کد خبر: ۲۱۵۶۸
زمان انتشار: ۱۸:۵۲     ۰۶ مهر ۱۳۹۰
رئیس قوه قضائیه گفت: شنیده‌ام فردی مدعی شده در پرونده فساد مالی اخیر که مسمی به اختلاس است دستگاه قضایی و قوه مقننه اهمال کاری کردند که باید به این فرد گفت: وقاحت حدی دارد.

به گزارش 598 به نقل از خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی عصر امروز در دیدار با قضات و کارمندان دستگاه قضایی در استان زنجان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در دو سال اخیر برخورد خوبی با پروند‌ه‌های موسوم به فساد اقتصادی داشته است گفت: در مجتمع اقتصادی پرونده‌های کلانی وجود دارد که برخی از آنها به نتیجه نهایی رسیده اما برخی دیگر هنوز نتیجه در بر نداشته است.
وی افزود: ما در اعلام اسامی مفسدان به شرط آنکه پرونده به نتیجه قطی برسد مانعی نداریم.
وی افزود: ما در رسیدگی به برخی از پرونده‌ها در حال جنگ هستیم زیرا عده‌ای در طول رسیدگی به یک پرونده آنقدر مانع تراشی می‌کنند که باید برای حفظ اقتدارمان و رسیدگی صحیح به پرونده بجنگیم.
آملی لاریجانی تصریح کرد: اخیرا یکی از افرادی که خودش شاهد‌هایی در رفتارش دارد مدعی شده که قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی با برخی از دستگاه‌ها همکاری نکرده است.
وی تصریح کرد: امروز هم شنیده‌ام فردی مدعی شده در پرونده فساد مالی اخیر که مسمی به اختلاس است دستگاه قضایی و قوه مقننه اهمال کاری کردند که باید به این فرد گفت: وقاحت حدی دارد.
رئیس دستگاه قضا گفت: اگر ما کارمان را در دستگاه قضایی انجام ندهیم و اهمال کنیم کدام یک از شما می‌توانید کاری از پیش ببرید مگر می‌توان بدون حکم قضایی مالی توقیف کرد یا حکم جلبی برای فردی صادر کرد.
وی گفت: سر و صدا کردن مصداق درستی نیست زیرا بیش از 50 روز است به پرونده مسمی به اختلاس هستیم که دادستان کشور درباره آن اطلاعات مبسوطی را ارائه کرده است.
وی با اشاره به این مطلب که اگر دستگاه قضایی وارد رسیدگی به یک پرونده نشود هیچ دستگاهی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد گفت: مگر می‌توانند دستگاه‌های مدعی حکم جلب بدهند، جلوی انجام برخی از معاملات را بگیرند یا اینکه فردی را ممنوع الخروج کنند.
اگر یک مسئول بدون توجه به قانون می‌گوید که ما فلان و بهمان کردیم باید پرسید مگر شما حق اعمال چنین رفتاری را داشتید.
آملی لاریجانی با اشاره به اینکه برخی از افرادی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند از خوفشان است گفت: این عده می‌ترسند مبادا با تکمیل شدن تحقیقات پای خودشان گیر باشد و به جایی پرونده ختم شود که خوشایند این آقایان نیست.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به این مطلب که در رسیدگی به پرونده‌ها استثنا و خطوط قرمز نداریم گفت: کجای قانون برای ما خط قرمز تعیین کرده است در رسیدگی به پرونده‌ها تا هر مسئولی که نیاز باشد تحقیقات را پیش می‌بریم.
رئیس دستگاه قضا همچنین به ادعای یک نفر درباره افشای یک پرونده چند هزار برگی اشاره کرد و گفت: از اینها می‌پرسم با چه کسی سر لج دارید دستگاه قضایی با این تخفیف‌ها برخورد خواهد کرد و من بعد هم برخورد با این تخفیف‌ها ادامه خواهد داشت ما به حسب قانون موظفیم پرونده‌ها را تا نهایت آن مورد رسیدگی قرار دهیم
وی همچنین به توقع رهبری از دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: ایشان بارها گفته‌اند که به شکلی عمل کنید که هر کس در هر جایی به او ظلم شد بتواند به یک پناهگاه پناه ببرد این معنی نداریم که ما یک کارمند جزء و کوچک را به خاطر چند ریال محاکمه و زندان کنیم اما افرادی که میلیاردها تومان از این کشور اختلاس کردند و توصیه‌هایی هم پشت سر آنهاست آزادانه راه بروند.
آملی لاریجانی گفت:وظیفه ما این است که به همه متهمان پرونده رسیدگی کنیم مخصوصا کسانیکه با اخلال در نظام اقتصادی کشور اخلال در کل نظام را ایجاد کرده‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها