کد خبر: ۲۳۶۱۹
زمان انتشار: ۱۹:۴۳     ۲۶ مهر ۱۳۹۰
سرباز فداکاری که شاهد غرق شدن فردی در رودخانه کرج بود با به خطر انداختن جان خود وی را از مرگ حتمی نجات داد .
به گزارش598 به نقل از برنا، سرهنگ «مهدی یارندی» معاون اجتماعی استان البرز در تشریح این خبر اظهار داشت : یکی از کارکنان وظیفه کلانتری 28 آدران در حالیکه روز جمعه مورخ 22 مهرماه سال جاری در محور کرج – چالوس کیلومتر 13 (آبشار نوجان) در حال گشت زنی بود ناگهان مشاهده کرد که فردی در حال دست و پا زدن و غرق شدن در داخل رودخانه است.

وی ادامه داد: این سرباز فداکار بلافاصله با توجه به آشنا بودن به فنون شنا با شجاعت کامل به داخل رودخانه پرید و فرد مذکور را از مرگ حتمی نجات داد که با رسیدن عوامل اورژانس و انجام معاینات پزشکی مشخص شد که خوشبختانه هیچ مشکلی برای او به وجود نیامده است.

سرهنگ یارندی خاطر نشان کرد: ماموران کلانتری آدران با بررسی موضوع دریافتند که فردی که در حال غرق شدن بوده به همراه خانواده خود در کنار رودخانه کرج مشغول تفریح و استراحت بوده که به علت سهل انگاری و با توجه به اینکه به فنون شنا هیچگونه آشنایی نداشته داخل آب رفته و به دلیل شدت جریان آب قادر به کنترل خود نمی‌شود .

معاون اجتماعی استان البرز افزود: یکی از همراهان این فرد نجات یافته با مشاهده صحنه غرق شدن وی اقدام به پریدن به داخل رودخانه به قصد نجات او می‌کند که موفق نمی‌شود و درحالیکه جریان آب او را تا حدود 100 متر با خود به پایین رودخانه برده بود این سرباز فداکار با مشاهده صحنه و درخواست کمک از سوی او در حرکتی شجاعانه و انسان دوستانه اقدام به نجات وی می کند که مورد تشویق و تقدیر مردم و خانواده او قرار می‌گیرد.

سرهنگ یارندی ،ضمن هشدار در خصوص خطرات غرق شدگی در رودخانه ها اظهار داشت: علاقه به شنا در استخر، رودخانه و دریا در بین مردم در صورت بی توجهی به موارد ایمنی می‌تواند خطرات فراوانی را به دنبال داشته باشد.

وی عدم آشنایی با فنون شنا، شنا کردن در محدوده های غیر مجاز و بدون نجات غریق را از مهم‌‌ترین دلایل غرق شدگی در رودخانه ها دانست.

یارندی افزود: استخرهای سرپوشیده و کنترل شده، بهترین مکان برای شنا می‌باشد که مردم می‌توانند با مراجعه به این مکان ها از آنها استفاده بیشتری ببرند.

معاون اجتماعی استان البرز در پایان، فرهنگ سازی جهت استفاده از استخرها را مهم‌ترین راه جلوگیری از غرق شدن عنوان کرد.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها