کد خبر: ۲۱۳۳۸
زمان انتشار: ۰۹:۵۲     ۰۵ مهر ۱۳۹۰
به گزارش 598 دیروز، یکی از روزنامه‌ها از ایجاد اخلال گسترده در بورس، با استفاده از منابع عمومی خبر داده بود اما بلافاصله ۲ نفر از مدیران سازمان بورس و شرکت بورس اوراق بهادار در گفت‌وگو با همشهری تاکید کردند که هیچ اخلالی در بازار سرمایه ایجاد نشده و چنانچه اخلالی در این سطح که مورد ادعا قرار گرفته در بازار سرمایه انجام‌شده بود تاکنون شناسایی و منجر به تشکیل پرونده می‌شد. علی صحرایی، مدیر و ناظر معاملات بورس اوراق بهادارتهران - که مسئول نظارت بر همه دادوستدها در بازار سهام است- تاکید کرد:تاکنون هیچ تخلفی مبنی بر ایجاد اخلال در بازار سهام دیده نشده است اما درصورت لزوم حاضریم موضوع را یک بار دیگر هم بررسی کنیم.

محمودرضا خواجه نصیری، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس واوراق بهادار هم به همشهری گفت:ادعای ایجاد اخلال در بازار طلا و بورس کاملا متفاوت است چون اگرچه بازار طلا یک بازار غیرمتشکل است که نظارت واحدی برآن وجود ندارد اما بازار سرمایه یک بازار کاملا متشکل است که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند بنابر این هر گونه اخلال در این بازار کاملا رصد و شناسایی می‌شود. وی با بیان اینکه سازمان بورس کاملا نسبت به تغییرات قیمت سهام حساس است و در این زمینه منفعل عمل نمی‌کند، افزود:اگر سوء‌استفاده‌های این‌چنینی که مورد ادعا قرار گرفته در بورس انجام شده بود تا‌کنون به‌طور قطع شناسایی و منجر به تشکیل پرونده می‌شد، بنابر این موضوعی که عنوان شده شرکتی به نام ساختمان و مسکن جهان در بازار اخلال ایجاد کرده صحت ندارد.

خواجه نصیری تاکید کرد: سازمان بورس نسبت به آنچه اخلال در بازار نامیده می‌شود منفعل نیست و هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند بیاید و در بازار ۱۲۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه هر کاری که دلش می‌خواهد انجام دهد، بنابر این اخلالی با این سطح وشرایط در بورس به وقوع نپیوسته است. او توضیح داد: اگر چنین اخلالی در بازار ایجاد شده بود مورد پیگیری قرار می‌گرفت و تاکنون تذکر‌های کتبی به آن شرکت ارائه می‌شد، تا موضوع به سطحی که ادعاد شده است، نرسد.

اخلالی در بازار دیده نشده است

علی صحرایی ناظر معاملات بورس تهران هم در توضیحات تکمیلی خود گفت:تا این لحظه تخلف واخلالی در مورد شرکت ساختمان و مسکن جهان یا هیچ شرکت مشابهی در این سطح در بازار دیده نشده است. وی تاکید کرد: معاملات در بورس تهران آزاد است و آنطور که ادعا شده هیچ شرکتی نمی‌تواند به تنهایی بازار سهام را متاثر کند و شاخص بورس را بالا یا پایین کند چرا که شرایط بورس نسبت به گذشته کاملا متفاوت است ودر بازاری با ابعاد ۱۲۰ هزار میلیارد تومان، دیگر هیچ شرکتی نمی‌تواند به تنهایی بازار را تحت‌تأثیر خاصی قرار دهد.وی افزود: تاکنون مورد مشابهی در این خصوص دیده نشده اما موضوع برای روشن شدن بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد و به اطلاع عموم می‌رسد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها