کد خبر: ۲۲۵۰۱
زمان انتشار: ۱۰:۰۴     ۱۷ مهر ۱۳۹۰
روز شنبه خبر تغيير مصطفی محمد نجار وزير كشور در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس، منتشر و دراین زمینه هشدار داده شد.

به گزارش 598، مطابق اخبار جهان، جريان انحرافي اخيرا تحركات خود در قبال وزارت كشور را تشديد كرده و به دنبال مهره چيني گسترده در اين نهاد مهم و تغییر وزیر کشور است.

انتخابات مجلس اسفند امسال برگزار خواهد شد.خبرنگار ما در همین راستا نظرات نمایندگان را جویا شده است.
نمایندگان معتقدند که وزیر کشور عملکرد مثبتی داشته و تغییر وی واکنش مجلس را در بر خواهد.

حسین ابراهیمی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی معتقد است که دراین شرایط تغییر وزیرکشور معنا ندارد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که فعالیت ستادهای انتخاباتی فعال شده و مقدمات کارها برای برگزاری انتخابات فراهم گردیده، تغییر وزیر کشور یعنی بهم ریختن همه زحمات.

نماینده بیرجند با بیان اینکه هیچ فرد و جریان مدافع نظام حاضر به تغییر مجری انتخابات در این شرایط نخواهد بود، افزود: جریان انحرافی همه کارمی کند و از اینکه این جریان بخواهد دست به این کار بزند، تعجب بر انگیز نیست چرا که از این جریان توقعی نیست.

ولی اسماعیلی رئیس کمیته امنیت کمیسیون شوراها و امورداخی مجلس با بیان اینکه کاملا از عملکرد مصطفی محمد نجار وزیر کشور راضی هستیم، گفت: ارزیابی ما از عملکرد ایشان مثبت است.

وی با تقسیم عملکرد نجار به ۲ بخش داخلی و خارجی افزود: وزیر کشور در خصوص جرایم سازمان یافته بیگانگان و دشمنان نظام علیه ایران، امنیت و انسداد مرزها موفق بوده است.

عضو هیئت رئیسه شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: در حوزه داخلی هم وزیر کشور عملکرد موفقی داشته و در حال حاضر مقدمات برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس فراهم شده است.

اسماعیلی تاکید کرد: اینجانب بعنوان عضو کمیسیون شورا ها و رئیس کمیته امنیت این کمیسیون که کارش مرتبط با وزارت کشور است با هر گونه تغییر و تحول در وزارت کشور در شرایط فعلی مخالفیم.

وی تاکید کرد که در صورت تغییرات در وزارت کشور مجلس شورای اسلامی واکنش نشان خواهد داد و وارد موضوع می شود.

محمدتقی رهبر رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس معتقد است که تغییر وزیر کشوردر شرایط فعلی معنادار است و یک مهره چینی برای دخالت در امرانتخابات بود و بوی توطئه از آن می آید.

وی افزود: متاسفانه آقایان در حال تغییر مسئولین حتی در بخشداریها و فرمانداریهای شهرستانها هستند که این امر اصلا به صلاح نیست.

نماینده اصفهان در مجلس با بیان اینکه نجاروزیر کشور عملکرد بدی نداشته، گفت: آقایان می خواهند با تغییرات همه امور را در دست خود بگیرند.

رهبر با بیان اینکه تغییرات باید در سال بعد انجام شود، گفت: در شرایطی که تنها پنج ماه به انتخابات مجلس مانده نباید جابجایی در هیچ سطحی از وزارت کشور انجام شود مگر اینکه خلاف قانون و یا فسادی صورت گیرد.

وی تاکید کرد: هر گونه تغییر در مجموعه وزارت کشور بدون دلیل قانع کننده رنگ و بوی سیاسی خواهد داشت.

زهره الهیان نماینده تهران هم با اشاره به اینکه قبلا اخباری در این رابطه مطرح شده بود، افزود: این نگرانی در بین نمایندگان وجود دارد که وزارت کشور در استانه انتخابات دچار تغییر و تحول شود تا زمینه سوء استفاده جریان انحرافی فراهم گردد.

وی افزود: تغییر وزیر کشور بعنوان مجری انتخابات به صلاح نیست چرا که زمینه دخالت و سوء استفاده جریان انحرافی فراهم می شود.

رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قطعا تغییر وزیر کشور از سوی مجلس قابل قبول نخواهد بود و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این رابطه واکنش نشان خواهد داد.

محمد دهقان عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر این جریان چنین تصمیمی داشته باشد، قطعا همچون موضوع تغییر وزیر اطلاعات ناکام خواهد شد و ضمن خوردن تودهنی، با پاسخ سخت مواجه می شود.

وی تلاش جریان انحرافی در این زمینه را ایجاد موضوعی برای دستمایه قرار دادن رسانه ها و تحت شعاع قرار گرفتن اختلاس بزرگ و فساد مالی این جریان و انحراف از اتهامات متهمین بزرگ این پرونده ارزیابی کرد.

نماینده چناران و طرقبه افزود: برخی از وزرا مدافع نظام وانقلاب بوده و با این جریان همکاری ندارند و به همین دلیل جریان انحرافی در پی تغییر آنهاست.

دهقان افزود: اقدام این جریان برای تغییر وزیر کشور در آستانه انتخابت بعیید نیست. اما باید توجه داشت که این جران آنقدر ضعیف شده که قدرت این کار را نداشته باشد.

وی اضافه کرد: اگراین موضوع صحت داشته باشد، توصیه ما به رئیس جمهور این است تا بیش از این به این جریان قدرت و اجاز ندهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۷ - ۱۷ مهر ۱۳۹۰
۱
۰
مضخرفه. شنیده شده. این گفته. اون گفته. بابا کی میخواهید از این مسخره بازی دست بردارید؟ آخه این هم شد خبر. شینده شده، گفته شده، تحرکات اخیر. واقعا مسخره هست. خوب اگه وزیر کشور تغییر نکرد، شما حاضرید بیایید از همه به خاطر این خبر مضخرف معذرت خواهی کنید؟ یه نفر یه شایعه درست می کنه، شما هم میرید با چند تا نماینده که خودشون این شایعه را درست کردند مصاحبه می کنید. واقعا خیلی مسخره است. دست از این خبرهای بدون منبع بردارید. همین کارها یک روز برای خودتون هم ممکنه اتفاق بیفته. واقعا دارید به کدوم سمت میرید. فضای رسانه ای کشور تبدیل به کثافت شده. دست بردارید تو رو خدا. احمدی نژاد دو سال دیگه میره. بعدش میخواهید با این فضای لجن بار چه کار کنید؟ هر کسی به هر کی تهمت میزنه، توهین میکنه، از شنیده ها حرف میزنه، از گفته ها... واقعا براتون متاسفم. جریان انحرافی خود شماها هستید. این راهی که دارید شماها میرید، واقعا بیراهه هست.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها