کد خبر: ۲۳۶۳۲
زمان انتشار: ۲۲:۴۱     ۲۶ مهر ۱۳۹۰
خالد مشعل در کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت آزادسازی اسرای فلسطینی در قاهره:
رئیس دفتر سیاسی حماس در کنفرانس مطبوعاتی در قاهره با اشاره به موضوعات مختلف گفت که جنبش مقاومت اسلامی، دشمن صهیونیستی را مجبور به امتیاز دهی کرد.
به گزارش598 به نقل از فارس،‌ "خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی حماس در کنفرانس مطبوعاتی در قاهره به مناسبت بزرگداشت آزادسازی اسیران فلسطینی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه الجزیره پخش می‌شد، گفت که مبارزه برای اسیران فلسطینی ادامه دارد و آنها از یک میدان مبارزه به میدان مبارزه دیگری گام گذاشتند.
 
اسرائیل باید بهای اشغالگری را بدهد

وی که به همراه مدیر اطلاعات مصر در این کنفرانس مطبوعاتی حضور داشت، ادامه داد: اسرائیل باید بهای اشغال فلسطین را بدهد. فلسطین برای فلسطینیان است و با وجود آنکه آزادشدگان به پایتخت کشورهای عربی خواهند رفت اما هیچ جای جهان عرب، فلسطین نخواهد شد.
 
رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که توافق آزادسازی اسرا،‌نقطه روشنی در تاریخ فلسطین و جهان عرب است.
 
نگه داشتن شالیت با وجود تمام فناوری اسرائیل هنر نیروهای مقاومت بود

خالد مشعل گفت: 5 سال نگهداری "گلعاد شالیت" در غزه، هنر نیروهای مقاومت بود و اسرائیل با تمام فناوری و توانایی نتوانست وی را بیابد و مجبور شد که بهای توافق با حماس را بپردازد.
 
وی به جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سال‌های 2008 و 2009 اشاره کرد که اساس این جنگ با هدف آزادسازی شالیت بود اما اسرائیل در این جنگ نتوانست شالیت را آزاد کرده و به اهداف خود برسد.
 
خالد مشعل تاکید کرد که این پیروزی با صبر و پایداری فلسطینیان حاصل شد.
 
رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: ما باهوشتر از اسرائیلی‌ها هستیم و تمام بازی‌ها و توطئه‌های آنها را کشف کردیم و با صبر زیاد و عدم عجله کردن به پیروزی رسیدیم.
 
خوشحالی ما با آزادی تمام اسرای فلسطین کامل می شود
 
وی ادامه داد: ما امروز خوشحال هستیم اما خوشحالی ما کامل نشده است و تنها زمانی به طور کامل خوشحال خواهیم شد که  تمام اسرای فلسطینی از زندان‌های اسرائیل آزاد شوند و ما تعهد می‌دهیم که آنها را نیز آزاد خواهیم کرد.
 
خالد مشعل گفت: نتانیاهو [نخست وزیر رژیم صهیونیستی] هر دروغی که می‌خواهد درباره این توافقنامه بگوید اما افکار عمومی اسرائیلی‌ها به خوبی می‌دانند که چه کسی در این توافقنامه عقب‌نشینی کرد.
 
توافق آزادی اسرای فلسطین موفقیت ملی بود

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی اضافه کرد: توافق آزادی فلسطینیان موفقیتی ملی بود که به یک گروه یا حزب یا گردان خاصی متعلق نیست. این توافق نمونه‌ای برای وحدت ملی فلسطین است.
 
وی خبر داد که از "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت کرده تا در قاهره با یکدیگر دیدار کنند و تا رایزنی‌ها درباره آشتی ملی را تکمیل کنند.
 
افق تعامل سیاسی با اسرائیل و آمریکا بسته شده است

خالد مشعل گفت که از محمود عباس خواسته است تا گفت‌وگوها را در دو محور ادامه دهند که اولین محور رسیدن به آشتی ملی و محور دوم توافق بر یک راهبرد برای آینده فلسطین است به خصوص که هم اکنون نیز این موضوع ثابت شد که افق تعامل سیاسی با اسرائیل و آمریکا بسته شده است.
 
رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: درس‌هایی که از مذاکره با اسرائیل گرفتیم آن است که دشمن ما هیچ امتیازی نمی‌دهد و درباره هیچ موضوعی کوتاه نمی‌آید مگر آنکه به دنبال حقه یا فریبی باشد.
 
بدون برگ برنده اسرائیل امتیازی نمی‌دهد

وی گفت: در زمینه تعامل با اسرائیل در صورتی که برگ برنده‌ای نداشته باشیم هیچ امتیازی نخواهیم گرفت و امروز نیز اگر گلعاد شالیت در بند نیروهای مقاومت نبود اسرائیل هیچکدام از اسیران را آزاد نمی‌کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها