کد خبر: ۲۳۶۴۶
زمان انتشار: ۰۰:۴۳     ۲۷ مهر ۱۳۹۰
در پی انتشار گزارش های فراوانی علیه محمودرضا خاوری، مدیر عامل سابق بانک ملی، یكی از دوستان نزدیک وی، ضمن بیان اطلاعاتی درباره علت و چگونگی خروج وی از كشور و منزل وی در كانادا، از فضای رسانه ای و انداختن همه تقصیرات به گردن وی انتقاد كرد.

در پی انتشار گزارش های فراوانی علیه محمودرضا خاوری، مدیر عامل سابق بانک ملی، یكی از دوستان نزدیک وی در گفت وگو با «آینده»، ضمن بیان اطلاعاتی درباره علت و چگونگی خروج وی از كشور و منزل وی در كانادا، از فضای رسانه ای و انداختن همه تقصیرات به گردن وی انتقاد كرد.

این فرد نزدیک به خاوری گفت: آقای خاوری تا دو روز قبل از خروجش تصمیم به ماندن در ایران داشت، اما با اتفاقاتی كه افتاد، تصمیم وی تغییر كرد.

وی افزود: آقای خاوری قرار بود برای شركت در مجمع عمومی بانک ملی شعبه لندن به انگلیس سفر كند، اما برخی از مسئولان و دوستان وی به او توصیه كردند با توجه به طرح موضوع پرونده گروه آریا خروج وی در این مقطع از كشور به مصلحت نیست و بر این اساس خاوری از رفتن به لندن منصرف شد.

این تصمیم تا روز چهارشنبه، یعنی دو روز قبل از سفر خاوری پابرجا بود، اما با احضار خاوری به اهواز جهت تحقیق، بنابر تحریک یكی از چهره هایی كه خود نیز در این پرونده درگیر است، با وی برخورد تندی شده و او دچار وحشت می شود.

با بازگشت خاوری به تهران در روز چهارشنبه، وی در تصمیم خود برای ماندن مردد شده و روز پنج شنبه به مشورت با حامی جدی خود ... می پردازد.

گفته می شود ... از اینكه امیرخسروی در اعترافات خود مطالبی علیه خاوری مطرح كرده، مطلع می شود و بعد از احساس نگرانی از اینكه خاوری هم دستگیر شود، با رفتن خاوری به لندن موافقت و ظرف سه ساعت مقدمات سفر وی به لندن فراهم می شود.

خاوری كه به اتفاق عزیزی و سیف، مجمع عمومی بانک ملی لندن را تشكیل می دادند، در لندن به اتفاق حضور داشتند، اما خاوری از این دو نفر جدا شده و تماس های خود را بی پاسخ می گذارد.

گفته می شود همسر خاوری نیز یک روز بعد از خاوری یعنی جمعه شب از ایران خارج شده و پسر وی نیز كه در دبی حضور داشته، به آنان در كانادا می پیوندد.

استعفانامه خاوری در لندن امضا شده و حسینی، وزیر اقتصاد در فرودگاه فرانكفورت آلمان آن را می پذیرد.

این فرد نزدیک به خاوری درباره ویلای وی در كانادا گفت: آقای خاوری این منزل را چند سال قبل به صورت قسطی خریداری كرده و مبلغ ۶۰۰ هزار دلار به عنوان پیش قسط پرداخت كرده و بقیه را به صورت قسطی تملک كرده است.

وی در خاتمه گفت: البته ما هم قبول داریم كه آقای خاوری تخلفاتی در اداره بانک ملی مرتكب شده و خود وی نیز منكر اشتباهاتش نیست، اما اینكه بخواهیم در فضای كنونی تقصیر مسئولان مافوق و مادون ایشان را گردن وی بیندازیم، جوانمردی نیست. البته همانگونه كه آقای اژه ای گفت، خروج او از كشور باعث شده كه دیگر افراد مقصر در این پرونده بخواهند همه تقصیرها را گردن وی بیندازند و ما هم از طرق مختلف از او خواستیم تا به كشور برگردد؛ اما شرایط روانی و مطالب اعلام شده علیه او موجب شده تا او به هیچ تماسی پاسخ ندهد.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها