خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۲۲۹۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۰۳
به گزارش پایگاه 598، دیگو کاستا هرچند یک بازیکن برزیلی الأصل است اما ترجیح داد که تیم ملی فوتبال اسپانیا را عنوان تیم ملی خود انتخاب کند. با توجه به آن که جام جهانی 2014 به میزبانی برزیل برگزار می شود دیدن کاستا با پیراهن اسپانیا اصلا برای طرفداران برزیل قابل تحمل نیست و چه بسا این بازیکن با توهین و تمسخر در برزیل مواجه شود.

کاستا فصل رویایی را با اتلتیکو مادرید پشت سرگذاشت و موفق شد با این تیم قهرمانی در رقابت های لیگا را به دست آورد. او امیدوار است که در برزیل به مشکلی خورد نکند و طرفداران برزیلی با او خوب برخورد خواهند کرد:

    تا الان که همه چیز خوب پیش رفته است و امیدورام که مشکلی پیش نیایید. هرچند شرایط من خاص است اما هواداران آنگونه که می خواستم و انتظار داشتم برخورد کردند.احساس خوبی دارم چرا که مردم شرایطم را درک می کنند.

کاستا پیش از این گفته بود که تیم ملی فوتبال اسپانیا را برگزیده چرا که فیلیپه اسکولاری سرمربی تیم ملی فوتبال برزیل اصلا با او تماس نگرفت. این در حالی است که اسکولاری سخنان کاستا را رد و اعلام کرد که با او تماس گرفته است. کاستا بار دیگر اعلام کرد که تنها کسی که با او تماس گرفته است ویسنته دل بوسکه بوده است. او گفت: بار دیگر می گویم اسکولاری اصلا با من تماس نگرفت. دل بوسکه تنها کسی بود که به من زنگ زد و از علاقه اش برای حضورم در ترکیب تیم ملی فوتبال اسپانیا خبر داد.

نخستین بازی کاستا با پیراهن تیم ملی فوتبال اسپانیا برابر ایتالیا بود. او در روستایی کوچک در شمال برزیل به دنیا آمد و فوتبال خود را به صورت حرفه ای در اسپانیا شروع کرد. خانواده کاستا در برزیل زندگی می کنند و برای دیدن پسرشان با پیراهن اسپانیا باید 350 کیلومتر را پشت سرگذارند تا خود را به شهر دی باهیا برسانند. کاستا می گوید والدینش از تصمیم او رضایت دارند: ” پدر و مادرم بسیار خوشحال هستند چرا که دارم به آنها نزدیک می شوم. هر دوی آنها از تصمیم من رضایت دارند.

کاستا که به تازگی از بند آسیب دیدگی رهایی یافته از آمادگی خود برای حضور در برزیل سخن گفت. او در دیدار دوستانه اسپانیا برابر السالوادور به میدان رفت: ” باید در این دیدار به میدان می رفتم چرا که باید ترسم از آسیب دیدگی مجدد شکسته می شد. دو بار قبل هم که آسیب دیدم هربار احساس کردم که کاملا بهتر شده ام اما دوباره به مشکل برمی خوردم اما الان خوشبختانه در بهترین شرایط خود هستم و می توانم به تیمم کمک کنم.

تیم ملی فوتبال اسپانیا با تیم های هلند، شیلی و استرالیا همگروه است و در نخستین بازی خود جمعه به مصاف هلند می‌رود؛ دیداری که فینال جام جهانی 2010 آفریقا جنوبی را در اذهان زنده می کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: