کد خبر: ۲۱۸۶۳
زمان انتشار: ۱۵:۲۰     ۱۰ مهر ۱۳۹۰
قنطار گفت: به نظر بنده اظهارات «محمود عباس» بدون مفهوم و بی معنی بود زیرا چگونه می شود فلسطینیان بتوانند با استفاده از یک کرسی صاحب یک کشور شوند. من معتقدم تنها راه دستیابی فلسطینیان به سرزمین های خود و حق مسلم شان در تشکیل دولت فلسطینی، تکیه بر سلاح مقاومت است.

به گزارش 598 به نقل از تابناک، «سمیر قنطار» در مورد انقلاب های عربی گفت: در ابتدا باید بگویم بنده معتقدم اینها را هنوز نمی توان به طور کامل انقلاب نامید زیرا ویژگی های مورد نیاز یک انقلاب را در خود ندارند. به اعتقاد بنده آنچه که در ایران به رهبری مرحوم امام خمینی (ره) رخ داد یک انقلاب واقعی بود زیرا در آن زمان علاوه بر اینکه رژیم سابق بطور کامل از بین رفت، تغییرات اساسی در زمینه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره رخ داد که تأثیر مستقیمی نیز در زندگی ملت ایران داشت اما به نظر بنده تحرکات ملت عرب تلاشی است برای اعمال برخی تغییرات در زمینه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی که از طریق همکاری جوانان و ملت های عرب و ارتباط آنان از طریق وسایل ارتباطی جدید مانند سایت های اجتماعی آغاز شده است.

این آزاده لبنانی که سال ها در بند رژیم صهیونیستی گرفتار بود، در حاشیه اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، شب گذشته در محل هتل استقلال تهران در گفتگو با خبرنگار صفحه عربی «تابناک» با اشاره به اینکه ظلم، ستم و توهین به ملت های عربی توسط رژیم ها و دیکتاتوران حاکم بر آن، از عوامل اصلی وقوع این قیام ها بوده است، افزود: متاسفانه جنبش ملت های عرب به دلیل کارشکنی زورگویان عالم هنوز به یک انقلاب کامل منجر نشده زیرا در هیچ یک از این کشورها هنوز ساختار کلی عوض نشده است، رژیم های عربی همچنان حاکمند و تنها در برخی از کشورها چهره ای که در رأس بوده عوض شده و چهره ای دیگر بجای آن آمده و به نظام قبلی کمک می کند.

قنطار در ادامه درباره تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر جنبش های منطقه گفت: بنده معتقدم انقلاب اسلامی ایران و نیز مواضع ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی سوریه و پس از آن پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه و پیروزی مقاومت اسلامی در جنگ 22 روزه غزه یکی پس از دیگری به صورت سلسله وار در تحریک احساسات ملت های عرب برای قیام علیه رژیم های حاکم و دیکتاتورها تأثیر به سزایی داشته و موجب آگاهی این ملت ها برای قیام شده است.

«سمیر قنطار» همچنین در مورد سخنرانی روز گذشته ولی امر مسلمین، آیت الله العظمی خامنه ای در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین، گفت: واضح است امروز امپریالیسم جهانی تلاش می کند از قیام های عربی به نفع خود بهره برداری کند اما امام خامنه ای با اظهارات و موضع گیری آشکار خود، نکات مهمی را بیان نمود و همانطور که موضع جمهوری اسلامی ایران در گذشته نیز در مورد پرونده فلسطین مشخص بوده، ایشان نیز بر همان مواضع اما با لحنی جدید تأکید کردند.

وی افزود:  امام خامنه ای در اظهارت خود بر وحدت فلسطینیان و تلاش برای متحد کردن آنان با هدف اتخاذ موضعی قدرتمند و واحد در مسائل مختلف منطقه ای تأکید داشتند. بنده معتقدم سخن رهبر انقلاب ایران در بردارنده پیام هایی آشکار بوده که تأکید کننده مواضع شرافتمندانه  جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی(ره) در مورد فلسطین بوده است.

این مبارز لبنانی در مورد موضع و اظهارات اخیر «أبومازن» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: به نظر بنده اظهارات «محمود عباس» بدون مفهوم و بی معنی بود زیرا چگونه می شود فلسطینیان بتوانند با استفاده از یک کرسی صاحب یک کشور شوند. من معتقدم تنها راه دستیابی فلسطینیان به سرزمین های خود و حق مسلم شان در تشکیل دولت فلسطینی، تکیه بر سلاح مقاومت است.

وی ادامه داد: فلسطینیان نمی توانند از طریق یک کرسی در سازمان ملل صاحب یک کشور مستقل شوند. متأسفانه محمود عباس به دنبال کشوری است که تنها 22 درصد از سرزمین اصلی فلسطینیان را شامل می شود و گروهی از مردم فلسطین نیز همراه با وی به این مقدار سرزمین راضی شده اند. من 22 درصد سرزمین را، فلسطین نمی دانم و این افراد را فلسطینی به حساب نمی آورم زیرا این سرزمین اشغال شده به طور کامل متعلق به فلسطینیان است.

قنطار همچنین در مورد مواضع متناقض و دوگانه ترکیه و «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر این کشور در مورد حوادث جاری در کشورهای مختلف عربی، گفت: ترکیه تلاش می کند با مواضع خود و گرفتن ژست دمکراسی طلبی، به اتحادیه اروپا بپیوندد اما به نظر بنده بهتر است آقای اردوغان مسیر دیگری را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کند زیرا اکنون ترکیه با سیاست خاکستری در حال حرکت است یعنی یک روز به نفع اعراب و مسلمانان موضع می گیرد و یک روز دیگر با صهیونیست ها ارتباط بر قرار می کند.

وی در پایان گفت: این سیاست خاکستری را پیش از این امیر قطر نیز اتخاذ کرده بود اما در نهایت مجبور شد موضع اصلی خود را آشکار کند و در صف دشمنان مقاومت بایستد. اردوغان نیز باید در نهایت تکلیف خود را مشخص کند و از اتخاذ سیاست خاکستری دست بکشد زیرا فایده ای ندارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها