کد خبر: ۲۲۶۳۸
زمان انتشار: ۰۹:۴۳     ۱۸ مهر ۱۳۹۰

به گزارش 598 به نقل از ايسنا، پزشكان مي‌گويند براي افرادي كه به آلرژي مبتلا هستند، پايان يافتن فصل زمستان به معني پايان دوره سرماخوردگي و آنفلوآنزا نيست چون هر فاكتور آلرژي‌زا مي‌تواند موجب بروز علائم اين بيماريها در فرد مبتلا به حساسيت شود.

اما متخصصان تاكيد دارند كه مراقبت از سينوس‌ها در طول سال به شما كمك مي‌كند كه در هر فصلي از سال، احساس بهتري داشته باشيد.

كارشناسان انجمن آسم و آلرژي در آمريكا تاكيد دارند كه سلامت و بهداشت سينوس‌ها، اساس سلامت دستگاه تنفسي است. بر همين اساس، در اين مقاله چند دستورالعمل موثر و مفيد براي كاهش التهاب سينوس‌ها حتي پس از ابتلا به آلرژي، سرماخوردگي يا آنفلوآنزا ارائه شده است:

-‌ براي كاهش احتمال سرماخوردگي از تماس دست‌ها با بيني و صورت خود، حتي‌المقدور پرهيز كنيد و به طور مداوم دست‌هاي خود را با آب گرم و صابون بشوئيد. اين كار بويژه پس از قرار گرفتن در اماكن عمومي مثل فروشگاه‌ها، ايستگاه‌هاي اتوبوس و مترو، مدرسه و اداره، ضروري است.

- با مشورت پزشك، واكسن آنفلوآنزاي فصلي را در زمان مناسب تزريق كنيد. اما اگر پس از واكسن دچار علائم آنفلوآنزا شديد، با پزشك مشورت كرده و از داروي مناسب براي كاهش علائم استفاده كنيد.

- همچنين توصيه مي‌شود كه احتمال ابتلا به آلرژي‌هاي فصلي را با محدود كردن تماس خود با مواد آلرژي‌زا و پرهيز از قرار گرفتن در معرض هواي حساسيت‌زا كاهش دهيد. براي اين منظور، درها و پنجره‌ها را در طول ساعات صبح و قبل از ظهر ببنديد چون در اين ساعات ميزان گرده‌هاي آلرژي‌زا در هوا به بالاترين حد مي‌رسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها