کد خبر: ۲۱۵۴۶
زمان انتشار: ۱۷:۲۷     ۰۶ مهر ۱۳۹۰
حجت‌الاسلام نقویان ‌با انتقاد از افزایش بدحجابی در کشور گفت: این بدحجابیها ایران را میبلعد؛ این به دلیل آن است که سیره شهدا فاصله گرفته‌ایم‌‌.

به گزارش 598 به نقل از فارس، یادواره شهدای روستای چاکسر این شهر به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان، خانواده معظم شهدا، مردم شهرستان محمودآباد و شهرهای همجوار و اهالی این روستا با شکوه وصف ناپذیری برگزار شد.
حجت‌الاسلام ناصر نقویان استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی با گرامیداشت دلاورمردی‌های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس به شخصیت والای امام جعفر صادق (ع) اشاره کرد و افزود: شخصیت این امام بزرگوار تا حدی است که محققان دانشگاه آکسفورد با نوشتن کتابی با عنوان مغز متفکر جهان تشییع آن را تبیین کردند و به عنوان سرمشق همگان عنوان کرده است.
نقویان تصریح کرد: امام صادق(ع) از شیعیان خواسته تا برایشان زینت باشند هر چند خود ایشان زیبا است و نیاز به زینت ندارد، اما آنچنان شخصیتی به ما شیعیان داده که فرموده شما زیور و زینت ما باشید، طوری‌که دیگران این زینت را قبول داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور چشمگیر مردم این خطه در حماسه جنگ تحمیلی گفت: جوان شمالی که در بهترین شرایط آب و هوایی بدون هیچ مشکلی زندگی می‌کرد و صدای هیچ گلوله، توپ و خمپاره‌ای را نمی‌شنید، چطور می‌شود که به جبهه‌های جنوب می‌رود تا مقابل دشمن بایستد و برای دین، انقلاب، ناموس و خاکش بجنگد و این خیلی قابل فهم نیست مگر اینکه با نگاه عاشقانه ببینیم.
نقویان ادامه داد: دانشجوی پزشکی زمان جنگ که از درس و آینده خود می‌زند و علاوه بر جهاد اصغر جهاد اکبر نیز می‌کند و از زندگی لذت بخش دنیای خود دست می‌کشد و به سنگرهایی پناه می‌برد که فقط و فقط گلوله و خمپاره در انتظارش است، زینت دین و ائمه معصومین می‌شود.
حجت‌الاسلام نقویان شهدا را چراغ راه تاریکی‌های زمان دانست و خاطرنشان کرد: شهدا قهرمانان ملی ما هستند که در دنیا از نداشتن این چنین قهرمانانی حسرت می‌خورند و در عجب هستند، که چگونه جوانان رشید ایران برای دفاع از ناموس به جبهه‌های نبرد با دشمنی می‌روند که قصد تجاوز به میهن و همه مقدسات آن را دارند در حالی که خود از بی‌حیایی و بی‌هویتی جوامع خود در عذاب هستند.
نقویان مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور را نشأت از فاصله گرفتن از شهدا دانست و گفت: امروز در جامعه ما برخی برای کوتاه و تنگ شدن مانتوها و آرایش آنچنانی، پست و مقام و مال و منال همدیگر را می‌بلعند همه این‌ها به دلیل فاصله گرفتن از سیره شهدا و آرمان‌هایی است که آنها برای آن از جان خود گذشتند.
وی ادامه داد: اگر کمی با خود خلوت کنیم و از لقمه‌های چرب و شیرین چشم‌پوشی کنیم و مردانگی و از خودگذشتگی را پیشه کنیم و از بعضی از نغمه‌ها، مناظر، سفرها و پست‌ها دست بکشیم در مسیر شهدا قرار می‌گیریم و در حقیقت زینت امامان‌ خواهیم بود.
حجت‌الاسلام نقویان با اشاره به جریان اختلاس اخیر بیان داشت: روزی این مبالغ کمتر از سه ریال ارزش داشت، ولی می‌بینیم امروز برای رسیدن به این پول‌ها بعضی‌ها کاری می‌کند که شهدا در آن دنیا به ما می‌خندند که این بدبخت و بیچاره‌ها برای مال بی‌ارزش دنیا چه کارها می‌کنند.
نقویان در بخش پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت: شهدا ثابت کرده‌اند به دنیا هیچ میلی نداشته‌اند و می‌دیدیم که خیلی از آنها از در آغوش گرفتن فرزندشان در زمان مرخصی می‌ترسیدند و از اینکه شیرینی آغوش فرزند آنها را از شیرینی سنگر و جبهه جدا کند در هراس بودند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها