کد خبر: ۲۳۹۲۹۷
زمان انتشار: ۱۱:۴۰     ۰۸ مرداد ۱۳۹۳
پایگاه تخصصی کنگره آمریکا گزارش داده احتمال تعطیلی دوباره دولت آمریکا وجود دارد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، هیل، پایگاه خبری نشریه تخصصی کنگره آمریکا روز سه‌شنبه از احتمال تعطیلی مجدد دولت آمریکا به‌دلیل مناقشاتی که بر سر «بانک واردات ــ صادرات» آمریکا وجود دارد خبر داد.

بر اساس این گزارش، «استیو اسرائیل»، رئیس کمیته کمپین دموکرات‌ها در کنگره روز چهارشنبه با اشاره به مناقشات قانون‌گذاران آمریکایی بر سر این بانک در کنگره وقوع دوباره این رخداد را که پیشتر در مهرماه سال گذشته رخ داده بود محتمل دانسته است.

جمهوری‌خواهان درباره اینکه به این بانک مجدداً مجوز فعالیت بدهند دچار اختلاف هستند. کوین مک‌کارتی که قرار است در مجلس نمایندگان آمریکا به‌زودی مقام ریاست حزب اکثریت را به‌عهده بگیرد با این موضوع مخالف است اما دموکرات‌ها با آن موفق هستند.

در صورتی که مخالفت‌ها بالا بگیرند و رهبر حزب اکثریت تصمیم بگیرد که تصویب بودجه دولت پس از ۳۰ سپتامبر را به رسیدن به راه‌حل درباره صدور مجوز برای این بانک وابسته کند مناقشات در این باره می‌تواند در پاییز سال جاری به اوج خود برسد.

«استیو اسرائیل» در پاسخ به سؤالی در این باره که آیا این اختلافات می‌تواند به تعطیلی دولت، مشابه سال گذشته منجر شود گفت هیچ‌چیز بعید نیست.

وی گفت: «من اصلاً فکر نمی‌کردم تعطیلی اول دولت اتفاق بیفتد اما اتفاق افتاد. افراد بسیار کمی سال گذشته فکر می‌کردند که تعطیلی دولت بعد از ۱۶ سال اتفاق خواهد افتاد، اما جمهوری‌خواه‌ها نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند».

پیش از این باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در ۹ مهرماه سال گذشته اعلام کرده بود که به‌دلیل تصویب نشدن لایحه بودجه دولت فدرال در کنگره این کشور، نهادهای دولتی امکان ادامه فعالیت و ارائه خدمات را ندارند و کنگره را متهم کرد که به وظیفه خود در تصویب لایحه بودجه عمل نکرده است.

این نخستین بار طی هفده سال گذشته بود که عدم توافق دولت و کنگره بر سر لایحه بودجه باعث تعطیل خدمات دولتی می‌شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها