاد کرده است.

وکلای مدافع اظهار داشتند نسبت به این حکم درخواست تجدید نظر می دهند و اظهار داشتند که موکلان آنها دانشجویان خوبی هستند که تا پیش از این نیز در جامعه خود کار داوطلبانه انجام می دادند و برگزاری چنین تظاهراتی در فضای دانشگاه یک مسئله متداول و رایج است.

امینه میرزا قاضی معاون مدیر اجرایی دفتر شورای روابط اسلامی آمریکایی در لس آنجلس گفت: تا پیش از این نیز سطح شدیدی از احساسات ضد اسلامی در فضای دانشگاه کالیفرنیا ایروین وجود داشت.

وی افزود: این حکم حق آزادی بیان و فعالیت دانشجویان را لغو کرده و به تمام دانشجویان مسلمان این پیام را ارسال کرده است که درصورت انجام هرگونه تظاهراتی با رفتار مشابه رو به رو می شوند.

اروین چمرینسکی رئیس دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا آیروین نیز از این اتهام انتقاد کرده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها