کد خبر: ۲۲۱۵۳
زمان انتشار: ۰۹:۳۱     ۱۳ مهر ۱۳۹۰
سخنگوي نيروهاي شوراي ملي انتقالي ليبي در جبهه شمالي تاكيد كرد كه سيف الاسلام قذافي در شهر بني‌وليد است و عمليات نظامي در اين شهر را اداره مي‌كند.

به گزارش ايسنا،به نقل از سايت شبكه الجزيره، عادل بنيور، سخنگوي جبهه شمالي در شوراي ملي انتقالي به خبرنگاران گفت: سرهنگي كه در گردان‌هاي قذافي اخيرا توسط انقلابيون به اسارت درآمده است اذعان كرده است كه سيف‌الاسلام قذافي، پسر معمر قذافي، رهبر فراري ليبي در بني‌وليد است و عمليات نظامي در اين شهر را اداره مي‌كند.

اين سخنگو افزود: اكثر ساكنان بني وليد از سمت جنوب اين شهر را ترك كردند و اين مساله حمله از پنج محور عليه اين شهر را راحت‌تر خواهد كرد و ما ظرف دو روز آينده عمليات خود را عليه بني‌وليد آغاز خواهيم كرد.

پيش از اين نيز يك سخنگوي نظامي در شوراي ملي انتقالي اعلام كرده بود كه سيف‌الاسلام قذافي در بني وليد است.

اين در حالي است كه نيروهاي شوراي ملي انتقالي همچنان به تلاش خود براي به تصرف در آوردن شهر بني وليد واقع در 170 كيلومتري شرق طرابلس ادامه مي‌دهند و درگيري‌ها از چند هفته پيش در اين شهر ادامه دارد.

از سوي ديگر محمود جبريل، رئيس دفتر سياسي در شوراي ملي انتقالي در گفت‌وگوي ويژه با العربيه تاكيد كرد كه به محض آزاد شدن ليبي از دست نيروهاي قذافي از هر سمت سياسي استعفا خواهد داد.

وي جوانان اين كشور را به ايفاي نقش بيشتر و فعال در روند سياسي ليبي براي ساخت كشور بعد از قذافي فراخواند.

از سوي ديگر روزنامه مصري اليوم السابع، به نقل از منابع وزارت كشور تونس نوشت: هفت تن از اعضاي گردان‌هاي قذافي بعد از نفوذ به خاك اين كشور توسط نيروهاي امنيتي تونس دستگير شده‌اند.

اين منابع اعلام كردند: اين گروه اقدام به فروش سلاح به يكي از قاچاقچيان تونسي در ازاي 500 دلار كرده بودند.

اين خبر در حالي منتشر شد كه نيروهاي امنيتي تونس همچنان عمليات نظارتي و جستجوي خود را در مرزهاي مشترك خود با ليبي ادامه مي‌دهند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها