کد خبر: ۲۱۲۰۳
زمان انتشار: ۰۹:۳۱     ۰۴ مهر ۱۳۹۰
بیش از 2 سال از به اصطلاح ماموریت مهدی هاشمی به انگلستان می گذرد ماموریتی که به گفته جاسبی وی از طرف پدرش رفته است و گویا برای سال سوم تمدید شده است، علی رغم اینکه از سوی دستگاه قضایی احضار و حکم جلب وی نیز صادر شده است

به گزارش 598 به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران اوایل شهریور ماه 88 بود که مهدی هاشمی رفسنجانی عازم لندن شد.

این در حالی بود که در چهارمين جلسه رسيدگي به پرونده آشوب هاي پس از انتخابات، مسعود باستاني از روزنامه نگاران فعال دوم خردادي با اشاره به محورهايي كه از سوي مهدي هاشمي رفسنجاني به مديريت سايت جمهوريت داده شده بود، گفت: حمله به عملكرد 4 ساله دولت و تضعيف نهادهاي قانوني كشور(سپاه ،بسيج، شوراي نگهبان و...) و القاي تقلب و التهاب‌آفريني در انتخابات جزو محورهايي بود كه دستور كار داشتيم.


همچنین حمزه کرمی مدیر سایت جمهوریت نیز در دادگاه حوادث بعد از انتخابات از ساز و کارهایی گفت که مهدی هاشمی برای سند سازی و جعل سند در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بهره برده و ضمن سوء استفاده در راستای تبلیغات انتخاباتی هزینه کرده است.

او ضمن اشاره به برخی هزینه های انتخاباتی سال 84 از جیب بیت المال و فعالیت های مهدی هاشمی گفت: «بعد از انتخابات وقتي كه پدرش شكست خورد، باز عمليات ادامه پيدا كرد و آقاي مهدي هاشمي رفسنجاني از آنجا رفت و مابقي طلب هاي انتخاباتي هم پرداخت شد. در مجموع پول‌هايي كه بايد صرف سازمان بهينه سازي مصرف سوخت مي شد، با روندي كه ذكر كردم و فشار وي صرف تبليغات انتخاباتي پدرش شد.»

کرمی به انتخابات دهم اشاره کرد و از نقش آفرینی مهدی هاشمی و جاسبی در راه اندازی و مدیریت سایت جمهوریت سخن گفت. او تصریح کرد: «ابتدا آقاي مهدي هاشمي با من صحبت كرد تا يك كار رسانه اي قوي را براي انتخابات راه اندازي كنيم. چند روز بعد، آقاي دكتر جاسبي در جلسه اي به من گفت بايد كاري كنيم كه هر كس رئيس‌جمهور مي شود، احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور نشود زيرا دانشگاه آزاد با دولت رابطه خوبي نداشت.»

کرمی افزود:«به دستور آقاي مهدي هاشمي مجبور شديم سايت جمهوريت را ابتدا در مكان دانشگاه واقع در خيابان بني‌هاشم سپس در روزنامه فرهيختگان مربوط به دانشگاه آزاد و با پول، هزينه و پرسنل دانشگاه اداره كنيم. سايت جمهوريت ابتدا مقرر بود يك سايتي باشد كه از كانديداي مورد نظر حمايت كند و يك نقد نرمي را به دولت داشته باشد اما متأسفانه با فشارهاي آقاي مهدي هاشمي و اطرافيان وي، سايت مذكور يك سايت ساختار شكن، تندرو و سايتي شد كه نهادهاي رسمي نظام را مانند شوراي محترم نگهبان، وزارت كشور، سپاه، بسيج و صداوسيما را تضعيف مي كرد.»

چند روز قبل از سفر مهدی هاشمی رفسنجانی به لندن خبر درخواست تاج زاده برای محاکمه مهدی هاشمی رفسنجانی نیز منتشر شده بود.

در این خبر آمده بود؛ يك منبع آگاه در پاسخ به اين سؤال كه آيا تعويق برگزاري دادگاه تاج‌زاده به دليل شرط وي در زمينه دستگيري مهدي هاشمي رفسنجاني است، گفت: البته تاج زاده مكرر درخواست برخورد با مهدي هاشمي رفسنجاني را كرده است ولي تعويق دادگاه او ارتباطي به اين موضوع ندارد و روند معمولي و قانوني خود را طي مي‌كند.
اين منبع آگاه اظهار داشت: مصطفي تاج زاده كه در جريان آغاز اغتشاشات بعد از انتخابات دستگير شده است، ضمن پذيرش اكثر اتهامات خود بارها به نقش تأثيرگذار مهدي هاشمي رفسنجاني در طراحي و سازماندهي اغتشاشات اخير اشاره داشته و درخواست نموده كه او هم دستگير و محاكمه شود.

در همین حال در شرايطي كه پرونده انتخابات 88 و فتنه هاي پس از آن به يكسالگي خود نزديك مي شد، قوه قضاييه با تاخيري 9 ماهه سرانجام تصميم گرفت حكم جلب مهدي هاشمي رفسنجاني را صادر كند.

اين خبر در جلسه مشتركي كه رئيس قوه قضائيه با اعضاي كميسيون قضايي مجلس داشت و در پاسخ به مطالبه برخي از نمايندگان اعلام شد، در اين جلسه مشترك تصريح شده بود كه در صورت ورود مهدي هاشمي به كشور وي بر اساس اين حكم دستگير خواهد شد.

در اين جلسه درباره احتمال عدم مراجعت مهدي هاشمي به كشور و راههاي قانوني دستگيري وي نيز مطالبي عنوان شده بود.

اين در حالي است كه تنها چند روز پس از آغاز اغتشاشات و فتنه 88 بسياري ديگر از طراحان اين فتنه كه اعضاي شناخته شده احزاب سياسي اصلاح طلب همچون كارگزاران سازندگي، مشاركت و سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي بودند به اتهام تلاش براي كودتاي مخملي بازداشت و در دادگاه به جرايم آنها رسيدگي شد.

تعلل دستگاه قضايي در احضار و به دادگاه كشاندن فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام اما سبب شد تا مهدي هاشمي به بهانه سركشي به واحدهاي خارج از كشور دانشگاه آزاد به لندن مسافرت كرده و هرگز به ايران بازنگردد.
هر چند سفر مهدي در ديدار هاشمي رفسنجاني با دانشجويان از جانب وي تاييد شد، اما تا كنون تلاشي از سوي دستگاه قضايي براي بازگرداندن وي به ايران و محاكمه وي صورت نگرفته است چنانكه حتي زماني كه دادستان تهران از مهدي هاشمي خواست به ايران باز گردد، وي با انتشار نامه اي سرگشاده و طلبكارانه نسبت به دادستان تهران از وي به دليل انجام اين مصاحبه انتقاد كرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بیش از 2 سال از به اصطلاح ماموریت مهدی هاشمی به انگلستان می گذرد ماموریتی که به گفته جاسبی وی از طرف پدرش رفته است و گویا برای سال سوم تمدید شده است و علی رغم اینکه از سوی دستگاه قضایی احضار و حکم جلب وی نیز صادر شده است با بی توجهی به قانون هیچ اقدامی در راستای دستگیری و محاکمه وی از سوی قوه قضاییه صورت نگرفته است./
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۴۵ - ۰۴ مهر ۱۳۹۰
۲
۰
یه خورده دیوانه تشریف دارین . فائزه که اینجاست . چه برخوردی باهاش شده ؟
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها