کد خبر: ۲۲۱۳۲
زمان انتشار: ۰۸:۵۴     ۱۳ مهر ۱۳۹۰
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از اعلام حکم قطعی متهمان خمینی‌شهر در هفته آینده از سوی دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش 598، غلامرضا انصاری امروز در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سؤالی مبنی بر آخرین وضعیت اجرای حکم چهار نفر از متجاوزان پرونده باغ خمینی‌شهر اظهار داشت: پس از اعلام رسانه‌ای حکم اعدام چهار نفر از متهمان در روز ۲۱ مردادماه توسط شعبه ۱۸ دادگاه، این افراد به حکم صادره اعتراض کردند.
وی افزود: بر اساس احکام قضایی متهم می‌تواند ظرف ۲۰ بر حکم صادر شده اعتراض کند.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه پرونده این متهمان در حال حاضر در دیوان عالی کشور به سر می‌برد، افزود: احتمالاً دیوان عالی کشور در مورد این پرونده تاکنون تصمیم گرفته‌ اما حکم اصلی و نتیجه آن دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده معلوم و به اصفهان ارجاع می‌شود.
از رای صادر شده برای ۹ نفر از متهمان تجاوز خمینی‌شهر در اعلام رسانه‌ای قبلی، حکم اعدام به صورت دار آویخت در ملاءعام برای متهمان ردیف اول تا چهارم در یکی از میادین اصلی خمینی‌‌شهر است.
همچنین برای سایر متهمان ردیف پنجم و ششم به دلیل اینکه پرونده این متهمان دایر بر زنای به عنف و اکراه است، نظر به نیاز به تحقیقات بیشتر و مواجه آنها با متهم دستگیر شده اخیر و سایر متهمان فراری مفتوح است که با توجه به نیاز به تحقیقات بیشتر، دادگاه تصمیم‌گیری نکرده است.
متهم ردیف هفتم نیز دایر به زنای به عنف و اکراه و همچنین متهم ردیف نهم (باغبان) دایر در معاونت در آدم‌ربایی و زنای به عنف و اکراه به لحاظ نبود دلیل کافی رای بر برائت آنها صادر شده است.
متهم ردیف هشتم تمام اتهامات مندرج در کیفرخواست و اتهام زنای به عنف و اکراه با توجه به امکان متهم و اینکه هیچ‌یک از شکات و متهمان دیگر حضور وی را در باغ اول و دوم تایید نکردند و نیز مورد شناسایی قرار نگرفته است، لذا به لحاظ فقد دلیل کافی رای بر برائت وی در نظر گرفته شده است.
گزارش ها حاکی از آن است که حکم متهم ردیف دهم که به تازگی طی یک ماه اخیر دستگیر شده است با متهمان ردیف پنج و شش و نیز سایر افرادی که دستگیر نشده‌اند در دست بررسی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها