کد خبر: ۲۲۰۴۴
زمان انتشار: ۱۱:۰۱     ۱۲ مهر ۱۳۹۰
 یک عضو کمیسیون آموزش مجلس از هزینه بالای تحصیل در برخی دانشگاه‌های مناطق آزاد خبر داد
 
به گزارش 598، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به وضعیت دانشگاه‌های مناطق آزاد کشور گفت: دانشگاه‌هایی که در مناطق آزاد کشور اعم از قشم و کیش فعالیت دارند، شعباتی از دانشگاه‌های کشور هستند که به صورت آزاد فعالیت دارند و از دانشجویان خود ترمی 25 تا 30 میلیون تومان شهریه اخذ می‌کنند.
 
وی افزود: دانشگاه‌های مناطق آزاد 13 تا 14 میلیون تومان از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند و 13 تا 14 میلیون تومان دیگر برای امکانات رفاهی، خدماتی و فوق‌برنامه دریافت می‌کنند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از این دانشگاه‌ها بازدید داشتند و  مشاهده کردیم که هر پرس غذای دانشجویی 13 هزار تومان است.
 
سلیمی تصریح کرد: با توجه به این وضعیت، دانشجویی که بخواهد در یک مقطع تحصیلی در این دانشگاه‌ها تحصیل کند و مدرک دریافت کند، 200 میلیون تومان باید هزینه کند.
 
وی افزود: دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند، اغلب در مراکز استان‌ها ساکن بوده و هر هفته حدود 150 هزار تومان هزینه رفت و آمد به صورت سفر هوایی هزینه می‌کنند این در حالی است که افرادی در محلات هستند که برای شهریه 200 هزار تومانی دانشگاه پیام نور مستأصل مانده‌اند.
 
سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه آقازاده‌هایی هم هستند که در دانشگاه‌های مناطق آزاد تحصیل می‌‌کنند و اگر انکار کنند برخی از افراد خاص را سراغ دارم که در این دانشگاه‌ها مشغول تحصیلند و برخی از آن‌ها از فرزندان مسئولان هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها