کد خبر: ۲۲۱۲۷
زمان انتشار: ۰۸:۴۸     ۱۳ مهر ۱۳۹۰
يكي از اعضاي شوراي پول و اعتبار از لغو مجوز قبلي اين شورا براي تاسيس بانك آريا در جلسه عصر امروز خبر داد.

به گزارش 598 ' هادي قوامي' سه شنبه شب در خصوص مصوبات نشست شوراي پول و اعتبار در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، گفت : در جلسه عصر روز جاري بحث هايي در خصوص اختلاس اخير بانكي ارايه شد.

وي، گزارش ارايه شده توسط بانك مركزي در خصوص اختلاس را مطلوب و جامع ارزيابي كرد واظهارداشت: مجوز بانك آريا به دليل مشكلات زيادي كه در مراحل تاسيس آن ايجاد شده بود لغو شد.

اين عضو شوراي پول و اعتبار تصريح كرد: گزارش اين مشكلات به شوراي پول و اعتبار ارايه و اين شورا نيز مصوبه قبلي خود را در خصوص مجوز تاسيس بانك لغو كرد.

وي با بيان اينكه، موسسان بانك آريا، اشكالاتي را كه بانك مركزي در خصوص آن مطرح مي كرد رفع كرده و سهامداران را تغيير داده است ، گفت: در ادامه اين جلسه گزارشي از نحوه اختلاس اخير به شورا ارايه شد كه بر اساس آن بانك صادرات حداقل 13 مورد تخلف داشته است.

قوامي در خصوص تخلفات بانك صادرات گفت: خريدار و فروشنده اسناد گشايش اعتبار يك نفر بوده ضمن آنكه سقف تسهيلات نيز رعايت نشده و بيش از تعهدات بوده است.

اين عضو شوراي پول و اعتبار تصريح كرد: بانك هاي ملي ، سامان و ساير بانك هاي درگير نيز تخلفاتي همانند بانك صادرات داشته اند و تنها تفاوت هاي اندكي در فعاليت هاي مربوطه مشاهده شده است.

وي، ضعف سيستم حسابداري و كنترل نظارت داخلي را از مشكلات بانك صادرات اعلام كرد و گفت: اين امر يكي از موارد مهم در شكل گيري اختلاس بوده است.

قوامي افزود: تنزيل هاي اسناد گشايش اعتبار براي تامين سرمايه بانك آريا بوده است.

وي در پايان همكاري هاي ' سيد شمس الدين حسيني ' وزيرامور اقتصادي و دارايي را براي پيگيري روند وضعيت اختلاس مناسب ارزيابي كرد.

ياد آور مي شود هيچ يك از دستور جلساتي كه قرار بود در جلسه امشب شوراي پول و اعتبار بررسي شود، به دليل اهميت موضوع اختلاس و كمبود وقت مطرح نشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها