کد خبر: ۲۲۸۶۶
زمان انتشار: ۱۰:۴۰     ۲۰ مهر ۱۳۹۰
رئیس مجلس در واکنش به اتهام آمریکاییها علیه ایران مبنی بر توطئه بمب‌گذاری در سفارت سعودی، با تاکید بر اینکه آمریکاییها دچار سکته سیاسی شدند، اعلام کرد ایران با سعودیها رفتار متعارفی دارد.
به گزارش598 خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات مصطفی کواکبیان که خواستار موضع‌گیری مجلس نسبت به اتهام آمریکایی‌ها به ایران مبنی بر قصد انجام توطئه ترور در سفارت سعودی‌ها شد، اظهار داشت: از روز گذشته مشخص بود که آمریکایی‌ها این شیطنت احمقانه را با ظاهر گسترده‌ای به راه انداختند و سر و صدایی ایجاد کردند مبنی بر اینکه این افراد قصد داشتند در سفارت سعودی بمب‌گذاری کنند.

وی افزود:‌ این حرف‌های سبکی بود که معلوم بود آنها با پوشش وسیع این خبر سعی دارند بر مشکلات خودشان سرپوش بگذارند.

رئیس مجلس همچنین گفت: حتی قرار بود در دقایق آخر شب، وزیر خارجه آمریکا اظهاراتی داشته باشد که لغو شد بنابراین معلوم بود دچار سکته سیاسی و متوجه شدند بازی کودکانه‌ای را آغاز کرده بودند.

لاریجانی همچنین یادآور شد: آمریکایی‌ها قصد داشتند بحران جدید موهومی را ایجاد کنند اما ما با سعودی‌ها روابط متعارفی داریم و دلیلی ندارد که ایران از این کارهای کودکانه که مطرح کردند، انجام دهد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ناشایسته عمل کردند و ما مسائل را رصد و فکر می‌کنیم همسایگان ما متوجه هستند که این ترفندی است تا ذهن‌ها را از مشکلات آنها در منطقه منحرف کند. اما آنان باید بدانند که نمی‌توانند جلوی موج بیداری در منطقه را با این رفتارهای لجن بگیرند.

لاریجانی در خاتمه گفت: من این مسئله را در حدی نمی‌دانم که به آن پرداخته شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها