کد خبر: ۲۱۷۰۳
زمان انتشار: ۱۳:۵۵     ۰۹ مهر ۱۳۹۰
به گزارش بی باک، پس از اینکه دادستان کل کشور بانک ملی را نیز از معاونین اختلاس بزرگ معرفی کرد و حتی تصریح شد که عامل پرونده فساد مالي اخير در صورت اثبات فساد فی ‌الارض اعدام خواهد شد، این محمود خاوری مدیر عامل بانک ملی بود که در نامه ای به شمس الدين حسيني ضمن استعفا از رهبر معظم انقلاب حرت امام خامنه ای و مردم شریف ایران به ‌دليل تخلفات رخ داده در مجموعه تحت مديريت خود (شعبه كيش) در جريان پرونده فساد بزرگ مالي صرفا عذرخواهي كرد.

بنابر گزارشات، مدیرعامل مستعفی بانک ملی پس از پیگیری های دستگاه قضایی و مشخص شدن دستورات موکد وی برای اعطای خط 16 هزار میلیارد ریالی به متهم اول پرونده فساد کلان بانکی و نیز دستورات مستقیم او برای تنزیل اسناد موسس بانک آریا، به صورت شبانه به انگلیس سفر کرد.

وی پس از اقامت 3 روزه در لندن و ملاقات هایی که خبری از محتوای آن فعلا در دست نیست، به فرانکفورت آلمان رفته و با استفاده از پاسپورت کانادایی خود و خرید بلیت فرست کلاس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، به تورنتو سفر کرد.

محمود رضا خاوری مدیرعامل سابق بانک ملی ایران که قرار بود ساعت 2 و 40 دقیقه بامداد امروز جمعه با پرواز برتیش ایرویز بزرگترین شرکت هواپیمایی انگلیس به تهران بازگردد و حتی برخی مسئولان این بانک نیز برای استقبال به فرودگاه امام خمینی (ره) رفتند، به کشور بازنگشته است تا شائبه صحت اتهامات علیه وی قوی تر گردد.

حجت الاسلام محسنی اژه ای، دادستان کل کشور در حاشیه جلسه شورای اداری استان زنجان در جمع خبرنگاران در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر خروج مدیرعامل بانک ملی از کشور گفت: این خبر صحت دارد دو نامه از دفتر ایشان به ما ارسال شده است که در نامه اول خاوری عنوان کرده است که استعفا داده و در نامه دوم وی مدعی شده به ایران باز می گردد و استعفا نداده است و به زودی با همکارانش ملاقات می کند.

دادستان کل کشور در پاسخ به اینکه اگر آقای خاوری بازنگردد چه اقدامی انجام می دهید گفت: قاضی پرونده مدیرعامل بانک ملی را ممنوع الخروج نکرده بود ولی اگر بازنگردد همه وصله ها و اتهامات به او چسبانده می شود و این به نفعش نیست.

پس از این استعفا بود که برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تعریف و تمجید از خاوری پرداخته و وی را مدیری شجاع و لایق توصیف کردند!

علی مطهری معتقد است که استعفاي خاوري باعث ديد مثبت مردم شد.

علي مطهري این عمل خاوري را مثبت ارزيابي كرده و گفت: اگر هر مديري شجاعت عذرخواهي را داشته باشد به طور قطع التیامي بر زخمهاي مردم خواهد بود.

 اين نماينده مجلس در ادامه مدعی شد: با توجه به اينكه زير مجموعه بانك ملي دچار خطا و اشتباه شده بودند ولي كار دكتر خاوري باعث شد كه ديگر مديران ارشد و نيز نمايندگان مجلس در اين رابطه ديد مثبتي داشته باشند.
 
 حميدرضا فولادگر هم در خصوص این استعفا معتقد است پیش قدم شدن دكتر خاوري در امر استعفاء قابل تحسين است.
 
حميدرضا فولادگر نماينده اصفهان پيرامون استعفاي دكتر خاوري اظهار داشت: پيش قدم شدن دكتر خاوري در امر استعفاء، اقدامي شايسته از سوي ايشان مي باشد.

وي افزود:  دكتر خاوري در امر اختلاس نقش نداشتند، اما آنچه كه حائز اهميت است درس گرفتن ديگر مسئولين از  استعفاي ايشان مي باشد.
 
همچنین نماینده دیگر مجلس ضمن ابراز تاسف از استعفای این مدیر متهم به معاونت در اختلاس بزرگ افزود: ما از استعفای خاوری بسیار ناراحت شدیم.

به گزارش بی باک، عبدالرضا ترابي عضو كميسيون اقتصادي با تاكيد بر اينكه اختلاس 3 هزار ميلياردي از بانك صادرات بوده، گفت: البته اين نكته حائز اهميت است كه خاوري هيچ تخلفي در امر اختلاس نداشته و با بررسي هاي بعمل آمده از بانك ملي، دكتر خاوري در حضور وزير و رئيس كل بانك مركزي و كميسيون اقتصادي با ارائه مدارك و توضيحات كافي همه را متقاعد كردند.

 نماينده گرمسار افزود: دكتر خاوري از مديران خوب و تاييد شده اي بودند كه بسيار پاكدست  بوده و اين موضوع به خوبي بر همگان روشن مي باشد.

 وي در خاتمه خاطر نشان كرد: البته ناگفته نماند كه اكثر نمايندگان از استعفاي خاوري متاسف شدند!

حال با توجه به اظهارات صریح دادستان کل کشور درباره معاونت بانک ملی در اختلاس بزرگ و تهدید ایشان پیرامون عدم بازگشت احتمالی خاوری، جای سئوال دارد که این آقایان نماینده چگونه با چنین قاطعیتی از یک فرد متهم دفاع می کنند و وی را مدیری لایق و شجاع معرفی می نمایند!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها