کد خبر: ۲۱۳۶۴
زمان انتشار: ۱۲:۴۳     ۰۵ مهر ۱۳۹۰
سید کاظم دلخوش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درخصوص طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی با بیان اینکه اینگونه استیضاح‌ها را قبول ندارم، گفت: اینگونه مسائل را باید قوه قضائیه پیگیری کند و تاکنون هم به خوبی پیگیری کرده است.

وی ادامه داد: باید فضای آرام در جامعه برقرار باشد تا قوه قضائیه بدون دغدغه اقدامات لازم را انجام دهد تا افراد متخلف پشت افراد دیگر مخفی نشوند و با آنها با جدیت برخورد شود.

این نماینده مجلس گفت: نمایندگانی که استیضاح وزیر اقتصاد را مطرح کرده‌اند تاکنون سابقه پیگیری و مطرح کردن استیضاح در صحن علنی مجلس را نداشته‌‌اند و به نظر می‌رسد جو موقعیت یا برخی مسائل تبلیغاتی موجب مطرح شدن استیضاح است.

وی با اشاره به تجربه به نتیجه نرسیدن استیضاح‌ها در مجلس گفت: اینگونه استیضاح‌ها که تنها 10 نفر آن را امضاء کنند به نتیجه نخواهد رسید و تنها یک حرکت سیاسی است که دوستان بگویند ما مخالف اینگونه تخلفات هستیم اما تاکنون نتیجه‌ای از این استیضاح‌ها ندیده‌ایم.

دلخوش بیان کرد: اگر استیضاحی تا پایان پیگیری شود و در صحن مجلس انجام شود نمایندگان به وظیفه قانونی خود عمل کردند اما اگر در میانه راه امضاء‌ها پس گرفته شود جز آسیب‌ رساندن به جابگاه مجلس نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت. 

وی افزود: استیضاح‌هایی در گذشته با امضاء‌های بسیار بیشتر انجام شده اما نتیجه آن عزل وزیر نبوده است و ضمنا این اتفاق ارتباط چندانی به وزیر اقتصاد ندارد و بیشتر به بانک مرکزی مربوط می‌شود و تخلفاتی که انجام شده باید از مجرای قانونی پیگیری شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: در مجلس هم این بحث صورت گرفت و با حمایت قاطع از قوه قضائیه قرار شد این نهاد با بررسی این پرونده در فضای آرام نتیجه آن را به مردم اعلام کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها