کد خبر: ۲۲۲۸۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۴     ۱۴ مهر ۱۳۹۰
پليس نيويورك به زناني كه دامن كوتاه مي پوشند تذكر مي دهد
پلیس به لباس من اشاره کرد و گفت: آیا فکر نمی‌کنی که دامنت کمی کوتاهه؟ او همچنین به لباس‌های زنان دیگر اشاره کرده و گفت که آنها بخش زیادی از بدن خود را عریان گذاشته‌اند."
در پي افزايش موارد تجاوز جنسي به زنان در منطقه اي در شهر نيويورك پليس اين شهر در برخي موارد به زناني كه لباس هاي نيمه عريان بر تن كرده و در پارك ها و اماكن عمومي تردد مي كنند ، تذكر مي دهد كه بهتر است دامن هاي بلند تر يا لباس هاي مناسب تر بپوشند و اين مساله سبب ايجاد نزاع بين برخي مدافعان حقوق زنان و پليس شده است.

به گزارش عصر ايران و به نقل از روزنامه " ديلي ميل " پليس نيويورك در پي بروز بيش از 10 مورد تجاوز جنسي به زنان در پارك اسلوپ اين شهر در نزديكي منطقه اعيان نشين بروكلين در 6 ماه گذشته ، به زناني كه با پوشيدن دامن هاي كوتاه و لباس هاي نيمه عريان در اماكن عمومي ظاهر مي شوند تذكر مي دهد كه مراقب خود باشند و ترجيحا لباس هاي مناسب تري بپوشند تا از حمله مردان تجاوزكار در امان باشند.

ظاهرا دليل تذكر پليس نيويورك به زناني كه لباس نيمه عريان مي پوشند اين حقيقت است كه بيشتر زناني كه مورد تجاوز جنسي قرار گرفته بودند لباس هاي نيمه عريان و دامن هاي بسيار كوتاه بر تن داشته اند .

در همين زمينه " پاول براون " رییس پلیس نيويورك به وال استریت ژورنال گفت: « پلیس به زنان نمی‌گوید چه چیزی را نپوشند، بلکه  پليس تنها به اين زنان مي گويد که افراد متجاوز بيشتر به زنانی حمله کرده‌اند که دامن‌های کوتاه و لباس نامناسب به تن داشته‌اند. "

 وال استريت ژورنال از زبان يكي از زناني كه در اين منطقه به دليل پوشش خود مورد تذكر پليس قرار گرفته مي نويسد :‌"‌  پلیس به لباس من اشاره کرد و گفت: آیا فکر نمی‌کنی که دامنت کمی کوتاهه؟ او همچنین به لباس‌های زنان دیگر اشاره کرده و گفت که آنها بخش زیادی از بدن خود را عریان گذاشته‌اند."

این زن ساكن نيويورك به وال استريت ژورنال مي گويد که پلیس به وی گفته است که پوشش وی باعث می‌شود تا تجاوزکنندگان بتوانند به راحتی وی را هدف قرار داده و مورد آزار قرار دهند.  

با وجود توجيه اقدام پليس نيويورك از سوي رييس پليس اين شهر و حتي حمايت برخي شهروندان از اين اقدام پليس ، اما برخي نهادها و انجمن ها از اين اقدام پليس انتقاد كرده و آن را دخالت در حريم خصوصي شهروندان و آزادي هاي فردي شهروندان مي دانند .  

"جسیکا سیلک "عضو گروه "سیف اسلوپ " (نام گروهي كه در اعتراض و براي مقابله با تجاوزها شكل گرفته است ) ‌مي گويد که چنین تعاملاتی بین پلیس و شهروندان کاملاً نامناسب است و پیام آن نباید این باشد که "شما نباید دامن بپوشید" ، بلکه پیام این اقدام پليس باید این باشد که "راه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله آنها از خودتان محافظت کنید."

نيويورك يكي از بزرگ ترين و شلوغ ترين شهرهاي جهان و قلب اقتصادي آمريكا است كه موضوع امنيت در اين ابر شهر همواره يكي از دغدغه هاي مقامات و مسئولان شهري و امنيتي و حتي دولت آمريكا بوده است . در برخي مناطق فقير نشين اين شهر گاه براي دزدي هاي ناچيز حتي موارد متعددي از قتل نيز صورت مي پذيرد.
 
سال گذشته ( 2010) قريب به 1400مورد تجاوز در شهر نيويورك به وقوع پيوسته است .
در روزهاي گذشته گروهي از زنان نيويورك با پوشيدن لباس هاي عريان و با انجام تظاهرات در اين شهر نسبت به اقدام پليس در دادن تذكر به زناني كه لباس هاي نيمه عريان مي پوشند اعتراض كرده اند.

اعتراضات زنان به اقدامات پلیس نیویورک

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها