کد خبر: ۲۱۱۶۴
زمان انتشار: ۱۶:۱۶     ۰۳ مهر ۱۳۹۰
بیست و دومین شماره هفته نامه 9دی منتشر شد. “آیا اژه ای دوباره حکم اعدام می دهد؟”؛ عنوان مقاله ای است که با ارائه گزارشی از مهم‌ترین پرونده‌های کاری محسنی اژه‌ای مانند پرونده غلامحسین کرباسچی و پرونده معروف اختلاس 123 میلیاردی بانک صادرات از انتخاب درست اژه‌ای برای پیگیری پرونده اختلاس بزرگ سه هزارمیلیاردی سخن گفته و این سؤال را طرح می کند که این بار تحت فشارهای سیاسی متهم پرونده مانند کرباسچی آزاد می‌شود یا متهم (مانند حکم فاضل خداداد) به اعدام محکوم خواهد شد؟


به گزارش 598 به نقل از رجا، یکشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۰، بیست و دومین شماره هفته نامه ۹دی روی دکه‌های مطبوعاتی قرار گرفت.

تیتر یک ۹دی با عنوان “طرح نظارت بر نمایندگان پاسخگوی مطالبه رهبری نیست” گزارش انتقادی از جزئیات و نحوه تصویب طرح نظارت بر نمایندگان است و اظهار می‌دارد که طرح مطرح در مجلس به گفته کارشناسان پاسخگوی مطالبه رهبر انقلاب از نمایندگان نیست و گویا برای فرار از فشارهای سیاسی تنظیم شده است.

۹دی ضمن انتشار تصویری از رهبر معظم انقلاب حین زیارت بارگاه حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) در یادداشت کوتاهی با اشاره به مستند بی بی سی در تخریب چهره رهبری، به تبیین ابعاد شخصیتی ولی امر مسلمین حول محور عزت در برابر استکبار و تواضع در برابر مؤمنان پرداخته است.

“آیا اژه ای دوباره حکم اعدام می دهد؟”؛ عنوان مقاله ای در صفحه اقتصاد ۹دی است که با ارائه گزارشی از مهم‌ترین پرونده‌های کاری محسنی اژه‌ای مانند پرونده غلامحسین کرباسچی و پرونده معروف اختلاس ۱۲۳ میلیاردی بانک صادرات از انتخاب درست اژه‌ای برای پیگیری پرونده اختلاس بزرگ سه هزارمیلیاردی سخن گفته و این سؤال را طرح می کند که این بار تحت فشارهای سیاسی متهم پرونده مانند کرباسچی آزاد می‌شود یا متهم (مانند حکم فاضل خداداد) به اعدام محکوم خواهد شد؟

دیگر مطلب مهم صفحه اقتصاد در مورد چگونگی شکل‌گیری و نفوذ فساد در دولت‌ها به ویژه دولت فعلی است با عنوان “انحرافی که پاکدستی دولت را هدف گرفته است.”

صفحه گفت‌وگو با انتشار گفت‌وگوهای چهره های اصولگرا در مورد وحدت اصولگرایان به انتقاد از اصرار ساکتین فتنه بر سهم خواهی به عنوان مانع جدی وحدت اصولگرایان پرداخته است. در این گفتگوها افرادی مانند حجت‌الاسلام و المسلمین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین، آیت الله علم الهدی، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان، شهاب‌الدین صدر نایب رئیس مجلس، حجت الاسلام رهبر، دکتر حسن عباسی و… نظرات خود را درباره وحدت اصولگرایان و سهم خواهی برخی خواص بیان کرده اند.

یادداشت اول این شماره ۹دی به قلم سردبیر در خصوص تأثیر نظام جمهوری اسلامی بر نظام سازی انقلاب‌های منطقه است که با توجه به اشاره رهبر انقلاب درباره ضرورت تبیین و الگوپذیری انقلاب‌های منطقه از نظام مردم سالاری دینی به نگارش درآمده است.

۹دی بیست و دوم در صفحه هنر و رسانه به انتقاد از نحوه پرداخت به دفاع مقدس در صدا و سیما پرداخته است. “برساخته های نامقدس تلویزیون ایران از دفاع مقدس” و “دفاع مقدس ما و قلب‌های سرد” از مطالب این صفحه هستند.

نقد فیلم جدایی نادر از سیمین به بهانه انتخاب این فیلم به عنوان نامزد ایران در اسکار، نقد فیلم ندارها و همچنین یادداشت کوتاهی از وحید جلیلی در نقد صدا و سیما از دیگر مطالب صفحه هنر و رسانه ۹دی هستند.

بازخوانی فتنه هشت ماهه ۸۸ و چگونگی رفتار خواص، موضوع سلسله مطالبی است که ۹دی با تحلیلی مقدماتی در شماره بیستم خود با عنوان “طراحی پروژه؛ از وحدت ملی تا کودتای مخملی” به استقبال آن رفته و از شماره قبل وارد فاز اصلی شده است. سومین شماره از سلسله مطالب بازخوانی فتنه که با عنوان “نظام زیر بار بدعت‌های غیرقانونی نمی رود”؛ منتشر شده است به یادآوری اتفاق‌ها و مواضع خواص در روزهای ۲۸ و ۲۹ خرداد ۸۸ و همچنین نماز جمعه تاریخی بیست و نهم خردادماه  اختصاص دارد.

مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی، این هفته می توانند سومین بخش از مقالات شیخ پرده نشین با عنوان “رابین هود ایران یا سوپور ساده شهرداری” را در بیست و یکمین شماره ۹دی بخوانند. این مقاله تحلیلی مستند به ادامه بررسی ابعاد پنهان ش.م.ح. شریعتی، معروف به شیخ پرده نشین و ارتباطات افرادی مانند غلامحسین کرباسچی با وی پرداخته است.

دیگر مطالب مهم ۹دی بیست و دوم

صفحه سیاست: «ضرورت اثبات کارآمدی نظام در مدیریت پرونده اختلاس» درباره سیاست زدگی در ماجرای پرونده اختلاس؛ «نسب شناسی انحرافیون»؛ «آدرس تجارت خانه های سیاسی کجاست؟» که به چند سؤال از رئیس مجلس درباره اظهارات اخیرش در مورد توجیه سکوت در فتنه اختصاص دارد. «هاشمی در کجای صحنه سیاسی کشور ایستاده است؟» تحلیلی در مورد فعالیتهای سیاسی کنونی اکبر هاشمی رفسنجانی و اظهارات اخیرش درباره نگرانی از حزب اللهی ها.

صفحه آخر: یادداشتی از دکتر مهدی کوچک زاده درباره صدمات چالش‎های امنیتی به انتخابات با عنوان «آقایان! در زمین چالش های ضد امنیتی بازی نکنید»؛ «امام صادق، ساحلی در همسایگی عرش» در رثای حضرت امام جعفر صادق و مدرسه اخلاق ۱۶ با عنوان «چگونه فکر خود را مدیریت کنیم؟» از دکتر آقاتهرانی

بلاگستان: گزارش ۹دی از آغاز به کار حزب الله سایبری با عنوان «رزمندگان جبهه صفر و یک»؛ تحلیلی درباره پیوند استکبار و وهابیت در اینترنت با عنوان «یاهو، عربی یا وهابی؟» و ده فرمان خیزش اینترنتی

بین الملل: «غسل جوانان نیل در صبح بدون اسرائیل» درباره انقلاب دوم جوانان مصر به بهانه سالگرد قرارداد کمپ دیوید؛ «مهمان ناخوانده کی می رود؟» تحلیلی از اوضاع لیبی و حضور ناتو در این کشور

۹دی را می توانید شنبه هر هفته از دکه های مطبوعاتی تهیه کنید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها